Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

6. červenec 2019

Fanoušky Kačeřích příběhů a videohry Disney Magic Kingdoms jistě potěší, že Skrblík a synovci z původních Kačeřích příběhů byli konečně přidáni do této hry, po bok Kačera Donalda! Přidán byl nově i Lví král a spousta dalších vylepšení, které najdete přehledně popsané tady.

Kačeří příběhy ve hře Magic Kingdoms 2019

 

Tento oficiální plakát Kačeřích příběhů se objeví na San Diego Comic Con 2019. Na konci panelu věnovanému novým Kačeřím příběhům, který proběhne v pátek 19. července, jej podepíší tvůrci a dabéři Frank Angones, Matt Youngberg, Ben Schwartz, Bobby Moynihan, Kate Micucci a Paget Brewster. #SDCC2019 #kacerUUU

Plakát Kačeří příběhy San Diego Comic Con 2019

 

Z čistého nebe havarovala parádní Rampova oficiální předělávka znělky Kačeřích příběhů! :) Doufáme, že se jí časem dočkáme i v českém dabingu:

 

Kompletní velký výpis zajímavostí z programu Disney Channel na červenec 2019 pro vás skvěle sepsal kolega Vitox! Najdete je tradičně v rubrice Info a data.

Disney_Channel_TIPY červenec 2019

 

O minulém víkendu odstartovala nová sezóna Lvího krále v pařížském Disneylandu! Dlouho očekávaný "Festival of the Lion King and the Jungle Book" zahrnuje přehlídku "Rhythms of the Jungle" na centrálním náměstí parku, novou muzikálovou a akrobatickou show "Lion King and the Rhythms of the Pride Lands" v přestavěném divadle Frontierland Theatre a další tématickou zábavu v jiných částech parku, jako třeba "Matadance" s Timonem a Pumbou. Další zajímavé odkazy, obrázky a videa najdete v komentářích u tohoto postu na našem facebooku nebo v samostatných příspěvcích tamtéž.

Festival of the Lion King and the Jungle Book DIsneyland Paris 2019

Sezóna poběží od 30. června do 22. září 2019 a všechny detaily najdete na oficiálních stránkách sezóny Disneyland Paris.

 

Nová videa na našem YouTube:

Spider-Man: Daleko od domova sviští v těchto dnech v českých kinech. Skutečného Spider-Mana a jeho epický příchod na scénu ze střechy budovy přímo do boje s Lokim, v pařížských Walt Disney Studios uvidíte tady:

 

Lví král bude mít premiéru za necelé dva týdny. Jeho celé v představení s písní "Circle of Life," v krásné show "Mickey and the Magician" z pařížského Disneylandu, uvidíte v tomto videu:

 

Připraveni vypořádat se se zlořádem? Připraveni na show? Chip a Dale ano! #RychlaRota

 

A tenhle znáte? To takhle přijde Rampa McKvák na policejní stanici a... (první český dabing, Karel Heřmánek):

 

Přidali jsme také českou znělku 2. série Eleny z Avaloru.

 

citát jak začít Walt Disney

 

Připomínáme, že stále můžete posílat své fotky, ukázat, jak máte rádi Disney a získat krásný dárek! Vše najdete pod hashtagem #LetosDisney. Těšíme se na vaše Léto s Disney!

 

Fórec na konec: Pořádnou porci exotiky přináší nejnovější kraťásek Mickeyho a Minnie. A objeví se tu i nečekaní staří známí! ;)

 

No taak...funguje to? (klik)

Co vidí můj telefon Disney svět

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a další, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. červen 2019

Dnes jsme na přesáhli 1000 fanoušků na našem facebooku Disney svět! Jsme neskutečně šťastní, že magický svět Disney můžeme sdílet i s Vámi! Jste úžasní, děkujeme!

1000 poděkování fanouškům facebook Disney svět

 

 

23. červen 2019

Ukažte, jak máte rádi Disney! Fotky z vašeho léta, jakýmkoliv způsobem spojené s Disney (obyčejné i netradiční, nemusí být s obličejem nebo z Disneylandu), nám můžete posílat do komentářů nebo do zpráv na našem facebooku Disney svět s hashtagem #LetosDisney. Ty nejlepší budeme postupně přidávat do tohoto alba a na konci prázdnin odměníme tu nejlepší pěkným dárkem --> 2 Disney DVD podle vašeho vlastního výběru! (seznam zde)

Léto s Disney fotohrátky 2019

Těšíme se na vaše Léto s Disney! :)

 

 

21. červen 2019

Chip a Dale dostanou zbrusu nový seriál! Jak bylo oznámeno na mezinárodním festivalu animovaných filmů v Annecy 11. června, Chip ‘n’ Dale je v současné době ve výrobě pro streamovací službu Disney+. Nebude bohužel nijak navazovat na seriál Rychlá Rota.
- 7 minutové epizody budou zachytávat dobrodružství této milované dvojice ve velkoměstě, prostřednictvím neverbální komedie v klasickém stylu
- Disney animační tým v Londýně spolupracuje s pařížským produkčním studiem Xilam Animation, aby vytvořili seriál, který kombinuje tradiční styl animace se současnými komediálními příběhy
- režie: Jean Cayrol, produkce: Marc du Pontavice

Chip ‘n’ Dale nový seriál pro Disney+

 

Nová videa na našem YouTube kanále:

