Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

11. březen 2019

Seriál Aladinova dobrodružství se vrací! Jasmínu, džina, Abua, sultána, Iaga, zloduchy všech druhů i tvarů a samozřejmě Aladina, odvysílá Déčko od 26. března 2019. V 19:20 každý den nahradí do té doby vysílanou Goofyho tlupu. Naposledy jsme seriál na stejném místě viděli od září 2017 s 86 díly.

Aladin seriál se vrací od BŘEZEN 2019

 

 

9. březen 2019

Nový díl Kačeřích příběhů byl odvysílán dnes na americkém Disney Channel. Epizoda s názvem “What Ever Happened to Della Duck?!” vnesla trochu světla do toho, co se až dosud stalo s dlouho ztracenou Dellou Kačerovou,  mámou Kulíka, Dulíka a Bubíka. Trailer na epizodu uvidíte tady a ukázku z tohoto díllu v následujícím videu:

Page Brewster, hlas Delly Duck v nových Kačeřích příbězích, mluvící o jejím dabingu a postavě uvidíte tady. Premiéra dalšího dílu má být až v květnu.

 

Set 10 DVD se 70 díly seriálu Kačeří příběhy + film Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy, vyšel už letos v lednu. Neobsahuje však český dabing. Na Amazonu se nyní prodává kolem $19.99.

Set 10 DVD Kačeří příběhy leden 2019

 

Nový animovaný seriál Dalmatinská 101 rozjíždí promo ve velkém. Tento autobus "101 Dalmatian Street" je ve skutečnosti kavárna!
Cestuje po mnoha místech v Evropě, přičemž hlavním místem je Paříž. Během cesty můžou návštěvníci získat tématické noviny nazvané "The Daily Puppy". Video autobusu v ulicích uvidíte tady. V Česku seriál startuje 25. března na Disney Channel.

Dalmatinská 101 promo autobus kavárna 2019

 

Podívejme se na nová videa na našem YouTube:

Rekord v přezpívání české znělky Disney seriálu! Seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú dostal postupně čtyři verze české znělky, jak uvidíte v tomto videu:

 

Spousta známých Disney postaviček v kompletní přehlídce Disney Stars on Parade z Disneylandu Paris:

 

Zažijte svět Letohrátek v šířce, jako nikdy předtím. Spojením několika obrazovek z dlouhých záběrů v seriálu jsme složili panoramatické obrazy a vytvořili z nich toto video.

 

Jednohubka na odreagování a metalový odvaz s Dejlem:

 

Disney oznámil novou mobilní hru Disney Sorcerer's Arena! Nejznámější Disney a Pixar hrdinové i zloduši, od Ariel a Kačera Kabrňáka až po kapitána Hooka a Oggie Boogieho se setkají v jedné RPG aréně. A to jak pro jednoho hráče, tak v režimu PvP. Všichni bojovníci mají jedinečné schopnosti a magická kouzla - je na vás, abyste je používali co nejvíce a pomohli své postavě vycvičit svůj plný potenciál. Sázky jsou vysoké, ale i odměny. Hráči vydělávají upgrady, talismany a další, protože pokračují ve svém úsilí stát se nejmoudřejším kouzelníkem ze všech. Více o hře na stránkách D23.

Disney-mobile-game-Disney Sorcerer's Arena

Hra na android bude brzy dostupná v beta verzi ve vybraných oblastech. Vyjít by pak měla na konci tohoto roku. Pěkný první trailer:

 


DISNEY ON ICE letos přinese LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ do České republiky přímo v pražské  O2 aréně!

"Vstupte do fantastického světa Disney On Ice – Ledové království, který předčí všechny vaše představy! Dojemný, Oscarem oceněný příběh, jenž si podmanil nejen dětské publikum po celém světě, nyní konečně budete moci zažít také v Praze. Disney On Ice tak zavítá poprvé do pražské O2areny, a to hned se svojí mimořádnou originální show Ledové království, při které zažijete tento pohádkový příběh jako nikdy předtím.

Kouzlo oslňujících bruslařských výkonů, speciálních efektů a nezapomenutelné hudby vás přenese do království Arendelle. S odvážnou Annou se vydáte na dobrodružnou výpravu za její sestrou Elsou, kterou uvěznily ledové síly v království věčné zimy. S veselým sněhulákem Olafem, nebojácným horalem Kristoffem a jeho věrným sobím pomocníkem Svenem budete pomáhat Anně, aby přivedla zpět do svého království léto. Projdete okouzlující krajinou, potkáte záhadné trolly a můžete si zazpívat oscarový hit Let It Go (Najednou). Nakonec zjistíte, že nejsilnějším kouzlem je pravá láska."

Disney on Ice Praha 2019 O2 arena

V produkci Feld Entertainment Disney On Ice – Ledové království zavítá do pražské O2areny ve dnech 14. (10:00, 14:00) a 15. (14:00) prosince 2019.

Programem provázejí Myšák Mickey a Myška Minnie. Jako hosté vystoupí i další známí hrdinové Disney, jako třeba Lví král, dále Příběh hraček a Hledá se Dory od studia Disney·Pixar nebo okouzlující Disney princezny. Disney On Ice – Ledové království je dokonalá show, na kterou jen tak nezapomenete!

Vstupenky v cenových kategoriích 750, 950, 990, 1390 a 1590 Kč jsou k dostání v prodejní síti Ticketportal od 28.2.2019.

Videa z loňského i dřívějších představení Disney on Ice v Praze a Ostravě uvidíte na našem YouTube a další ročníky na našem facebooku Disney svět.

 

Speciální noční akce "Disneyland After Dark - 90s Nite", věnovaná 90. létům u Disneyho, kdy bylo možné se setkat s postavami a atmosférou ze seriálů i filmů té doby, proběhl včera v srdci nejstaršího Disneylandu v Kalifornii!

Disneyland After Dark 90s Nite březen 2019

Velký ohňostroj jen pro tento večer byl věnovaný slavným Disney seriálům jako Kačeří příběhy, Gumídci, Rychlá Rota, Letohrátky, Kačer Kabrňák nebo Goofy na výletě! Vzplál přímo nad zámkem Šípkové Růženky. To svět ještě neviděl, ale vy se určitě podívejte!

Zajímavost: Zámek je schovaný pod plachtami, protože prochází kompletní renovací s výsledným zbrusu novým barevným vzhledem. Vlog z celého večera i s postavičkami uvidíte tady.

 

Ždibec na konec: Nový Mickeyho kraťásek pořádně zacloumá časem! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

4. březen 2019

Nejlepší parta slídilů dnes slaví 30. narozeniny! Rychlá Rota Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho Jacka a Zipa odstartovala 4. března 1989. Za tu dobu naši hrdinové procestovali svět, vyřešili spoustu případů a prožili neskutečná dobrodružství. To (zatím) poslední, s číslem 65, skončilo 19. listopadu 1990. Zajímavostí je, že teoreticky by mohlo být datum premiéry už 27. srpna 1988, kdy byl odvysílán první díl "Kočičárny".

30 výročí Rychlá Rota 2019

Všechno nejlepší, Roťáci! :)

 

 

21. únor 2019

Česká premiéra nového animovaného Disney seriálu "Dalmatinská 101" se blíží! Hlavními hrdiny seriálu jsou rodiče Delilah, Doug a s nimi jejich 99 psích potomků. Všichni zažívají vtipná dobrodružství v současném Londýně. Seriál je inspirován klasickými animovaným filmem 101 Dalmatinů od Disneyho. První díl uvidíme už 25. března v 18:30 hod. na Disney Channel. 

Dalmatinská 101 premiéra březen 2019 jpg

 

Premiéra filmu Kim Possible proběhla v pátek, 15. února. Rozhovor na červeném koberci se Sadie Stanley, která hraje Kim:

Další videa související s premiérou filmu uvidíte v komentářích u tohoto příspěvku našeho facebooku.

 

Na včerejším hračkářském veletrhu Toy Fair se sice neobjevily žádné produkty, které by zahrnovali starší Disney seriály (The Disney Afternoon), ale Funko nezklamal a ohlásil nové kačeří figurky Kulíka, Dulíka a Bubíka z původních Kačeřích příběhů. Ty budou k dostání na Emerald City Comic Conu, který se koná 14.-17. března v rodném městě Funka, v Seattlu. Po skončení by ale mohli být k dostání i online. Cena je zatím neznámá, ale podobné figurky z této řady se pohybují kolem 11 dolarů, takže toto "trojbalení" by mohlo stát 20 - 30 dolarů. Přidají se tak po bok dříve vydanému Skrblíkovi (podzim 2017) a Robokačerovi (podzim 2018).

Kačeří figurky Kulík, Dulík Bubík Skrblík Robokačer Kačeří příběhy 2019

 

Z nových videí na našem YouTube kanále:

Zažijte svět původních Kačeřích příběhů v šířce, jako nikdy předtím. Spojením několika obrazovek z dlouhých záběrů v seriálu vznikly panoramatické obrazy, které ve spojení ze soundtrackem ze seriálu uvidíte v tomto videu:

 

Michael Eisner, prezident a CEO společnosti Disney, poslal tento vzkaz České republice a televizi Nova při jejím startu v roce 1994. Od tohoto roku přešlo vysílání bloku Disney seriálů "Walt Disney uvádí" z České televize na Tv Nova se seriály Malá mořská víla a Goofyho tlupa. Michael Eisner se zasadil o zrod seriálů jako Kačeří příběhy, Gumídci, Rychlá rota a další.

 

Pravá láska kvete každý den, bez ohledu na datum. Mickey a Minnie v Disneylandu Paris to vědí nejlip :)

 

Disney podepsal s Hulu smlouvu o vytvoření čtyř nových animovaných Marvel superhrdinských seriálů, včetně "Howard The Duck". Animované seriály pro dospělé budou dále vycházet z příběhů MODOK, Hit-Monkey a Tigra and Dazzler. Disney bude vlastnit 60% Hulu poté, co bude jeho fůze s Foxem uzavřena v tomto roce. Více se dočtete tady.

 

Disney vydal úplně první trailer pro Ledové království 2. Česká premiéra 21. listopadu 2019. První oficiální plakát pro Frozen 2 uvidíte tady.