To je pták! To je letadlo! To je dřevo McKvák! A je to i první český dabing v ukázce z původního seriálu Kačeří příběhy:

 

Šerif Woody z Toy Story vám posílá tento pozdrav z pařížského Disneylandu:

 

Dnes, přesně v 17:53:44, začne astromnomické léto! Mějte ho vysluněné, mějte ho s Disney! :)

disney léto 2019 2  jpg

 

Disney není jen pro děti, to ví přece každý! ;D

disney příznaky google meme

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a další, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

11. červen 2019

Je vám horko? Kačer Skrblík dostal tento nový zmrzlinový dezert "Scrooge McDuck’s Billionaire Bacon Caramel Sundae" v Disney Animal Kingdom parku! Vanilková zmrzlina smíchaná se slaninovými proužky a karamelem, posypaná zlatými perličkami a korunovaná zlatem posypanou mincí z bílé čokolády ($5,99). Dobrou chuť!

Zmrzlinový dezert Strýčka Skrblíka 2019Nezapomeňte, že skutečný Skrblík je jen jeden!! #kačerUUU (První český dabing: Mirko Musil, Blanka Zdichyncová, Inka Šecová a Jan Kalous).
 

kdyby mi platili za sledování Disney filmu meme

 

Nové video na našem YouTube kanále vám ukáže porovnání Rampy McKváka z původního seriálu Kačeří příběhy (1987) a nových Kačeřích příběhů (2017):


 


Z dalších novinek na našem YouTube kanále: Disney princezny a princové z pařížského Disneylandu přicházejí a zdraví vás přímo v zámku Šípkové Růženky:Hakuna Matata s Timonem, Pumbou a Simbou z živého představení Lvího krále v pařížském Disneylandu z roku 2008: 

Česká znělka seriálu Mickey a závodníci i se závěrečnou písničkou s titulky:

Seriál dostal na Déčku i druhou upoutávku, kterou jsme pro vás také nahráli tady. Déčko nakonec odvysílá obě dosud existující série Mickeyho a závodníků.

Novou oficiální upoutávku Disney Channel na nové díly Dalmatinské 101 uvidíte tady.

Vaše sdílení, lajk a komentář u videí nás moc potěší, děkujeme!

 

Mimochodem, slavný easter egg "A113" Pixaru, se dostal i do seriálu Mickey a závodníci! Nebo ne? ;)

easter egg a113 toy story a mickey a závodníci

 

Disney dnes vydal první plakát pro nový animovaný seriál "Monsters at Work", vycházející z Pixar filmu Příšerky s.r.o. (2001), který bude odvysílán v roce 2020 na streamovací službě Disney+. Seriál se odehrává šest měsíců po událostech filmu Příšerky s.r.o.., a elektrárna Monstropolis nyní sklízí dětský smích, který je zdrojem energie pro město (protože koneckonců smích generuje desetkrát více energie než výkřiky).

Monsters at Work 2020 první plakát

 

Vitox pro vás udělal parádní výcuc tipů a zajímavostí z programu červnového Disney Channel, který najdete v rubrice Info a data.

Disney_Channel_TIPY

 

Borec na konec: V nejnovějším kraťásku Mickeyho vstupuje na scénu i čerstvý oslavenec Kačer Donald. Na 85 let je ve výtečné formě, co říkáte?! :D

 

Disney filmy v roce 2019 meme

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a další, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku,

 

 

9. červen 2019

Nejslavnější kačer na světě dnes slaví 85. narozeniny! Menší ranec smůly a velký parník štěstí, Donalde! :)

Donald 85 narozeniny

 
A děkujeme Ti za všechnu zábavu v seriálech, filmech i Disneylandech tímto naším novým videem:

 

 

 

25. květen 2019

Celovečerní hraný film Rychlé Roty našel svého režiséra. Velmi dlouho o filmu nebyly žádné novinky. The Hollywood Reporter exkluzivně uvedl, že se jím stal Akiva Schaffer. Producenty pak David Hoberman a Todd Lieberman, kteří produkovali Muppets nebo Krásku a zvíře. Zatím se neví jestli bude mít film premiéru v kinech nebo "jen" na streamovací službě Disney+.

Podrobnosti o příběhu se různí, ale prý to nebude ani příběh o původu ani detektivka. Spíše něco "meta", něco stojícího samo o sobě a cool, jak uvádí The Hollywood Reporter.

Akiva Schaffer Režie hraného filmu Chip ‘n’ Dale: Rescue Rangers

 

Nejnovější díl Kačeřích příběhů s názvem ‘The Duck Knight Returns!’ dostal ve znělce logo DuckTales v barvách Kačera Kabrňáka! Video s logem uvidíte tady. Kačer Kabrňák se tak vrací v té nejlepší formě! :D Líbí se vám propojení těchto dvou seriálů, které vlastně žijí vedle sebe?

kačer Kabrňák a logo Kačeřích příběhů v jeho barvách 2019

 

V novém díle Kačeřích příběhů "Raiders of the Doomsday Vault!" zazněla tato písnička "Stand Out" z filmu Goofy na výletě (1994) i s dalším Easter Eggem, jak uvidíte ve videu:

Originalní písničku "Stand Out" z Goofyho na výletě uvidíte tady.

 

Další nové díly z druhé série Kačeřích příběhů odvysílá Disney Channel (USA) až v září! #KačerUUU Upozorňuje na to tohle nové promo video:

 

Český Disney Channel odstartuje na svém kanálu nový australský animovaný seriál "Kitty není kočka" (Kitty is not a cat) od 17. června. Česká znělka.

Kitty není kočka na Disney Channel 2019

 

 

Česká premiéra filmu Kim Possible se blíží (31. května). Exkluzivní ochutnávku prvních 5 minut z akčního filmu Kim Possible v češtině vydal Disney Channel:

Zajímavost: Původní česká dabérka Kim Possible, Kateřina Petrová, bude v novém hraném filmu dabovat její maminku Ann Possible. Samotnou Kim Possible dabuje ve filmu Klára Nováková.

 

K tomu patří i tato upoutávka na Den hrdinek  na Disney Channel, kdy uvidíme finální díly Kouzelné Berušky a hned po ní Kim Possible:

 

Českou znělku seriálu Elena z Avaloru uvidíte od teď na našem YouTube kanále:

 

Mickey a závodníci v upoutávce, kterou jsme pro vás nahráli z Déčka, kde v těchto dnech běží:

 

Nové video s kompletní úvodní a závěrečnou znělkou pro Disney klub na kanálu ČT:D (Déčko) v HD kvalitě odteď uvidíte tady.

 

Disney seriál Lví hlídka skončí posledním dílem třetí série! Seriál oficiálně ukončil svou výrobu po 80 dílech. Poslední série začíná letos v srpnu na Disney Junior (USA).

Lví hlídka končí

 

Úvodní znělka nového animovaného Disney seriálu "Amphibia", který bude mít premiéru 17. června na Disney Channel (US) uvidíte tady.

 

Nový parádní odznáček Gedžitky z Rychlé Roty v Disneylandu (sehnat se dá i na internetu)!

Odznáček Gedžitky Disneyland březen 2019

 

Disney muzikál Tarzan, který bude na podzim uvádět Divadlo Hybernia v Praze, zveřejnil obsazení rolí!

obsazení disney muzikálu Tarzan hybernia praha 2019

 

Tak ahoj a mějte do příště maximálně produktivní dny ! :D

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. květen 2019

Dnes má v kinech českou premiéru Disney film Aladin.

Aladin 2019

 

 

14. květen 2019

Byli jste už na výstavě Pixar - 30 let animace? Velkou reportáž / vlog z pražské PIXAR výstavy uvidíte v novém videu na našem YouTube kanále! To musíte vidět!

 

Locika: Dobrodružství na vlásku v těchto dnech prožívá nové díly, každý všední den v 17:30 na Disney Channel. Nová upoutávka pro tyto epizody:


 

Stejná zápletka s přehozeným dnem a velmi podobné scény se objevily jak v původním seriálu Kačeří příběhy (1989), tak v seriálu Letohrátky (1990)! Opisovaly od sebe, co myslíte?

 


V těchto dnech běží na Disney Channel v Americe dlouho očekávané nové díly druhé série nových Kačeřích příběhů. Aniž bychom chtěli spoilerovat, dochází v nich k velkým zvratům a nečekaným situacím. Máme se opravdu na co těšit!  Kdy se jich dočkáme i u nás zatím není známé, ale jakmile se to dozvíme, budeme vás o tom informovat jak tady, tak na našem facebooku Disney svět. Tam jsme také nahráli tuto upoutávku na jeden z  dílů  těchto nových epizod Kačeřích příběhů s názvem "Treasure of the Found Lamp!" . #KacerUUU

Druhá série Kačeřích příběhů 2019

 

Už teď ale víme, že nové díly seriálu 101 Dalmatinská odvysílá český Disney Channel od 3. června 2019,  každý všední den od 18:30 hod. (znělka)!

dalmatinská 101 nové díly

 

Dnes se také objevil úplně první pohled na hračky k seriálu Dalmatinská 101 od Mattel. V obchodech budou k dispozici letos na podzim.

Dalmatinská 101 první hračky 2019

 

Disney seriál Mickey a závodníci se poprvé objeví na Déčku už od 29. května! V něm Mickey Mouse a jeho přátelé závodí v nadupaných autech a zažívají při tom spoustu zábavy. Doposud byl vysílaný jen na českém Disney Channel. S 26 díly nahradí do té doby vysílanou Elenu z Avaloru.

Mickey a závodníci na Déčku 2019 jpg

 

Nová aplikace pro pařížský Disneyland je právě teď zdarma pro Android a iOs v nové verzi. Kdykoliv a kdekoliv (i teď doma) se můžete podívat na čekací doby na atrakcích, denní program, mapy, rady a tipy a nově také koupit vstupenky přímo v aplikaci.

Nová aplikace Disneyland Paris 2019

 

Disney vydal nový přehled svých filmů do roku 2027. Podrobně rozepsané je najdete v tomto příspěvku na našem facebooku.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

4. květen 2019

Nové díly Disney seriálu Locika: Dobrodružství na vlásku uvidíme na českém Disney Channel už od 13. května! Těšíte se na pokračování příběhů z království Corony?