 

Objevila se i nová ukázka z hraného Aladdina, která odhaluje nové scény, Jasmínu a nezahalenou postavu modrého Willa Smitha, jako džina, jež vyvolal spoustu tvůrčího nadělení na internetu.

Tuhle verzi Aladina však v kinech ani televizi neuvidíte! A pozor, je to drsné! ;)

 

Ždibec na konec: Nejnovější Mickeyho animovaný kraťásek je pěkný nervák! ;D

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

10. únor 2019

Konečně bude odvysílán nový díl druhé série Kačeřích příběhů. Stane se tak 9. března 2019, na americkém Disney Channel a ponese název "Whatever Happened to Della Duck!". Zatím poslední díl "Last Christmas" byl v USA odvysílán v prosinci 2018. Česká premiéra druhé série zatím není stanovená.

Della Duck

 

Dosáhli jsme krásných 9 000 odběratelů na našem YouTube kanále LLaddak. Děkujeme! Máte se tam určitě na co těšit i v budoucnosti, protože pro vás chystáme spoustu novinek. Proto, pokud ho náhodou ještě nemáte, dejte si odběr, ať o nic nepřijdete.

9000 odběratelů na youtube LLaddak

 

Od minule jsme pro vás připravili například tato videa:

Živý Mickey Mouse od Walta Disney ve slavném českém seriálu:

 

Když princezna Sofie První zazpívá česky a zatančí živě v pařížském Disneylandu:

 

A jako bonus: Knííížoooo! ;)

 

Disney vydal tento pohled do zákulisí nátáčení nové hrané Kim Possible, jejíž premiéra se už blíží:

 

9. února 2019 zemřel herec Petr Oliva (1943 - 2019), který ztvárnil i spoustu nezapomenutelných dabingových rolí. U Disneyho to byl například pan Brambůrek v Toy Story nebo Don Fanfán v seriálu Letohrátky. Bylo mu 75 let.

Petr Oliva

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

28. leden 2019

Sadie Stanley, která hraje Kim Possible v novém hraném filmu pro Disney Channel, zpívá znělkovou píseň "Call Me, Beep Me!" v oficiálním videoklipu i s ukázkami z tohoto filmu:

Objevila se i kompletní znělka z tohoto nového hraného filmu:

Porovnání s originální kreslenou verzí ze seriálu uvidíte tady. Další nové video představuje Rufuse.

Kim Possible měla nedávno i svou vlastní atrakci "Kim Possible World Showcase Adventure" v Disney parku. Byla jedinečná v tom, že vás mohla dostat do jedné ze sedmi různých zemí, které se nacházejí kolem World Showcase v Disney Epcot parku v Kalifornii, který je jakousi výstavou mini zemí z celého světa. Více se o tom nově dočtete v rubrice seriálu Kim Possible.

Kim Possible atrakce Kimmunicator

 

Paříž minulý týden zasáhly přívaly sněhu. Kompletní průchod krásně zasněženým pařížským Disneylandem uvidíte v tomto 4K videu:

Tygr si ten den paráďácky užíval koulovačku s hosty. Další videa a fotografie uvidíte u tohoto příspěvku. Další krásné záběry během sněžení v Disneylandu Paris uvidíte tady.


Takhle vypadá logo nového komediálně fantasy-hororového animovaného Disney seriálu "The Owl House", který bude mít premiéru na Disney Channel během tohoto roku (USA).

The Owl House logo  Winnie the Pooh Mini Vinyl Figures by Funko

 

Doplnili jsme pro vás tv program Disney filmů a seriálů vysílaných v únoru v celoplošných televizích a na českém Disney Channel. Najdete je, jako vždy, v rubrice Info a data.

disney filmy v tv

 

Premiéra druhé série oblíbeného animovaného seriálu inspirovaného celovečerním filmem Na vlásku se blíží. S princeznou Locikou, Flynnem Rychlíkem a všemi dalšími populárními hrdiny se uvidíme všichni už od 25. února 2019 na českém Disney Channel v 18:30 hod.. Nově se seriál jmenuje "Locika: Dobrodružství na vlásku".

Locika: Dobrodružství na vlásku

 

Momentálně nás Sofie První navštěvuje každý večer v 18:50 hod. na Déčku a my jsme pro vás zachytili i upoutávku, která ji doprovází. Stejně tak se nám podařilo nahrát i druhou upoutávku pro seriál Goofyho tlupa, která běží každý den hned po Sofii od 19:10 hod.. S dalšími je najdete kdykoliv v rubrice Ukázky ze seriálů 3.


Zbrusu nová světelná show s ohňostrojem, věnovaná hlavně Mickeymu, je nyní k vidění v nejstarším americkém Disneylandu! #Mickey90 Uvidíte a uslyšíte netradiční taneční mixy Disney klasik a určitě byste neměli propásnout nový řízný styl "Let It Go" z Frozen (od 07:07):

Jiný výhled pak nabízí toto video nebo ještě jiný, tentokrát ve 4K. Tato show je ve stejný okamžik k vidění i sprojekcemi na atrakci "it's a small world", jak uvidíte tady. Mickeyho 90. narozeniny sice proběhly už v listopadu, ale americký Disneyland chystá jeho velké oslavy až letos od ledna do března.


V lednu vyšly nové Funko figurky s Medvídkem Pú a jeho přáteli. Sada "Winnie the Pooh Mini Vinyl Figures" obsahuje těchto dvanáct mini figurek.

Winnie the Pooh Mini Vinyl Figures by Funko

 

Čeští studenti se předvedli s velkým Disney maturitním předtančením v Lovosicích a musíme říct, že se jim to opravdu moc povedlo!  Napsali: "Jako v Disneylandu jste se včera mohli cítit na plese oktávy z Lovosic! Mickey Mouse, Trpaslíci, Aladin, Lví král, Medvídek Pú a mnoho dalších pohádek od Walta Disneyho otřáslo litoměřickým kulturákem! Tohle je bomba. Mrkněte se, jaké originální předtančení studenti připravili!". Na video se podívejte tady.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

12. leden 2019

Vítejte u prvního shrnutí novinek ze světa Disney (zde hlavně toho seriálového) v roce 2019 ! Podívejme se nejprve, jak Nový rok vítaly Disney parky po celém světě.

Krásný novoroční ohňostroj přímo z nám všem nejbližšího Disneylandu Paris nad zámkem Šípkové Růženky:

Ohromný půlnoční ohňostroj se konal i na jezeře v Disney Village u Disneylandu Paris a uvidíte ho tady.

Odpočítávání a ohňostroj vítající rok 2019 z nejstaršího Disneylandu na světě v Kalifornii sledujte v tomto videu:

 

Velkolepý silvestrovský ohňostroj z Walt Disney Worldu na Floridě si vychutnejte tady (oficiální stříhaný live přenos tady):

Novoroční ohňostroj z Disney parku EPCOT na Floridě uvidíte tady.

Disney California Adventure park ohňostroj byl letos bez fontán, kvůli jejich rekonstrukci, i tak to byla podívaná.

Novoroční ohňostroj nad jezerem v tokijském Disney SEA parku uvidíte tady. Novoroční přání Disney postaviček z tohoto tokijského Disneylandu sledujte tady.

Šťastný rok 2019 přeje Disneyland Paris tímto krásným oficiálním videem:

Nejdelší přehlídka Disney postaviček byla k vidění pro silvestrovské návštěvníky právě v Disneyland Paris a uvidíte ji tady.

 

I my jsme pro vás na konec roku připravily nová videa. Locika, Flynn a Maxim slavnostně zakončili rok a odstartovali do toho nového s plnou parádou a byli jste pozvání jako host na  silvestrovskou oslavu s kráskou Belle a ostatními.

Den Kouzelné Berušky uvidíte v exkluzivním videu na našem YouTube.

Den Kouzelné Berušky Kouzelná beruška a Černý kocour 2019

 

Naše nové video přineslo i šokující setkání Vladimíra Menšíka a Disney Sněhurky a sedmi trpaslíků z českého seriálu Arabela ;)

 

Dnes začíná ve Walt Disney Studios v Disneylandu Paris sezóna Star Wars pojmenovaná " Legends of the Force: A Celebration of Star Wars". Odkaz na oficiální stránky Disneylandu vám dá jasný přehled o všem, co bude zahrnovat v přehlídkách, show a dalších programech. Na našem facebooku najdete postupně videa a další informace pro co nejlepší přehled v tomto příspěvku. Sezóna potrvá od 12. ledna do 17. března 2019.

Star Wars Season Disneyland Paris 2019

 

 

Před pár dny zemřela herečka a dabérka Inka Šecová (†75). Nadabovala spoustu různých postav, hlavně ale těch pro děti. Její hlas máme navždy v paměti v roli Kulíka z Kačeřích příběhů, Kryštůfka Robina z Medvídka Pú nebo jako Peg z právě vysílaného seriálu Goofyho tlupa a nespočtu dalších.

Inka Šecová 1943 2019 RIP

Jako poctu Ince Šecové za její role v Disney filmech a seriálech, pro ni máme toto video:

 


Výstava PIXAR 30 let animace bude od 15. února do 26. května 2019 k vidění na výstavišti Praha!

"V prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Praha se uskuteční velkolepá výstava světově známého animačního studia světa – Pixaru. Výstava s názvem Pixar – 30 let animace, představí:

- historii i současnost věhlasného studia,
- nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety,
- odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů,
- originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.

Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě. Nyní se chystá na svou premiéru v České republice.

30 let PIXAR animace Praha 2019

Výstava Pixar 30 let animace je oficiální putovní expozicí významného studia, které v roce 1995 uvedlo na plátna kin přelomový film Toy Story a přepsalo tak historii animace. Více než třicet let vývoje a práce, z malé skupiny nadšenců až k nejslavnějšímu animačnímu studiu planety – tak by se dal ve zkratce charakterizovat celkový vývoj studia Pixar. Návštěvníci se seznámí s celkovou historií studia, zjistí, jaké to je tvořit animovaný film a co všechno předchází tomu, než postava ožije a začne vyprávět příběh. V rámci expozice usednou do kinosálu zvaného „Artscape“, kde zhlédnou speciální film, ve kterém se na jednom plátně potkají nejznámější postavy, které pod hlavičkou Pixaru vznikly. Velkým lákadlem bude také speciální zařízení Zoetrop, díky kterému ožijí modely postaviček přímo před zraky diváků. Českým pořadatelem výstavy je společnost Art Movement, která v minulosti v Praze organizovala další úspěšné výstavy, například o expozici “Tim Burton a jeho svět” nebo “David Cronenberg: Evolution”." (text pořadatele) Oficiální stránky a ceny vtupenek najdete na oficiálních stránkách.