Locika dobrodružství na vlásku 2019 nové díly

 

Velké finále seriálu Kouzelná beruška a Černý kocour odvysílá český Disney Channel 31. května! Hned po něm bude v tento "Den hrdinek" následovat premiéra hraného filmu Kim Possible.

kouzelná beruška se vrací 2019 jpg

 

 

Nové díly Kačeřích příběhů odvysílá Disney Channel od 7. května! #kacerUUU Poprvé to potvrdil dabér strýčka Skrblíka David Tennant. Seznam dílů a data jejich premiér:

08. "Treasure of the Found Lamp!" - 7. květen 2019
09. "The Oulaw Scrooge McDuck" - 8. květen 2019
10. "The 87 Cent Solution!" - 9. květen 2019
11. "The Golden Spear!" - 10. květen 2019
12. "Nothing Can Stop Della Duck!" - 13. květen 2019
13. "Raiders of the Doomsday Vault!" - 14. květen 2019
14. "Friendship Hates Magic!" - 15. květen 2019
15. "The Dangerous Chemistry of Gandra Dee!" - 16. květen 2019

Nové díly Kačeřích příběhů květen 2019

 

Zábavný panel s tvůrci a dabéry nových Kačeřích příběhů poté proběhl na Fan Festu Disney Channelu v Disney California Adventure parku:

 

Exkluzivní předpremiérová ukázka nové epizody s názvem "Treasure of the Found Lamp!", která byla promítnuta na konci panelu, uvidíte s českými titulky na našem facebooku.

 

V Liberci se objevilo toto graffiti Robokačera z původních Kačeřích příběhů! Vyfotila jej Jana Procházková pro svůj web.

graffiti Robokačera 2019

 

Novinky na našem YouTube kanálu:

Nové video na našem youtube vám přináší Lociku, Flynna Rychlíka, Maxima i matku Gothel v první části "Na vlásku" z pražského dobrodružství na ledě Disney On Ice: Reach for the Stars:

Vydáte se letos v prosinci na Disney on Ice do Prahy?

 

Paráda Disney postaviček v unikátním pohledu přímo z hradeb zámku Šípkové Růženky v pařížském Disneylandu:

 

Strašpytlík se objevil v Happy Mealu u McDonald's a dostal tuto českou reklamu v r. 2005. Tehdy běžel první 3D Disney film "Strašpytlík" v kinech! Pamatujete?

 

Princezna Elena z Avaloru a její česká písnička ze seriálu při promenádě princezen se Sofií První v pařížském Disneylandu

 

Gedžitka a Monty Jack z Rychlé Roty se objevili v beta updatu hry Disney Emoji Blitz! Vypadá to, že se brzy také stanou součástí hry, kde už se předtím objevila spousta dalších postav z Disney seriálů jako kačeří příběhy, Rychlá Rota nebo Kačer Kabrňák.

Gedžitka a Monty Jack v Disney Emoji Blitz 2019

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

24. duben 2019

Dnes má českou premiéru Marvel film AVENGERS: ENDGAME.

Avengers Endgame

 

 

 

vesele-velikonoce-ze-stokorcoveho-lesa-panorama-kopie.jpg

 

 

20. duben 2019

Nový Phineas a Ferb film se blíží! Pracovní název animovaného filmu je “Phineas and Ferb: Candace Against the Universe”, s premiérou během prvního roku od spuštění streamovací služby Disney+. Film se odehrává před filmem "Last Day of Summer" (2015) a zaměřuje se na Phinease a Ferba při cestě napříč galaxií za záchránou Candace, která byla unesena mimozemšťany a našla dokonalou utopii na vzdálené planetě, bez otravných bratrů. Zajímavost: Bude to po čtrnácté, kdy se Phineas a Ferb vydají do vesmíru.

Phineas and Ferb Candace Against the Universe film Disney Plus 2019

 

 

Už jste navštívili unikátní výstavu PIXAR - 30 let animace na pražském výstavišti? My ano a vřele ji doporučujeme i vám! Nahlédnete zrodu a zákulisí převratné tvorby animovaných filmů, které nás ohromují a vyvíjí se dodnes. Od krátkých filmů, přes Toy Story, Hledá se Nemo, Ratatouille, V hlavě nebo Coco, vkládá studio Pixar pokaždé neskutečnou dávku profesionality, zkušeností a nadšení, do co nejsilnějšího vyprávění.

30 let PIXAR animace Praha 2019

Originální skici, postupy, ukázky, modely, širokoúhlé kino „Artscape“ a další zábava na jednom místě. Doporučujeme výstavu projít klidně i vícekrát a získat tak co nejlepší přehled a zážitek. Vybrat si můžete i z různých tématických suvenýrů a občerstvit se v kavárničce.

Výstava je otevřena každý den až do 26. května 2019, vždy 09:00 – 20:00h. Oficiální stránky výstavy Pixar - 30 let animace: https://www.pixarexhibition.cz/cz/

Malou ochutnávku uvidíte na těchto našich fotografiích:

Pixar 30 let animace Praha 2019 jpg

 

 

Novinky o hrané verzi Malé mořské víly přinesl The Disney Insider. Vypadá to, že natáčení by mohlo začít příští rok v dubnu se zakončením někdy v srpnu. Natáčení hlasů pro film by mohlo začít už v lednu 2020. Disney v současné době obhlíží natáčecí místa, včetně Kajmanských ostrovů, Jižní Afriky, Maro, La Cala, Torre del Mar, Almayate, Chilches, Benajarafe a Torrox.

Další zajímavou zvěstí je to, že Scuttle nebude racek, jako v animované klasice. Místo toho bude Scuttle potápějící se pták, aby mohl být i v podvodních scénách.Objevila se i spekulace, že role Ariel v remaku byla nabídnuta americké herečce a zpěvačce Zendaya. Když se jí na to v Disney Insideru zeptali během turné v Smallfootu, herečka prostě řekla: „uvidíme.“ Další velkou spekulací je obsazení Lady Gaga, jako čarodějnice Uršuly. V současnosti nemá film stanovené žádné datum premiéry a více bychom se mohli dozvědět na D23 Expo v srpnu.

Film Malá mořská víla

 

Disney muzikál Tarzan, který vás vezme na nezapomenutelnou cestu džunglí, poprvé v České republice, má svou vlastní oficiální stránku, kde se objevují nové informace - http://www.muzikaltarzan.cz/. Premiéra v Divadle Hybernia bude 3. října 2019. Předprodej vstupenek byl zahájen.

Tarzan muzikál oficiálnístránka


Série Mickeyho kraťásků se dočká šesté série a dojde i k prodloužení jednoho dílu ze 3 na 7 minut. Stane se tak teprve druhým Disney seriálem v historii. Předtím dostal šest sérií jen seriál Gumídci. Nejnovější kraťásek s Mickeym uvidíte tady. :)

Mickey Mouse a Gumídci

 

Společnost Walt Disney daruje 5 milionů dolarů na obnovu katedrály Notre Dame, zpustošené požárem! Disney CEO Bob Iger řekl: „Notre-Dame je majákem naděje a krásy, která po staletí definovala srdce Paříže a duši Francie... Společnost Walt Disney Company stojí po boku našich přátel a sousedů v komunitě a nabízí naši srdečnou podporu a dar ve výši 5 milionů dolarů na obnovu tohoto nenahraditelného díla.“

Notre Dame po požáru

Poctu pro Notre Dame od Walta Disneye, na zámku Šípkové Růženky v Disneylandu uvidíte tady.

 

Nová Funko POP figurka strýčka Skrblíka s červeným kabátkem vyjde už v květnu a je k předobjednání už teď. Tato postavička Kačera Skrblíka z Kačeřích příběhů má na sobě sportovní červený kabát, který nosí v originálních komiksech Carla Barkse, NES hře z roku 1989 od Capcom a v novém seriálu na Disney Channel. Objevuje se přesně v době daňového měsíce v USA, což je důvod, proč se Skrblík usmívá. Ta mince, kterou drží, je pravděpodobně jediná, kterou zaplatil za celý rok :) Exkluzivně pouze tady.

Strýček Skrblík Funko Pop figurka květen 2019

 

Strýček Skrblík a jeho parta v původních i nových sériích Kačeřích příběhů, byli potvrzeni do vysílání na DisneyPlus. #kacerUUU

Kačeří příběhy na Disney Plus

 

 

Nový seriál s Příšerkami "Monsters at Work" pro Disney+ bude ze 100% CGI 3D animací a postará se o něj francouzské studio Dwarf Animation Studio.

Monsters at Work Disney Plus

 

 

Novinky na našem YouTube kanálu:
Česká úvodní znělka Disney seriálu Dalmatinská 101 i s českým textem písničky v titulcích:

 

Strýček Skrblík, alias superhrdina Maskovaný Divokačer, zasahuje proti zločinu a neřádům v Kačerově v této ukázce z původního seriálu Kačeří příběhy s prvním českým dabingem:

 

Teď se podívejte na evoluci Chipa a Dalea během 76 let od Dave Lee Down Under. Poprvé se objevili, jako bezejmenné veverky a jejich další osudy s Donaldem, přes Rychlou Rotu až dodnes, byl velmi zajímavý:


A teď, prosím:

6 MĚSÍČNÍ DOVOLENÁ U DISNEY

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

13. duben 2019

Disney+ se blíží! Odstartuje 12. listopadu 2019 v USA, v západní Evropě začátkem roku 2020 a ve východní Evropě v roce 2021. Bude stát 6 dolarů za měsíc nebo 69,99 dolarů za rok (pravděpodobně stejně v euro).

Disney Plus logo

 

Disney zveřejnil všechny seriály, filmy a show pro svou streamovací službu Disney Plus, která odstartuje letos v listopadu. Disney do svého nového obsahu investuje miliony dolarů a bude vysílat i téměř kompletní knihovnu z minulosti.  V prvním roce to bude více než 7,500 epizod seriálů a 500 filmů. Kompletní přehled najdete na oficiálních stránkách D23.

Animované logo Disney+ uvidíte tady. Video, jak aplikace, která se objeví i na tabletech, telefonech a třeba i Playstation 4, funguje a pohybuje se v její nabídce uvidíte tady. Celý záznam konference investorů, kde byla odhalena hromada novinek, uvidíte v tomto videu. Aktuální novinky o Disney Plus najdete vždy na našem facebooku Disney svět.

Doporučujeme také moc pěkný český článek o současném Disney prezidentovi (superhrdinovi?) Bobu Igerovi, který neskutečně pozvedl společnost Disney v posledních letech a Disney+ považuje za vrchol své kariéry.