 

Autoři hry Sonic Mania chtěli udělat pokračování disneyovské videohry Darkwing Duck (Kačer Kabrňák), která vyšla na konzole NES už v roce 1992 (gameplay původní hry).
Pracoval na ní Aaron Sparrow, jako scénárista a James Silvani, jako tvůrce vzhledu (nakreslil i komiks Darkwing Duck). Capcom ale neměl zájem, tak vydali alespoň  demo, které si může zahrát každý už teď! Obsahuje zvuky z původní hry a jednu kompletní úroveň si můžete stáhnout a zahrát tady. Podívat se na ni můžete i v tomhle gameplay videu.

Darkwing Duck NEW nes game 2019 Kačer Kabrňák

 

V těchto dnech můžete sledovat každý den v podvečer Goofyho tlupu na programu ČT:D a zde vám přinášíme jeho oficiální upoutávku:

 

Nový animovaný Disney seriál "Greenovi ve velkoměstě" bude mít premiéru už od 21. ledna 2019 na českém Disney Channel. Vysílat se bude vždy od pondělí do pátku (trailer).

Greenovi ve velkoměstě poprvé na Disney Channel 2019

 

Ať se Vám plní v tomto královsky kouzelném roce 2019 sny, jako tomuhle roztomilému Disney káčátku! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

10. leden 2019

Dnes má premiéru Disney film Raubíř Ralf a internet v českých kinech.

raubíř ralf a internet

 

 

29. prosinec 2018

Rok 2018 se chýlí ke konci a byl to jistě superkalifradžilistikexpijalidózní rok! :) Viděli jsme například tyto zbrusu nové Disney animované seriály v premiéře na českém Disney Channel:

Kámoši hafíci - od 29. ledna 2018 (upoutávka)
Nové Kačeří příběhy - od 29. březena 2018 (upoutávka). Přesně 27 let a 89 dní od české premiéry prvního dílu původních Kačeřích příběhů. Přinesli jsme vám letos i exkluzivní reportáž z natáčení jeho dabingu.
Star Wars: Odboj - od listopadu 2018 (upoutávka)
Velká šestka: Baymax se vrací - od 15. října 2018 (upoutávka)
Dalmatinská 101 - od 21. prosince 2018 ukázka jednoho dílu (upoutávka)

Nové Disney seriály v roce 2018 na Disney Channel

 

Podívejme se, co nám v roce 2018 přinesl Disney v kinech:

Disney filmy 2018 jpg

O svém TOP Disney filmu roku 2018 můžete hlasovat na našem facebooku Disney svět.


Rok 2019 bude u Disney ještě nabitější! Vyberete si svůj hit? :) Napište nám to na náš facebook.

Raubíř Ralf a internet - česká premiéra 10. ledna 2019
Captain Marvel - česká premiéra 7. březen 2019
Dumbo - česká premiéra 28. březen 2019
Avengers: End Game - česká premiéra 25. duben 2019
Aladin - česká premiéra 23. květen 2019
Toy Story 4: Příběh hraček - česká premiéra 8. srpen 2019
Spider-Man: Daleko od domova - česká premiéra 4. červenec 2019 (pozn. jedná se o Sony film, který se s Disney filmy pouze protíná v rámci Marvel Cinematic Universe na základě dohody mezi Sony a Disney)
Lví král - česká premiéra 18. červenec 2019
Artemis Fowl - česká premiéra 22. srpen 2019
Ledové království 2 - česká premiéra 21. listopad 2019
Star Wars: Episode IX - česká premiéra 19. prosinec 2019

Disney filmy 2019

 

Už v lednu 2019 nás čeká návrat animovaných seriálů na televizi Déčko. V bloku Disney klub uvidíme Goofyho tlupu od 7. ledna 2019, kdy bude odvysíláno každý den od 19:15 hod. všech 78 dílů v HD. Naposledy jsme jej viděli od května do července 2017. Nahradí do té doby vysílaný seriál Na vlásku.

Goofyho tlupa se vrací 2019

 

Od 11.ledna 2019 bude Déčko vysílat opět Mickeyho klubík. V cca 06:35 a v 10:30 hod. každý všední den tak nahradí do té doby vysílanou Doktorku Plyšákovou.

mickeyho-klubik-500.jpg

 

Od 12. ledna 2019 uvidíme na stejném místě, v 18:50 hod. každý den, seriál Sofie První. Nahradí do té doby vysílaný seriál Moji kamarádi Tygr a Pú.

Sofie první se vrací od ledna 2019

 

Doplnili jsme pro vás i přehled Disney filmů v televizích až do 20. ledna 2019. Najdete ho tradičně v rubrice Info a data.

 

Královsky kouzelný rok 2019 Vám přeje celý náš Disney tým! :)

 

 Královsky kouzelný rok 2019 přejí Disney stránky

 

 

 

21. prosinec 2018

Nahráli jsme pro vás upoutávku na seriál Na vlásku, který v těchto dnech běží v premiéře na Déčku. Najdete ji tady nebo v rubrice Ukázky ze seriálů 3.

Exkluzivní video na našem youtube představuje Annu, Elsu, Olafa, Krystoffa, a Hanse z Ledového království, jak zpívají a tančí na ledě v Disney On Ice: Reach for the Stars, která proběhla 15.-16. prosince 2018 v TipSport aréně v Praze.

 

 

Další naše videa zachycují celý příběh Malé mořské víly z Disney on Ice v Praze. Zde uvidíte první část, zde druhou část a zde finále. Přejete-li si i další příběhy (Na vlásku, Kráska a zvíře, Ledové království atd.), dejte těmto videím lajk (alespoň 30 lajků), komentář nebo sdílení.

 

Další vystoupení tohoto Disney on Ice: Reach for the Stars proběhne 15. - 16. ledna 2019 v Ostravar Aréně (ČEZ Aréna) v Ostravě.

 

Podívejte se na suvenýry, které bylo možné zakoupit na tomto představení Disney On Ice  v Praze. Všechny fotografie uvidíte tady. Vyberete si?

Suvenýry Disney on Ice Praha 2018

 


Nová streamovací služba Disney+ má novou českou stránku, kde už teď můžete dát odběr novinek! Jak stránka uvádí: "Dostupnost v závislosti na dokončení 21CF transakce." Což znamená dokončení koupě 21st Century Fox, které by mělo proběhnout začátkem příštího roku.

český Disney plus

 

Disney Channel dnes vydal tento nový trailer pro hranou verzi Kim Possible.

Objevil se tento nový oficiální batůžek a taška ve stylu Mladých svišťů s novými Kačeřími příběhy.

ducktales batohy prosinec 2018

 

Vánoční ukázka z nového Disney seriálu "Dalmatinská 101" ukazuje vánoční čas se štěňaty. Česká premiéra úvodního dílu proběhla dnes, 21. prosince na Disney Channel.

 

Vánoční píseň zazněla i v závěrečných titulkách nových Kačeřích příběhů. Jejich podoba byla inspirována těmi úvodními z Disney filmu "Mickeyho vánoční koleda" (1983) - ukázka.

 

 

Kouzelně krásné Vánoce všem, přeje celý náš tým! :)

Obrazek

 

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

20. prosinec 2018

Dnes má v českých kinech premiéru Disney film "Mary Poppins se vrací".

Mary Poppins se vrací 2018

 

 

12. prosinec 2018

I letos vám přinášíme velký přehled Disney filmů vysílaných od teď, přes Vánoce, až do 4. ledna 2019 na celoplošných TV i na Disney Channel. Najdete jej v rubrice Info a data.

Disney filmy v televizi 2018 jpg


Jak už od nás víte, nový animovaný Disney seriál "Dalmatinská 101" se blíží na český Disney Channel a už nyní na YouTube (neoficiálně) unikla celá jeho úvodní znělka:

 

Disney oficiálně vypustil do světa úplně první trailer k hrané filmové verzi Kim Possible pro Disney Channel. Premiéra 15. února 2019.

 

Drobec na konec: Český článek o bohatství Kačera Skrblíka vyšel nedávno na serveru Tv Nova. Objevila se také informace, že Paní Čvachtová poprvé spustila svůj Instáč ;)

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

5. prosinec 2018

Dnes by Walt Disney oslavil své 117. narozeniny! 5. prosince 1901 se Walter Elias Disney narodil Eliasovi a Floře Disney v Chicagu, Illinois, jako čtvrté z pěti dětí.

Walt Disney

 

Zbrusu nový Disney seriál "Dalmatinská 101" uvidíme poprvé už v prosinci na českém Disney Channel! Úvodní díl seriálu (v originále "101 Dalmatian Street") uvidíme 21. prosince 2018 od 18:30 hod..

Dalmatinská 101

 

Nová exkluzivní soška Chipa a Dalea z Rychlé Roty od Beast Kingdom je nyní k objednání v zahraničních i českých komiksových e-shopech. Jde o skutečně špičkovou sérii sošek Master Craft: Chip 'n Dale MC-009 (OCT188595) za cenu 185 dolarů.

Soška Chip a dale Master Craft Chip n Dale MC-009 OCT188595

 

Kompletní finanční výsledky společnosti Disney za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2018 uvidíte tady. Výcuc a shrnutí toho nejzajímavějšího uvidíte tady.

Disney oznámil nový animovaný seriál inspirovaný indickou kulturou. Bude se jmenovat “Mira, Royal Detective”, zaměří se na předškolní děti a premiéru bude mít na Disney Junior v roce 2020. Další info naleznete tady.

Mira Royal Detective

 

Elektronická brožura Disneyland Paris​ na rok 2019-2020 je právě online pro každého na tomto odkaze.

Bláznivé pletené vánoční svetry s Disney, Marvel, Star Wars a další tématikou jsou k dispozici právě teď.

Disney vánoční svetry vánoce 2018

 

Nadějný komiksový kreslíř, scénárista a vydavatel v jednom - FOXTER - je i velkým fandou Disney komiksů, na kterých vyrůstal. Kompletně zrestauroval a přeložil třeba původní komiks Disneyho "Sněhurky" nebo vytvořil vlastní Disney komiksové výběry, které se jinde spolu nepotkaly. Teď našemu facebooku Disney svět poskytnul tento příjemný rozhovor a nakreslil i tento speciální obrázek. Děkujeme! :)

foxter kačeři 2018

 

Na této stránce se sice věnujeme hlavně Disney seriálům, ale nemůžeme pominout úplně první teaser trailer na Disney 3D animovaný film "Lví král", který je přímým remakem stejnojmenného 2D animovaného Disney hitu z roku 1994. Premiéru bude mít 19. července 2019.


Přímé porovnání tohoto prvního traileru na nového Lvího krále (2019) s jeho originálem z roku 1994 uvidíte v tomhle videu.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

27. listopad 2018

Úplně poprvé uvidíme animovaný Disney seriál Na vlásku (2017) každý den od 12. prosince 2018 na programu ČT:D! Dosud byl u nás vysílaný jen na kanálu Disney Channel. V Disney klubu na Déčku tak od 19:20 nahradí do té doby vysílaný seriál Jake a piráti ze Země Nezemě.

seriál na vlasku 2017 SE VRACÍ

 

Vánoční sezóna začíná postupně ve všech Disneylandech na světě!  U tohoto příspěvku na našem Facebooku najdete postupně všechno, co je během tohoto nejkrásnějšího období v každém Disney parku k vidění. Těšíte se na Vánoce?

Disney Vánoce

 

Nová kačeří epizoda "Last Christmas!" se bude odehrávat o Vánocích a premiéru bude mít 1. prosince na Disney Channel (USA). Úplně první ukázku uvidíte tady.

Tento speciální vánoční díl dostane i tuto vánoční znělku, která je první speciální znělkou od počátku nových Kačeřích příběhů:

 

Skrytý odkaz, který se objevil v nejnovějším Mickeyho narozeninovém kraťásku u Donalda na lodi, je téměř přesnou kopií kačera Malcolma "Matey" McDucka z rodokmenu Kačera Donalda od Dona Rosy. Celý veselý kraťásek uvidíte tady.

Kačer v Mickeyho kraťásku

 

K devadesátinám Mickey Mouse se ve Vídeňském obchodním domě Donau Zentrum objevilo několik narozeninových atrakcí a náš kolega Vitox vám jej přiblíží a vysvětlí v tomto videu.

 

Nový Disney seriál "101 Dalmatian Street" by měl být poprvé odvysílán na Disney Channel v Evropě už v únoru 2019! Jesti tak bude i nás, zatím není potvrzené.

101 Dalmatian Street seriál

 

Novou českou knihu "Kačeří příběhy - Deník dobrodružství" vydal EGMONT ČR - Nakladatelství pro děti a mládež 15. listopadu 2018 za cenu 149,-.

kaceri_pribehy_zabavny_denik_cz

 

Jak si můžete hrát s plyšáky a jinými hračkami podle nových Kačeřích příběhů? Takhle! :)

Disney oznámil, že jeho nová streamovací služba se bude jmenovat Disney+ !

Disney+ logo

Očekávají se filmy a seriály jako:
- prequel seriál k filmu Rogue One: A Star Wars Story, ve kterém bude hrát Diego Luna z původního filmu
- Star Wars: The Mandalorian (seriál)
- High School Musical (seriál)
- hraný film Lady a Tramp a další.

Bob Iger oznámil, že uvede i novou dokumentární seriál o Disney Imageneeringu a Walt Disney Studios’ Ink & Paint Department, na kterém už se pracuje. Start Disney+ se očekává v druhé půlce roku 2019. Více na variety.com.
 

Dřív, než přjde nový hraný film s Kim Possible na Disney Channel, vyjde tento 80 stránkový sešit za 9,99 dolarů v únoru 2019 (USA) se všemi existujícími komiksy Kim Possible v jednom svazku s novou obálkou.

Kim Possible komiks 2019

 

Seriál Lilo a Stitch dostal nové pokračování. Jmenuje se "Stitch & Ai" (An Ling and Stitch) a byl vyrobený pro čínské publikum. Premiéru měl už 27. března 2017 a  jedná se tak o třetí televizní seriál na motivy filmu Lilo a Stitch (2002). Prvním byl americký animovaný seriál "Lilo & Stitch: The Series", druhým japonský anime "Stitch!".

Stitch & Ai navazuje na události filmu Lilo & Stitch a jeho následné televizní pokračování až po film Leroy & Stitch. Byl vyroben v angličtině a poté přeložen do čínštiny, neboť byl produkován za pomoci amerických animátorů, včetně těch, kteří dříve pracovali na "Lilo & Stitch: The Series". Původní anglickou verzi začal vysílat Disney Channel Asia 5. února 2018.

Čínský trailer:

Úvodní znělku v angličtině uvidíte tady.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

18. listopad 2018

Mickey Mouse dnes slaví 90. narozeniny! #Mickey90

Mickey 90 1928 - 2018 Disney

Jeho dnem narození je premiéra krátkého filmu "Steamboat Willie" z 18. listopadu 1928, kde se objevila i jeho celoživotní láska Minnie Mouse.


Mickey i Minnie se sice poprvé  objevili už v černobílém filmu "Plane Crazy", jež měl byl vydán 15. května 1928, ale protože studio nenašlo vhodného distributora, musel být vydán až v březnu 1929.
Většina původních umělců věděla, že se objevil na podzim, ale nikdo nevěděl, kdy přesně. Díky Waltově korespondenci a programu kina z New Yorku, kde byl Steamboat Willie promítán poprvé, bylo možné tuto historickou událost zařadit na 18. listopad 1928.

"I only hope that we never lose sight of one thing - that it was all started by a mouse" _Walt Disney


Všechno nejlepší, Mickey! Happy Birthday Mickey!

To nejlepší začalo Tebou! Buď ten nejlepší navždy, Mickey!! 

 

 

 

7. listopad 2018

Nové video na našem YouTube kanále vám přináší porovnání Magiky Von Čáry z původního seriálu Kačeří příběhy (1987) a její podoby v nových Kačeřích příbězích (2018). Válka stínů začíná! Nebo pokračuje?? #kačerUUU

 

Další naše nové video přináší nostalgický mix 4 Disney seriálů, kterými to v tehdejším Československu odstartovalo v bloku Walt Disney uvádí (1991-1992).

 

Velmi zajímavý pohled na to, jak vznikaly první Disney seriály pro televizi koncem 80. let, přímo s jejich tůrci, pohledem do zákulisí doby, kdy se Disney společnost potácela na místě a nevěděla, co dál. Tak vznikly seriály pod označením "The Disney Afternoon", jako Gumídci, Letohrátky, Kačeří příběhy, Rychlá rota, Kačer Kabrňák nebo Goofyho tlupa a mnohem více se dozvíte tady.

disney afternoon oral history

 

Tento měsíc slaví Mickey a jeho láska Minnie Mouse 90. narozeniny! Stane se tak 18. listopadu 2018. Přejeme jim nejkouzelnější čas a magicky krásné chvíle! #Mickey90 #Minnie90

Mickey 90

 

Velká narozeninová show k 90. narozeninám Mickey Mouse, byla odvysílaná už v neděli 4. listopadu na stanici ABC! Podívejte se na její finále v tomto videu:

Další záznamy celého večera se spoustou osobností a zajímavostí uvidíte na tomto kanále ABC.

 

Od 4. do 17.11.2018 udělejte fotku, na které ukážete vaše "uši Mickey Mouse" - nebo jakékoliv kreativní "uši" - a nahrajte je na Facebook, Instagram nebo Twitter. Za každou zveřejněnou fotku s hashtagem #ShareYourEars poskytne Disney Worldwide Services částku 5 dolarů společnosti @MakeAWish a @MakeAWishIntl až do výše 2 milionů USD, aby splnila co nejvíce přání dětem s vážnými nemocemi. #Mickey90

Mickey Mouse Ears

 

Tuto sobotu bude mít premiéru nová epizoda Kačeřích příběhů "The Town Where Everyone Was Nice!", kde přikvačí na scénu dva staří známí Donalda - José Carioca a Panchito Pistoles, kteří se poprvé setkali při dobrodružství v "Three Caballeros" (1944)#kačerUUU První ukázku z tohoto dílu uvidíte tady.

Kačer Donald José Carioca a Panchito Pistoles kačeří příběhy 2018

 

A když už jsme u Josého a Panchita, je tu nový plakát pro Disney seriál "Legend Of The Three Caballeros". Seriál, který nesouvisí s Kačeřími příběhy, ale spolupracují v něm tito dva s Donaldem, měl premiéru pouze na Filipínách už v tomto roce (psali jsme dříve), ale objevit by se měl na více místech už v roce 2019, dokonce i s druhou sérií.

Legend of the Three Caballeros

 

Byl odhalen nový plakát a obrázky postav z nového Disney seriálu "101 Dalmatian Street" a jejich hlasové obsazení. Premiéru bude mít na jaře 2019 na Disney Channel v Anglii a později i v dalších zemích. První malou ukázku z dabování seriálu uvidíte tady. Větší ukázka bude dostupná už letos v prosinci.

101 Dalmatian Street plakát

 


Ždibec na konec: Nejnovějšího Mickeyho kraťásek  a v něm Donald, Goofy a Mickey při snaze vymalovat Minnie domeček. :)

 

Z důvodu naplnění kapacity této rubriky jsme přesunuli část Disney Novinek do nové podstránky Novinky 2018 - 2.část. Děkujeme za pochopení!

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

1. listopad 2018

Nový hraný Disney film "Louskáček a čtyři říše" má dnes premiéru v českých kinech - český trailer.