Dokonce i Simpsonovi budou exkluzivně streamovaní jen na Disney+, díky nedávnému spojení Disney a FOXu . Všech 30 sérií bude k dispozici od startu služby v listopadu 2019. Seriál je v současné době k dispozici pro stream na aplikaci Simpsons World od roku 2014. Další epizody jsou k dispozici i na Hulu. Simpsnovic rodinka to oznámila/oslavila tímto skvělým videem:

Zajímavost: Nápis "Welcome Synergy" v klipu Simpsonových o spojení s Disney skrývá zřejmě zajímavý odkaz. "Synergy" je totiž program pro sdílení myši mezi několika počítači. Díky němu stačí jedna myš pro ovládání více strojů. Jak trefné !? ;)

 

Další novinky z našeho youtube kanálu (už máte odběr? ;) :

Video s písničkou "I Just Can't Wait To Be King" ze Lvího krále, s Timonem, Pumbou, Simbou, Nalou a dalšími, uváděného v pařížském Disneylandu:

 

Všechny tři verze znělky Disney seriálu Aladinova dobrodružství najednou uvidíte v tomto novém porovnávacím videu:

 

A než přijde nový hraný Aladin do kin (už 23. května), podívejte se, jak žije skutečný Aladin a Jasmína v Agrabahu, v pařížském Disneylandu:

 


Pražské Divadlo Hybernia připravuje na říjen Disney muzikál TARZAN! Je založený na stejnojmenném Disney filmu z roku 1999. Písničky napsal Phil Collins a David Henry Hwang. Muzikál sleduje děj filmu, kdy je Tarzan zachráněn gorilami, setkává se s Jane, mladou anglickou přírodovědkyní a zamiluje se.

Muzikál Tarzan


Původní broadwayský muzikál byl uveden v roce 2006, režíroval jej Bob Crowley s choreografií Meryl Tankard. Bylo odehráno 486 představení a následně ji uvedla i divadla v dalších zemích, jako Holandsko, Švédsko, Filipíny a Německo.

Licence na jeden z nejúspěšnějších muzikálů světa má přísná pravidla. Režisér Libor Vaculík musí i výběr herců konzultovat se společností Disney.

„Licenci se podařilo Divadlu Hybernia od společnosti Disney získat jako první zemi ve východní Evropě. Získat autorská práva k muzikálu znamená získat anglický originální scénář s texty písní a notové zápisy. Scénář a texty písní musí náš tým přeložit a musíme přesně dodržet význam, což se pak u Disney kontroluje zpětným překladem českého scénáře a textů písní,“ popisuje ředitel Divadla Hybernia Michal Mückstein. Více v tomto článku na iDnes.

Tarzana by si tak určitě neměl nechat ujít žádný skutečný Disney fanoušek! Jediným dalším Disney muzikálem, který byl v České republice uváděn v Brně a Praze, byla Mary Poppins, naposledy v roce 2015.

Mary Poppins Muzikál Hybernia

 

 

Poslechněte si  aktuální vzácný rozhovor s originálním dabérem Kida Mrakošlapa ze seriálu Letohrátky. Kit Cloudkicker, jak se jmenuje v originále, mluvil hlasem Alana Robertse, který měl podobný osud, jako Kit.

 

Sběratelské karty se seriály Kačeří příběhy, Rychlá Rota, Letohrátky a Kačer Kabrňák vycházely v 90. letech v Austrálii. Kompletní sbírka Disney Adventure Dynamic Marketing Australia Base Card Set měla 100 kusů. Větší a další obrázky uvidíte tady.

Sběratelské karty Kačeří příběhy Rychlá Rota Letohrátky Kačer Kabrňák Austrálie

 

Víla kmotřička chce znát vaše přání. Které byste si nechali splnit vy? :)

 

Den Země slaví v pařížském Disneylandu po celý duben touto krásnou projekcí na zámku Šípkové Růženky. #EarthDay

 

Program Disney filmů a seriálů v televizi na následujících 14 dnů najdete doplněný v rubrice Info a data.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

2. duben 2019

Elena z Avaloru přichází poprvé na obrazovku Déčka! Od 8 . dubna 2018 ji uvidíme každý den v 18:55 hod. v Disney klubu s 26 díly, kde nahradí do té doby vysílanou Sofii První, na kterou navazuje. Doteď byl seriál vysílaný jen na českém Disney Channel se dvěma sériemi.

"Princezně Eleně Castillo Flores je šestnáct let a právě zachránila své království před kletbou zlé čarodějnice. Teď se musí naučit panovat jako jeho korunní princezna. Pro princeznu Elenu to nebude lehký úkol, naučit se vládnout dobře a spravedlivě. Ale naštěstí v tom nebude sama. Po jejím boku bude stát nejen rodina a přátelé, ale i pohádkové bytosti a kouzelné žezlo." (Česká televize)

elena z avaloru se vrací 2019 jpg

 

 

30. březen 2019

Stále pomalu pokračuje vysílání druhé série nových dílů Kačeřích příběhů (která zatím nemá datum vysílání v České republice) a ohlášená je i třetí. Premiéra nových dílů má být až v květnu, jak prozrazuje tato upoutávka:

 

Nové LEGO figurky od Disney budou obsahovat strýčka Skrblíka, Bubíka, Dulíka a Kulíka z původních Kačeřích příběhů i Chipa a Dalea.