 

 

31.říjen 2018

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul.
Haloween spojil dva světy Disney seriálů už v roce 1992. Letohrátky a Kačer Kabrňák se potkali ve společné upoutávce!
 
Mějte ho tedy také straaaašně zábavný! :)
 
TIP: Tomuto dni se věnoval například díl "Halloween podle Goofa" ze seriálu Goofyho tlupa.

 

 

26. říjen 2018

Disney seriál "Moji kamarádi Tygr a Pú" bude vysílat Déčko už od 7. listopadu 2018! Každý den v 18:55 nahradí do té doby vysílanou Rychlou Rotu. "Připojte se k Púovi a jeho partě, která se pokouší rozluštit některé z nejtajemnějších hádanek přírody.
Připravte se odhalit úžasné zázraky ve Světě kolem nás! Připojte se k Púovi a jeho partě, která se pokouší rozluštit některé z nejtajemnějších hádanek přírody. Pomozte jim vypátrat, proč všechny včely ve Stokorcovém lese najednou zmizely. Experimentujte s magnety a světlem při hledání ukrytých pokladů, vyřešte tajemství Tygrova mizejícího stínu a další vzrušující dobrodružství. Zjistíte, že když se dobří kamarádi do něčeho pustí společnými silami, odhalí široširý svět plný legrace." (popis České televize)

Moji kamarádi tygr a Pú se vrací 2018

 

Druhá série nových Kačeřích příběhů začala v sobotu 20. října 2018 na Disney Channel v USA. Ukázku z prvního dílu "The Most Dangerous Game...Night!" uvidíte tady a z druhého dílu "The Depths of Cousin Fethry!," který bude odvysílán už zítra, 27. října, uvidíte tady.

Druhá série nových Kačeřích příběhů přinesla změny ve znělce. Šikulova robota v ní nahradil Robokačer a místo rafana teď vidíme po boku Máti Rafanové Magiku VonČáry. Celou novou znělku uvidíte tady.

Porovnání nových scén znělky 2. série Kačeří příběhy 2017-2018

 

Odhaleny byly i názvy následujících tří premiérových dílů nových Kačeřích příběhů:

28. "The Ballad of Duke Baloney!" (USA premiéra: 3. listopad 2018)

29. "The Town Where Everyone Was Nice!" (USA premiéra: 10. listopad 2018)

30. "Storkules in Duckburg!" (USA premiéra: 17. listopad 2018)

 

Disney vydal i tento ručně animovaný kraťásek s figurkami Kačeřích příběhů pod příznačným názvem DuckFAILS - uvidíte tady.

 

V novém videu na našem YouTube kanále jsme pro vás sestříhali porovnání Dona Fanfána z původního seriálu Letohrátky (1990) a Dona Sekáče z nových Kačeřích příběhů (2018)! Jak moc stejný nebo jiný je? Podívejte se:

 

Dalším naším videem je písnička, která zazněla v epizodě "Kdo je Robokačer". Už máte správnou aplikaci? A také ukázka seriálu v seriálu ze stejné epizody. :)

Původní Kačeří příběhy, vydané nedávno na finálním DVD Volume 4, mají na disku logo nových Kačeřích příběhů!

Chyba - Nové logo Kačeřích příběhů na DVD původních Kačeřích příběhů v roce 2018

 

Disneyland Paris na tiskové akci v Paříži oznámil celý program pro oba své parky v roce 2019:

1.říjen - 5. listopad 2018 - Halloweeen
10. listopad 2018 - 6. leden 2019 - Vánoce
12. leden - 17. březen 2019 - Star Wars (WDS)
19. leden - 17. březen 2019 - Piráti a Princezny
23. březen - 16. červen 2019 - MARVEL (WDS)
červenec - září 2019 - sezóna Lvího krále

Disneyland Paris v roce 2019

Videoprezentaci z této tiskové prezentace uvidíte tady.

 

Batoh s potiskem Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho a Zipa z Rychlé Roty je nyní na Amazonu za 40 USD!

Batoh amazon Rescue Rangers Loungefly backpack

Nové figurky z druhé série Funko akčních figurek s Robokačerem z původních Kačeřích příběhů, Gedžitkou z Rychlé Roty, Luďou z Letohrátek a Rampou z Kačera Kabrňáka jsou právě v prodeji!

Funko POP2 Disney AFternoon 2018

 

Vtipec na konec: Nejnovější Mickeyho kraťásek je tady, tentokrát se Zlým Petem!

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

17. říjen 2018

Od 15. října začala na českém Disney Channel premiéra nového animovaného seriálu na motivy populárního celovečerního filmu Velká šestka (2014). Hlavním hrdinou je oblíbený nafukovací robot Baymax a děj seriálu "Velká šestka: Baymax se vrací" navazuje tam, kde skončil původní film. Dnes byla také oznámena druhá série tohoto seriálu na léto 2019 (USA)!

 

Bylo jen otázkou času, kdy se Disney animovaný film Lilo a Stitch (2002) dočká své hrané filmové verze. A ten čas právě nastal! Dan Lin a Jonathan Eirich byli pověřeni jeho realizací. Ti momentálně pracují na hrané verzi disneyho Aladina (první trailer hraného Aladdina). Mike Van Waes napíše scénář.

b76e1daa8709e7cd75e353eaaaff3466.jpg

Původní film, kde se osamělá havajská dívka Lilo setká s uprchlým experimentem 626 z vesmíru, se dočkal několika filmových pokračování na domácí video a animovaného seriálu Lilo a Stitch.

Zatím není jasné, jestli jde o film do kin nebo pro novou Disney streamovací službu, která zahájí v roce 2019. Půjde o kombinaci CGI a hraného filmu. Datum premiéry je zatím neznámé (hollywoodreporter.com).

 

FOX, Disney a Blue Sky Studios společně vytvoří nový "Ice Age" seriál, navazující na kolekci filmů "Doba ledová".

Ice Age Disney seriál

 

Nový hraný Disney Star Wars seriál s názvem "The Mandalorian", jehož natáčení začalo před pár dny, se bude odehrávat na planetě Mandalore, tři roky po Návratu Jediů! Seriál má mít 10 epizod s rozpočtem 100 milionů dolarů, což je jeden z největších rozpočtů televizních seriálů (odkaz).


Zdolali jsme osmitisícovku! Je to neuvěřitelné a moc děkujeme všem odběratelům našeho YouTube kanálu a zároveň fanouškům světa Disney!

8000 odberatelů youtube lladdak

Naše nová videa vám ukážou například hned 3 originální animační listy (fáze) původních Kačeřích příběhů tak, jak byly použity přímo v epizodě "Kam noha kačerova ještě nevkročila" i s prvním českým dabingem.

Další video vám přináší upoutávku na kolekci VHS videokazet s "Příběhy malých princezen" Ariel a Jasmíny z 90. let. Kazety "Pohádky pro Jasmínu" a "Ariel zpívá a vypráví" obsahovaly vždy dvě epizody ze seriálů Aladinova dobrodružství a Malá mořská víla.

Podívat se můžete i na živého strýčka Skrblíka, Kulíka, Dulíka, Bubíka a Donalda v jejich podzimních kostýmech během halloweenské parády v Disneylandu Paris.

Písničku "Kolébkáč", která zazněla v epizodě "Kdo je Robokačer" v nových Kačeřích příbězích uvidíte tady.

Porovnání hlášek původních Kačeřích příběhů v obou verzích českého dabingu + zajímavost navíc uvidíte a uslyšíte v tomto videu od Vitoxe.

 

Doplnili jsme spoustu jmen dabérů v článku Dabing Kačerů v SDI Media o dabingu nových Kačeřích příběhů!

Kačeří příběhy Dabing v SDI Media

 

Přidali jsme i další nové easter eggy a zajímavosti z nových Kačeřích příběhů do rubriky Easter Eggy a zajímavosti.

kačeří příběhy easter egg zajimavosti

 

Nové Swarowski figurky Chipa a Dalea jsou nyní na Disney Store a kabelka s peněženkou na stejné téma jinde.:

Chip a Dale Rychlá rota figurka, kabelka, peněženka 2018

 

Nové oficiální tapety pro mobil s tématem Mickeyho 90. narozenin jsou právě teď ke stažení tady!

 

Vytvořit Disneyland bylo jako postavit úplně nové město. Dočtete se o tom v tomto článku. Poslední dny života Walta Disneye vám připomene toto video.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

27. září 2018

Vítejte u prvního podzimního přehledu dění kolem Disney seriálů. Mějte toto roční období barevné, veselé a kouzelné, jako všichni ve světě Disney!

Disney podzim 2018

 

První nové video, které jsme pro vás vytvořili, vám ukáže přímé porovnání Kačera Kabrňáka, Rampy McKváka a zloduchů z nových Kačeřích příběhů (2018) a z původního seriálu Kačer Kabrňák (Detektiv Duck, 1991).

 

Druhé naše nové video vám ukáže originální animační list (fázi) původních Kačeřích příběhů tak, jak byl použit přímo v epizodě "Kdo je pánem džina".

 

Druhá série nových Kačeřích příběhů bude mít premiéru už v sobotu, 20. října 2018 na Disney Channel (USA)! Zazní v ní i hlasy těchto hvězd: Julie Bowen (“Modern Family”), Edgar Wright (“Baby Driver” director), Jack McBrayer (“30 Rock”), John Hodgman (“Vacationland: True Stories from Painful Beaches”), Jameela Jamil (“The Good Place”), Libe Barer (“Sneaky Pete”), Lance Reddick (“John Wick”), Paget Brewster (“Criminal Minds”) jako Della Duck, Bernardo de Paula (“Rio”) a Arturo del Puerto (“Fear the Walking Dead”) jako José de Carioca a Panchito Pistoles z The Three Caballeros.

Známy jsou už i názvy prvních dvou dílů:
26. "The Most Dangerous Game...Night!" (USA premiéra: 20. říjen 2018)
27. "The Depths of Cousin Fethry!" (USA premiéra: 27. říjen 2018)

 

Velmi nečekaně pak byla ohlášena hned třetí série nových Kačeřích příběhů! Stalo se tak s pomocí dabérů Bubíka, Kulíka a Dulíka (pod dohledem strýčka Skrblíka ;) ) v tomto videu:

 

I staré seriály stále žijí. Tyto nové ponožky s původními Kačeřími příběhy a Kačerem Kabrňákem se objevily v Disneylandu, stejně jako tento batoh a pouzdro s našlápnutým motivem původních Kačeřích příběhů. Chip a Dale z Rychlé Roty dostali pro změnu novou košili a tričko.

Disney seriály v roce 2018

 

Podívejme se i na kačery komiksové. Nové české video od Černodana vysvětluje tvorbu kačeřího kreslíře komiksů Williama Van Horna. "Mistr pružné linky a absurdního gagu, to je neúnavný kačmistr Van Horn. Jaké zvířátko si vybral jako svůj podpis a v kterém čísle české mutace časopisu Kačer Donald se setkal se svým synem? A proč se Rampa McKvák jmenuje stejně jako Skrblík McKvák? To a mnohem více se dozvíte v tomto videu."

William Van Horn

 

Od pondělí 15.10. v 15:00 bude mít na českém Disney Channel premiéru nový animovaný seriál na motivy populárního celovečerního filmu Velká šestka! Hlavním hrdinou bude oblíbený nafukovací robot Baymax a děj seriálu "Velká šestka: Baymax se vrací" navazuje tam, kde skončil původní film.

Velká šestka Baymax se vrací

 

Doplnili jsme pro vás program Disney filmů v televizi na následujících 14 dní, který najdete v rubrice Info a Data.

Vtipec na konec: Kačeří znělku si už zpívají i živí psi, kočky, sovy a lišky!! #kacerUUU

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

 

18. září 2018

Původní Kačeří příběhy a Rampa McKvák dnes slaví 31. narozeniny! Jejich americká premiéra proběhla 18. září 1987, což je stejný den, jako datum narození na novém řidičáku Rampy. Gratulujeme!

Kačeří příběhy 31. výročí 2018

 

Kačeří příběhy s novými dobrodružstvími víří v těchto dnech obrazovkami českého Disney Channel a my pro vás postupně doplňujeme popisy epizod do seznamu dílů nových Kačeřích příběhů.

Už 25. října 2018 Egmont vydá hned dvě nové knížky Kačeřích příběhů:

KAČEŘÍ PŘÍBĚHY - PŘÍRUČKA MLADÝCH SVIŠŤŮ:
Chtěli jste se stát zálesákem nebo Mladým svištěm? Teď se vám může tohle přání splnit. Přidejte se k Dulíkovi, Kulíkovi a Bubíkovi a naučte se spolu s nimi orientovat v noční obloze, postavit stan nebo udělat z nudného dne doma zážitek. V neocenitelné Příručce Mladých svišťů najdete odpověď opravdu na všechno, co si jen umíte představit - jak na ty nejneuvěřitelnější záhady, tak na praktické každodenní záležitosti. Navíc si ji snadno zabalíte do každého baťůžku... A dobrodružství může začít! Doporučená cena: 299 Kč (odkaz na knihu)

Knihy Kačeřích příběhů říjen 2018

KAČEŘÍ PŘÍBĚHY - KNIHA VTIPŮ:
Haló, haló! To jsem já, Rampa! Tenhle notes jsem si koupil, abych měl kam zapsat pár vtípků, které jsem posbíral na cestách. Tušíte správně! Já nejsem jen nadaný pilot, ale taky komik! Moje vtipy MILUJE každý, zvlášť mí kámoši Kulík, Dulík, Bubík a Kačka. Ale je tu jeden kačer, kterého se mi ještě nikdy nepovedlo rozesmát, a to je můj šéf, pan Es. Ale já jsem pevně odhodlaný, že i jeho rozesměju. S trochou pomoci od kamarádů se mi to určitě povede! (obr. 2) Doporučená cena: 199 Kč (odkaz na knihu)

 

Konečně vyšlo finální DVD Volume 4 se všemi 25 posledními díly původních Kačeřích příběhů (1987, zatím pouze v angličtině)! Stalo se tak prostřednictvím Disney Movie Clubu v polovině tohoto měsíce. Na 3 discích jsou tyto epizody:

"The Land of Trala La"
"Allowance Day"
"Bubbeo & Juliet"
"The Good Muddahs"
"My Mother the Psychic"
"Metal Attraction"
"Dough Ray Me"
"Bubba's Big Brainstorm"
"The Big Flub"
"A Case of Mistaken Secret Identity"
"Blue Collar Scrooge"
"Beaglemania"
"Yuppy Ducks"
"The Bride Wore Stripes"
"The Unbreakable Bin"
"Attack of the Fifty-Foot Webby"
"The Masked Mallard"
"A Duck Tales Valentine (Amour or Less)"
"Ducky Mountain High"
"Attack of the Metal Mites"
"The Duck Who Knew Too Much"
"New Gizmo-Kids on the Block"
"Scrooge's Last Adventure"
"The Golden Goose" (Parts 1&2)

Ducktales disc 4 2018

Posledně vydané DVD Volume 3 vyšlo už v roce 2007, takže jsme se pořádně načekali.

 

14. září roku 1926 vyšlo první vydání Medvídka Pú! Byla to knížka, o které se říká, že patří malým i velkým dětem. Kniha příběhů dobrosrdečného medvídka se stala velmi populární a byla přeložena do 50 jazyků, zfilmována a vznikl i úspěšný televizní seriál, který milujeme dodnes. Jak to tenkrát bylo, vám prozradí toto české video.

Medvídek pú

 

Seriál "Lví hlídka" dostane 3. sérii v roce 2019 na Disney Channel. Druhá série se chystá na Disney Channel v blízké době (USA).

Lví hlídka

 

Objevila se i tato "retro" trika s Gumídky ve velikostech S - XXL, jež jsou k mání na webu truffleshuffle (cena: 19,90 - 24,90 Euro).

Nahráli jsme pro vás také nová videa na náš YouTube kanál. Nově tam najdete upoutávku na Rychlou Rotu a Jake a piráti ze Země Nezemě z Déčka a  Kačeří příběhy z Disney Channel.

Dodatečně přejeme všem školákům ten nejlepší školní rok 2018/2019 ! Třeba i s kačeřím rozvrhem hodin. :)

Lví hurá do školy disney 2018 2019

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

1. září 2018

Začneme smutnou zprávou. Český herec a dabér Jan Kalous si ve 39 letech sáhl na život. Diváci ho znají z mnoha filmů a dabingu, kdy v dětství propůjčil svůj hlas například Simbovi ve Lvím králi nebo modrému kačírkovi Dulíkovi z původních Kačeřích příběhů...

 


Disney, Hulu a 20th Century Fox Television dali zelenou novému seriálu "Solar Opposites" od tvůrců seriálu "Rick a Morty". Seriál bude prvním vytvořeným Disney a FOXem, vysílaný na Hulu. V plánu jsou dvě série po 16 dílech od Mike McMahan (writer RaM) a Justin Roiland (Co Creator RaM). Solar Opposites sleduje rodinu mimozemšťanů "z lepšího světa", kteří se ocitli ve střední Americe. Roiland propůjčí hlas dvěma postavám, dále zazní Sean Giambrone (Goldbergovi) a komik Mary Mack. Jeho premiéra je naplánovaná na rok 2020.

Solar Opposites

 

Naše nové video je tentokrát věnováno té nejzářivější třpytce Klondiku, Zlatce. Porovnání prvních setkání Zlatky a Skrblíka z původního seriálu Kačeří příběhy (Návrat na klondike, 1987) a nového z roku 2017 (Zlatá laguna z Plání bílých muk, 2017) uvidíte v tomto videu:

 

Další naše nová videa vám ukážou originální animační listy původních Kačeřích příběhů tak, jak byly použity přímo v epizodě "Patálie s pokladem" a "Strýčkův mazlíček".

Disney zvežejnil úplně první videozáběry z nového Disney seriálu "101 Dalmatian Street", který je prvním Disney seriálem o dalmatinech od seriálu 101 dalmatinů (1997-1998). Premiéru bude mít v příštím roce na Disney Channel a videoukázku uvidíte tady.

Druhou, úplně první ukázku z nového "Star Wars Resistance" seriálu, uvidíte tady. Premiéru bude mít 7. října 2018 na Disney Channel (USA).

Třetí, úplně první ukázku z nového animovaného seriálu "Marvel’s Avengers: Black Panther's Quest", uvidíte tady.

 

Největší akce pro Disney fanoušky D23 EXPO se bude konat příští rok (23.-25. srpna 2019) v Anaheimu. SPeciální setkání s tvůrci, herci, výstavy filmových rekvizit, spousta merchandesingu, atmosféra, ale i čekání ve frontách, jako na každém"Conu". :)  Před pár dny byl odhalen tento oficiální plakát a další potřebné informace. Vstupenky jsou v prodeji už od 23. srpna 2018. Ceník, další informace a promo videa a materiály najdete průběžně v komentářích u tohoto příspěvku, tak se určitě podívejte.

D23 Expo 2018 plakát

 

Ždibec na konec: Když nemáte žádnou jistotu, věřte, že Rampa McKvák to myslí vždycky upřímně!

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. srpen 2018

Dnes má v kinech českou premiéru Disney hraný film "Kryštůfek Robin"!  O filmu: Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. (Falcon)

Kryštůfek robin 2018

 

 

22. srpen 2018

Prázdninový čas si vybral daň i tady v Novinkách, ale ti, co sledují náš facebook Disney svět, přesto dostávali velkou porci Disney novinek a zajímavostí každý den. ;) Pojďme si tedy shrnout to nejhlavnější, co se týká tématu těchto stránek, tedy Disney seriálů.

Rychlá Rota se vrací na naše obrazovky! Uvidíme ji už od pondělí 3. září 2018 na programu ČT:D v rámci Disney klubu s 65 díly každý den v 18:55 hod. Naposledy jsme ji viděli minulý rok od května do července.

Rychla Rota se vrací 2018

Jako druhý seriál bude v Disney klubu (který se tak vrací po prázdninové pauze) odvysílaný seriál Jake a piráti ze Země Nezemě od 19:15 hod. každý den.