Nové LEGO figurky 2019


 

Nejnovější videa z našeho YouTube kanálu:

Novinka: Premiéra nového typu videa s komentářem, kde poodhalujeme tajemství pokračování Disneyho Sněhurky a sedmi trpaslíků. Líbilo by se vám více takových videí? Budeme rádi za všechny vaše reakce:

 

Disney seriál Aladinova dobrodružství běží denně v 19:20 na Déčku a doprovází ho tato upoutávka:

 

Písnička Circle of Life z živého představení Lvího krále v Disneyland Paris z roku 2008: Představení se zde hrálo v letech 2004 - 2009:

 

Upoutávka k premiéře nového animovaného Disney seriálu "Dalmatinská 101", který vysílá Disney Channel v 18:30 hod. každý všední den:

 

Video ze zahájení Marvel Summer of Super Heroes s Avengers superhrdiny a extra výhledem na helikoptéru s kaskadéry nad Walt Disney Studios parkem v Disneyland Paris:

 

Druhá sezóna superhrdinů "Marvel Season of Super Heroes" začala v pařížském Disneylandu 23. března a potrvá až do 16. června 2019 ve Walt Disney Studios. Nové show, nové postavy, nové zážitky.

Marvel Season of Super Heroes 2019

 

4K záznam celého akčního představení "Marvel Super Hero United stunt show", plného speciálních efektů uvidíte v tomto videu:

 

Venkovní představení "Stark Expo, For a Better Future" s Red Skullem, Captain America, Spider-Manem,Thorem a dalšími uvidíte v tomto 4K videu.

Vrátila se i velmi oblíbená interaktivní show "Guardians of the Galaxy: Awesome Dance Off", tentokrát i se skutečným Grootem, jejíž highlighty uvidíte v tomto videu. Dokonce jsou k dostání třeba i čokoládové audiokazety s mixem těch nejúžasnějších hitů VOL.1 - dobrou chuť! :)


V pařížském Disneylandu se minulý týden konal speciální večírek pirátů a princezen, jako slavnostní zakončení letošní sezóny "Festival of Pirates and Princesses". Atmosféra plná světel a Disney postaviček byla ohromně okouzlující, jak uvidíte v tomto videu:

 

Víkend před tím, během oslav Saint Patrick Day, byly  v Disneylandu Paris k vidění například tradiční irské tance (Wirlwind Dance) a tento velký ohňostroj.


Podívejte se, jak vznikaly originální audio příběhy pro tzv. bookkazety s Kačeřími příběhy a Gumídky v 90. letech., které se pak ubjevily i u nás. Zajímavé čtení i s mnoha celými ukázkami z Kačeřích příběhů najdete tady a z Gumídků na tomto odkaze.

audiobooks DuckTales and Gummi Bears

 

Českou verzi této tzv. bookkazety Kačeřích příběhů si můžete poslechnout v tomto našem starším videu. #kacerUUU

Zásah v pravou chvíli - Kačeří příběh

 

Disney a Fox se definitivně spojili 20. března 2019. Společnost Walt Disney dokončila převzetí zábavních aktivit společnosti 21st Century Fox za 71,3 miliardy dolarů (1,6 bilionu korun) a s ním i další části streamovací služby Hulu. To bude znamenat velké rozšíření Disney knihovny nejen u filmů, ale i seriálů, jako Simpsonovi. Články na českých serverech např.: euro.cz, idnes.cz, moviezone.cz, novinky.cz a dalších. #DisneyFox

#DisneyFox

 

Disneyland Paris zavádí od 2. dubna 2019 tyto nové ceny Annual Passů (ročních vstupenek):

Pass Discovery : 149 € --> 179 € (zvýšení o 30€)
Pass Magic Flex : 219 € --> 259 € (zvýšení o 40€)
Pass Magic Plus : 259 € --> 299 € (zvýšení o 40€)
Pass Infinity : 399 € --> 449 € (zvýšení o 50€)

Ceny Annual Pass Disneyland Paris 2019

Více informací o ročních vstupenkách najdete v rubrice Disneyland.

 

Po letech čekání Disney konečně vydá film "Goofy na výletě" (A Goofy Movie, 1995) a jeho pokračování "An Extremly Goofy Movie" (2000) poprvé na Blu-ray v rámci Disney Movie Club. Přesné datum není uvedeno, ale odhaduje se, že to bude duben 2019 za cenu kolem 30 dolarů.

Goofy na výletě na Blu-ray 2019

Film Goofy na výletě, který navazuje na seriál Goofyho tlupa, je plný ne-čekaných Easter Eggů. Podívejte se na tohle nové video od Crazy Nate. Znali jste je všechny?

 

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů a seriálů, který najdete jako vždy v rubrice Info a data. Tyto programy archivujeme v rubrice Data vysílání, která už naplnila svou kapacitu a proto teď bude pokračovat v rubrice Data vysílání 2.

data vysílání Disney 2

 

Borec na konec: Od minule se objevily tyto nové Mickeyho kraťásky: první dokonale zahradnický a druhý přímo k sežrání! :D

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

28. březen 2019

Dnes má v kinech českou premiéru Disney film Dumbo.

Dumbo 2019 plakát

 

 

11. březen 2019

Seriál Aladinova dobrodružství se vrací! Jasmínu, džina, Abua, sultána, Iaga, zloduchy všech druhů i tvarů a samozřejmě Aladina, odvysílá Déčko od 26. března 2019. V 19:20 každý den nahradí do té doby vysílanou Goofyho tlupu. Naposledy jsme seriál na stejném místě viděli od září 2017 s 86 díly. Upoutávka z Déčka.