Jake a piráti ze Země Nezemě

 

Uvidíme i nové díly Kačeřích příběhů v češtině na Disney Channel už od 10. září 2018! Vždy v 15:30 hodin v premiéře, všechny zbývající díly 1. série (15.-25. díl)!  #kacerUUU

15. JAW$! - 10. září 2018
17. Day of the Only Child! - 11. září 2018
18. From the Confidential Casefiles of Agent 22! - 12. září 2018
19. Who is Gizmoduck?! - 19. září 2018
20. The Other Bin of Scrooge McDuck!- 13. září 2018
21. Sky Pirates...In the Sky! - 14. září 2018
22. The Secret(s) of Castle McDuck! - 17. září 2018
23. The Last Crash of the Sunchaser! - 18. září 2018
24. The Shadow War Part One: The Night of De Spell! SEASON FINALE - 20. září 2018
25. The Shadow War Part Two: The Day of the Ducks! SEASON FINALE - 20. září 2018

Po zbytek září budou opakovány i předchozí díly nových Kačerů.

Kačeři nové díly září 2018

 

V nových dílech Kačeřích příběhů, odvysílaných v srpnu, jsme viděli mimo jiné návrat Robokačera. Kdo je srdcem Robokačera? Fenton Filuta, či Fenton Skořápka, podle toho, ve kterém seriálu se na něj díváte. Přímé porovnání obou verzí teď uvidíte v našem novém videu.

Fenton Filuta 1987 / 2018

 

Porovnání zrození Robokačera z původních Kačeřích příběhů (1987) a nového seriálu, uvidíte v tomto dalším novém videu, které ukazuje podobné scény stvoření Robokačera.

Fenton Filuta 1987 / 2018

Další novinky o tomto seriálu najdete v rubrice Nové Kačeří příběhy.

 

Objevil se tento úplně první teaser na novu hranou verzi Kim Possible, který by měl mít premiéru v roce 2019 na Disney Channel:


Nové Funko Pop figurky s postavičkami z Disney seriálu Letohrátky jsou tady!

Funko Pop figurky Letohrátky léto 2018

 

Shrňme si nové Disney seriály pro novou Disneyho streamovací službu, kterých bychom se mohli později dočkat i jinde u nás: The Muppet Show , Monsters Inc The Series, Star Wars The Clone Wars , High School Musical The Series, Nepojmenovaný a neoznámený Marvel seriál. Většina seriálů bude stát 25-35 milionů dolarů.
Seriál "Star Wars" přinese na platformu Jon Favreau, režisér filmů jako Iron Man a The Jungle Book. Měl by stát zhruba 100 milionů dolarů za 10 epizod.
Ricky Strauss, prezident Disney marketingu, brzy ohlásí data premiér nových seriálů a filmů a byl to on, kdo pomohl vzniku úspěšných filmů filmů jako Black Panther, Kráska Zvíře, Star Wars 7 nebo V hlavě.
Objeví se zde mnimálně 5000 epizod starých televizních seriálů značky Disney ((Playhouse Disney, Toon Disney, One Saturday Morning, Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, The Disney Afternoon).

Nová Disney streamovací služba


Ke každému kulatému výročí dostává Mickey Mouse speciální portrét malovaný slavným umělcem. K letošním 90. narozeninám, které oslaví 28. listopadu, to bude tento portrét s názvem “Spreading Happiness Around the World" od animátora Marka Henna.

Mickey Mouse portrét  90. narozeniny 2018

Mark Hen spolupracoval na filmech jako Malá mořská víla, Lví král, Lilo a Stitch, Odvážná Vaiana a spoustě dalších. Řekl:“It is one of the great honors of my career to be asked to paint Mickey’s 90th birthday portrait. I was greatly inspired by the portraits painted by John Hench. I wanted to capture some of the same style and sense of youth that John achieved in his portraits.”

Toto parádní video ukazuje, jak vznikal tento portrét od Marka Henna a co ho zrovna k této podobě vedlo.

Kompletní panel k 90. výročí Mickey Mouse plný hromady zajímavostí, jak proběhl na San Diego Comic-Conu 2018, uvidíte v tomto videu.

Dokážete si představit svět bez Walta Disneye? Jak těsně unikl smrti 4. září 1918, během první světové války uvidíte tady.

V těchto dnech běží v televizi skvělý dokument o celém životě Walta Disneye s názvem " Walt Disney - Od myšáka k Disneylandu" a vy ho můžte sledovat po nějaký čas i online na stránkách České televize nebo si jej stáhnout v naší rubrice Download.

Walt Disney dokument


Superfanoušci Disneyho udělali speciální výzvu, kdy během jednoho dne navštívili 4 Disney parky a projeli na nich všech 49 atrakcí! Zachytili to v tomto videu.  A jaké je vaše #vysluněnéléto? :)

Ždibec na konec: Detektiv Duck, který se objevil i v nových Kačeřích příbězích, si vyjímečně zazpíval česky v jednom díle svého původního seriálu, tak vzhůru do toho! :D

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

6. srpen 2018

Ode dneška má českou premiéru pět dílů nových Kačeřích příběhů (11. - 15.)! Uvidíme je každý den až do 10. srpna v 18:00 hod. na českém Disney Channel a jejich opakování následující den v 11:00 hod.

Kačeří příběhy nové díly

 

 

2. srpen 2018

Dnes má českou premiéru Disney film Úžasňákovi 2 v našich kinech (trailer) ! Vrací se tím po 14 letech od prvního dobrodružství. Takhle se mezitím zamilovaný páreček Elastička a pan Úžasňák producírují a zdraví vás z Disneylandu Paris.

úžasňákovi 2 #uzaleto

 

 

24. červenec 2018

Obrovský hurikán novinek se objevil ve světě nových Kačeřích příběhů v uplynulých 14 dnech! Najdete je přehledně v rubrice Nové Kačeří příběhy a za všechny se tu podívejme na  nejnovější trailer na finále první série, který byl odhalen na San Diego Comic-Conu 2018. Ukazuje hromadu nových záběrů, Dona Fanfána v akci, zvraty, napětí a poprvé Magiku VonČáry!

 

Další nové easter eggy a zajímavosti ke Kačeřím příběhům, které skvěle postřehl a sepsal náš čtenář Tomáš Durdil, jsme přidali do jejich rubriky Kačeří příběhy - Easter Eggy. Stejně tak Tomáš dopsal i popisy dalších epizod a najdete je i s aktualizovanými daty vysílání v rubrice Kačeří příběhy - Seznam dílů.

Nezapomeňte, že nové, česky dabované díly nových Kačeřích příběhů uvidíme už od 6. srpna 2018 na českém Disney Channel! Program vysílání Disney filmů a seriálů najdete jako vždy aktualizovaný v rubrice Info a data.

 

První pohled na Kim Possible v její hrané podobě (klik pro zvětšení), jak byl odhalen na San Diego Comic-Conu 2018 (dále jen SDCC2018):

Živá Kim Possible ve filmu 2019

 

Disney vrací seriál "Star Wars: The Clone Wars". Na panelu k 10. výročí seriálu na SDCC2018 oznámili 12 nových epizod pro Disney streamovací službu někdy během příštího roku. Ukázali i tento nový epický trailer.

Znělka nového Disney serálu "Amphibia" od Matt Braly, režiséra seriálu "Městečko záhad", byla také ukázána na SDCC2018 a vy ji uvidíte tady. Premiéru bude mít v roce 2019 na Disney Channel.

Amphibia 2019

 

Nový Disney seriál 101 Dalmatian Street byl, z původního plánu vysílání v roce 2018 na Disney Channel, odsunut na rok 2019 (USA).

Po posledním dílu seriálu Lilo a Stitch, který bude odvysílán 9. srpna na Déčku, uvidíme na jeho místě ne-Disney seriál Viking Vic. Ten se tak uvelebí vedle Včelky Máji a tím přes prázdniny obsadí blok pro Disney klub. Od září se, doufáme, Disney seriály zase vrátí.

Malou náplastí může být od 10. srpna 2-5 minutový animovaný seriál "Butik myšky Minnie" inspirovaný epizodou z Mickeyho klubíku, který sleduje módní ikonu Minnie v rolích hostesky, organizátorky oslav, módní poradkyně a průvodkyně turistů. Na Déčku v 19:45 hod.

Butik Myšky Minnie

 

Ždibec na konec: Nejnovější kraťásek s Mickeym a Minnie uvidíte tady! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů jsme vám mezitím přinesli každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě si je prohlédněte nezapomeňte nám dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

8. červenec 2018

Gumídci se objevili v nových Kačeřích příbězích, kde je jejich hopsinková šťáva důležitým pojítkem! Videoukázku s Gumídky v epizodě "From the Confidential Casefiles of Agent 22!" uvidíte v tomto videu.

Gumídci v nových Kačeřích příbězích 2018

 

Ve stejné epizodě nových Kačeřích příběhů se poprvé objevil i profesor Ludwig Von Drake během vzpomínkové části se Skrblíkem a paní Čvachtovou. Videoukázku prvního zjevení profesora Ludwiga Von Drakea v kačeří epizodě "From the Confidential Casefiles of Agent 22!" uvidíte v tomto videu.

Profesor Ludwig von Drake v nových Kačeřích příbězích 20182018

 

Don Rosa, tvůrce skrblíkova životopisu v knize "The Life and Times of Scrooge McDuck", který jsme vám před časem převyprávěli v rubrice Skrblík a spol. (česky vyšel nedávno pod názvem "Život a doba Skrblíka McKváka"). Nejen o jeho tvorbě komiksového kačeřího světa vzniká už delší dobu filmový dokument "The Scrooge Mystery", který bude mít premiéru na Comic Con Paris a vydán pak bude 31. října 2o18 na DVD a Blu-ray discích (předobjednávky)

Oficiální trailer k filmu se Stevenem Spielbergem:

 

Disney v tichosti poprvé odvysílal nový seriál "Legend Of The Three Caballeros", ale pouze na Filipínách! Stalo se tak na kanále Disneylife. V současnosti je hotových třináct 22 minutových dílů, ve kterých se objevuje Kačer Donald, José Carioca a Panchito Pistoles z Disneyho filmu "The Three Caballeros" (1944).

Zajímavostí je, že seriál vytvořili v Disney Interactive a ne Walt Disney Television Animation a také to, že koproducentem seriálu je Frank Agones, který potvrdil, že seriál byl dokončen dřív, než začali práce na nových Kačeřích příbězích (DuckTales).
Ukázku z nového Disney seriálu "Legend Of The Three Caballeros" uvidíte tady.

 

Seriál "Na vlásku" odstartoval s druhou sezónou (USA), nově nazvanou "Rapunzel's Tangled Adventure". Původní název, tohoto na cenu Emmy nominovaného seriálu, jehož třetí řadu už má Disney objednanou, byl: "Tangled: The Series" (2017). Jeho nová znělka:

 

Velmi zajímavý článek o tom, jaký je skutečný a pravý podpis Walta Disneye. V průběhu let se objevilo až 20 různých jeho verzí. Ten, co známe z loga to tak úplně není, jak uvidíte v tomto článku.

Ždibec na konec: Takhle by vypadala znělka Detektiva Ducka/Kačera Kabrňáka, kdyby se zrodil v době technicoloru, v roce 1940 :)

 

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. červen 2018

Právě jsme se dozvěděli, že nové díly Kačeřích příběhů s českým dabingem (takhle vzniká) uvidíme na Disney Channel 6. - 10. srpna 2018, vždy v 18:00 hodin v premiéře!

Kačeří příběhy nové díly

 

 

24. červen 2018

Kačeří příběhy byly velkou hvězdou zvláštního večera Disney FanDaze pro všechny skutečné Disney fanoušky v Disneylandu Paris, 2. června 2018. Speciální paráda Kačeřích příběhů proběhla jenom třikrát během tohoto jediného večera.
Podívejte se, jak to kačerovští parádně rozjeli i s dvěma tanečními zastávkami do kterých se mohl zapojit každý!

 

Také Max a Goofy ze seriálu Goofyho tlupa a filmu "Goofy na výletě" měli během FanDaze večera speciální show s mnoha dalšími Disney postavičkami (Zootropolis, Lilo a Stitch a další), tanečníky, speciálními efekty a filmovou hudbou! Podívejte se, jak to 3x za večer velkolepě rozpálili:

 

Nechyběly ani fotolokace s Chipem a Dalem z Rychlé Roty, Balúem a Luďou z Letohrátek, Kačerem Kabrňákem a Rampou z Detektiva Ducka, Phineas a Ferb, Pleakley a Jumba Jookiba  z Lilo a Stitch a spousta dalších!

Disney seriály na Fandaze 2018

 

Kompletní program FanDaze večera, kde se objevilo přes 100 Disney postaviček, parády, show a speciální konference s tvůrci a významnými osobnostmi (klik pro zvětšení):

Full Program Fandaze

Full Program Fandaze

Full Program Fandaze 3

 

Celý večer byl také živě přenášenna facebooku a youtube a tady uvidíte celý 6,5 hodinový záznam:

Velkou fotoreportáž z Disney FanDaze najdete s videí a fotografiemi na tomto odkaze.

 

Seriál Letohrátky skončí na Déčku zítra, 25. června, a po něm bude nasazen seriál Včelka Mája. Z Disney seriálů tak zůstane jen Lilo a Stitch. Tato "tradice", kdy Disney klub přes prázdniny omezuje Disney seriály, se tedy opakuje i letos.

Lilo a Stitch

Český dobový trailer z oficiální VHS videokazety na film Lilo a Stitch v kinech v roce 2001 uvidíte tady.

 

Slavný hudebník Marshmello se spojil s novými Kačeřími příběhy a dnes vydal toto hudební video "FLY"!

 

Dvě nové obálky komiksu DuckTales #13, který vyjde v září (USA) uvidíte tady.

Disney Channel ovládly na červen tyto speciální předěly s Kačeřími příběhy (USA):

 

Disneyland Paris odstartoval novou Marvel Summer of Super Heroes sezónu, která poběží od 10. června 2018 do 30. září 2018 - teaser oznamující sezónu.

Marvel Summer of super heroes Disneyland Paris

 

Video ze zahájení Marvel Summer of Super Heroes a představení této sezóny:

 

 

Léto je tedy oficiálně tady! Mějte ho parádní, veselé, pohodové a vysluněné, jako nikdy! :)

Disney vysluněné léto 2018

 

 

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. květen 2018

Lilo a Stitch se vrací! Jejich seriálová dobrodružství uvidíme ve dvou kompletních řadách od 6. června 2018, každý den v 19:15 hod na programu ČT:D. Naposledy jsme je na stejném místě viděli loni od března do května. Nahradí do té doby vysílaný seriál Phineas a Ferb.

Lilo a stitch se vrací 2018 logo

 

Naše nové video porovnává Housera Kliku v původním seriálu Kačeří příběhy (1987, první CZ dabing) a Gustu Klikaře v novém (2017):

 

Byla odvysílána nová epizoda Kačeřích příběhů "The Missing Links of Moorshire!" na Disney Channel USA a tady z něj uvidíte ukázku. Další díl "McMystery at McDuck McManor!" uvidí v Americe už 25. května a 15. díl "JAW$!" pak až 16. června 2018.

Nejnovější Mickeyho kraťásek, tentokrát inspirovaný Disney filmem Fantasia (1940) uvidíte tady.

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

Pokračování novinek z roku 2018 najdete v rubrice Novinky 2018 - 1. část a Novinky 2018 - 2. část. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 1.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 2.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zajímavost

(Jan Kliment, 14. 1. 2014 23:39)

Protože je těch novinek málo, tak jste ty roky asi proto nerozdělili, to tu ještě nebylo.

Re: Zajímavost

(Disney Team, 15. 1. 2014 11:55)

Děkujeme za reakci! To není, myslím, úplně přesné. Pouze jsme aktuality a zajímavosti přesunuli na náš facebookový profil, kde jich přinášíme ještě víc a časteji než tady dříve. Všechny by se tu ani nevešly. Ať je facebook jakýkoliv a rozhodně ne dokonalý, přece jen je praktičtější a rychlejší než editor těchto stránek. Zkuste se tam sami podívat, není potřeba mít ani profil na facebooku (i když za každého nového fanouška budeme samozřejmě rádi).

Pokoušeli jsme se tu dělat výběry z FB, ale zabíralo to spoustu místa a vlastně i dvojnásobek času a těžké rozhodování co ano a co ne... Teď jsme tedy shrnuli jen to opravdu nejzásadnější z pohledu seriálů, kterým, se tu věnujeme a ty nejhlavnější přídavky na stránky. Není však vyloučeno, že se někdy klasické aktualizace vrátí.

novinky

(Jan Kliment, 12. 9. 2013 14:23)

Budou ještě další novinky?

Re: novinky

(Disney Team, 12. 9. 2013 18:58)

Novinky na těchto stránkách postupně přibývají, ale momentálně je nevypisujeme v této rubrice, ale na našem facebookovém profilu o nich vždy informujeme + další novinky a zajímavosti z Disney světa: https://www.facebook.com/pages/Disney-seri%C3%A1ly/176105272402584 - přístup všem i bez vlastního profilu.

rubryka

(skrblík , 20. 6. 2013 19:12)

Řeknete mi prosím jak se dělají rubriky? Chtěl bych jednu vytvořit.

Re: rubryka

(Disney Team, 20. 6. 2013 22:05)

Nová rubrika tady na Disney stánkách? Ta se dá vytvořit jen v administraci na estranky.cz. Pokud chcete vytvořit nějaký článek pro tyto stránky, pošlete nám jej na email a my pro něj novou rubriku vytvoříme. Hezký den.

Na vlásku

(Fleur, 24. 11. 2010 18:41)

Na Tangled se moc těším. Vypadá to pěně a podle videí, co jsem viděla, to bude i dost vtipné.

Re: Na vlásku

(anetka, 12. 4. 2012 15:56)

ahoj lociko ja jsem tvoje nejvetsi fanynka ja te miluju a mam te strasne rada a tvuj paskal je strasne rostomily a ten maximus je tak zabavnej a flin richlik je fakt uzasna a ty si ta nebezvadnejsi ze vsech lidi

novinky

(Jan Kliment, 2. 3. 2012 14:23)

Pročpak už sem nedáváte další novinky, to už se tyto stránky nebudou dále rozrůstat?

disni

(alexandra, 3. 12. 2011 13:30)

ahojte všetci ako sa máte? ja sa mám dobre. čo teraz robíte?

Letohrátky

(Jan Kliment, 28. 9. 2011 17:56)

S těma Letohrátkama je to dobrá zpráva, ale škoda že nebudou na Tv Barrandov :-(

radost

(Jan Kliment, 26. 5. 2011 17:27)

Mám velkou radost, že budou Gumídky reprízovat, ale ať je nepředabují!

Re: radost

(lladda, 26. 5. 2011 20:23)

Doufejme, že ne. Stát by se to nemělo.

odpověď

(Jan Kliment, 1. 5. 2011 10:27)

Já nejsem rád, že už nebude další disneyho seriál :-(

Re: odpověď

(lladda, 3. 5. 2011 21:34)

Je potřeba dát najevo i Tv Barrandov, co diváci opravdu chtějí.

Disneyland

(Wendy, 6. 2. 2011 13:50)

Dobrý den přeji,chtěla bych se někoho z Vás poptat,kde nejblíže k ČR je disneyland,děkuji za odpověd

Re: Disneyland

(lladda, 6. 2. 2011 15:16)

Ahoj, nejbližší Disneyland je v Paříži. Více o něm najdeš v zde rubrice *Disneyland* http://www.disney.estranky.cz/clanky/disneyland.html

souhlas

(JanKliment, 30. 9. 2010 14:27)

To je pravda!

re:

(lladda, 30. 9. 2010 0:22)

S datem prvního vysílání Letohrátek je to složitější. Wiki mluví o 9.září, ale jiné weby zmiňují spíše 10.září. V každém případě je co oslavovat! :)

poděkování

(Jan Kliment, 30. 9. 2010 0:03)

Díky, že mi vyhovíte, to je od vás milé, jsem milovník disneyho seriálů, nejradši mám Gumídky. A první epizoda z Letohrátek vznikla 9.Září.