Aladin seriál se vrací od BŘEZEN 2019

 

 

9. březen 2019

Nový díl Kačeřích příběhů byl odvysílán dnes na americkém Disney Channel. Epizoda s názvem “What Ever Happened to Della Duck?!” vnesla trochu světla do toho, co se až dosud stalo s dlouho ztracenou Dellou Kačerovou,  mámou Kulíka, Dulíka a Bubíka. Trailer na epizodu uvidíte tady a ukázku z tohoto díllu v následujícím videu:

Page Brewster, hlas Delly Duck v nových Kačeřích příbězích, mluvící o jejím dabingu a postavě uvidíte tady. Premiéra dalšího dílu má být až v květnu.

 

Set 10 DVD se 70 díly seriálu Kačeří příběhy + film Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy, vyšel už letos v lednu. Neobsahuje však český dabing. Na Amazonu se nyní prodává kolem $19.99.

Set 10 DVD Kačeří příběhy leden 2019

 

Nový animovaný seriál Dalmatinská 101 rozjíždí promo ve velkém. Tento autobus "101 Dalmatian Street" je ve skutečnosti kavárna!
Cestuje po mnoha místech v Evropě, přičemž hlavním místem je Paříž. Během cesty můžou návštěvníci získat tématické noviny nazvané "The Daily Puppy". Video autobusu v ulicích uvidíte tady. V Česku seriál startuje 25. března na Disney Channel.

Dalmatinská 101 promo autobus kavárna 2019

 

Podívejme se na nová videa na našem YouTube:

Rekord v přezpívání české znělky Disney seriálu! Seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú dostal postupně čtyři verze české znělky, jak uvidíte v tomto videu:

 

Spousta známých Disney postaviček v kompletní přehlídce Disney Stars on Parade z Disneylandu Paris:

 

Zažijte svět Letohrátek v šířce, jako nikdy předtím. Spojením několika obrazovek z dlouhých záběrů v seriálu jsme složili panoramatické obrazy a vytvořili z nich toto video.

 

Jednohubka na odreagování a metalový odvaz s Dejlem:

 

Disney oznámil novou mobilní hru Disney Sorcerer's Arena! Nejznámější Disney a Pixar hrdinové i zloduši, od Ariel a Kačera Kabrňáka až po kapitána Hooka a Oggie Boogieho se setkají v jedné RPG aréně. A to jak pro jednoho hráče, tak v režimu PvP. Všichni bojovníci mají jedinečné schopnosti a magická kouzla - je na vás, abyste je používali co nejvíce a pomohli své postavě vycvičit svůj plný potenciál. Sázky jsou vysoké, ale i odměny. Hráči vydělávají upgrady, talismany a další, protože pokračují ve svém úsilí stát se nejmoudřejším kouzelníkem ze všech. Více o hře na stránkách D23.

Disney-mobile-game-Disney Sorcerer's Arena

Hra na android bude brzy dostupná v beta verzi ve vybraných oblastech. Vyjít by pak měla na konci tohoto roku. Pěkný první trailer:

 


DISNEY ON ICE letos přinese LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ do České republiky přímo v pražské  O2 aréně!

"Vstupte do fantastického světa Disney On Ice – Ledové království, který předčí všechny vaše představy! Dojemný, Oscarem oceněný příběh, jenž si podmanil nejen dětské publikum po celém světě, nyní konečně budete moci zažít také v Praze. Disney On Ice tak zavítá poprvé do pražské O2areny, a to hned se svojí mimořádnou originální show Ledové království, při které zažijete tento pohádkový příběh jako nikdy předtím.

Kouzlo oslňujících bruslařských výkonů, speciálních efektů a nezapomenutelné hudby vás přenese do království Arendelle. S odvážnou Annou se vydáte na dobrodružnou výpravu za její sestrou Elsou, kterou uvěznily ledové síly v království věčné zimy. S veselým sněhulákem Olafem, nebojácným horalem Kristoffem a jeho věrným sobím pomocníkem Svenem budete pomáhat Anně, aby přivedla zpět do svého království léto. Projdete okouzlující krajinou, potkáte záhadné trolly a můžete si zazpívat oscarový hit Let It Go (Najednou). Nakonec zjistíte, že nejsilnějším kouzlem je pravá láska."

Disney on Ice Praha 2019 O2 arena

V produkci Feld Entertainment Disney On Ice – Ledové království zavítá do pražské O2areny ve dnech 14. (10:00, 14:00) a 15. (14:00) prosince 2019.

Programem provázejí Myšák Mickey a Myška Minnie. Jako hosté vystoupí i další známí hrdinové Disney, jako třeba Lví král, dále Příběh hraček a Hledá se Dory od studia Disney·Pixar nebo okouzlující Disney princezny. Disney On Ice – Ledové království je dokonalá show, na kterou jen tak nezapomenete!

Vstupenky v cenových kategoriích 750, 950, 990, 1390 a 1590 Kč jsou k dostání v prodejní síti Ticketportal od 28.2.2019.

Videa z loňského i dřívějších představení Disney on Ice v Praze a Ostravě uvidíte na našem YouTube a další ročníky na našem facebooku Disney svět.

 

Speciální noční akce "Disneyland After Dark - 90s Nite", věnovaná 90. létům u Disneyho, kdy bylo možné se setkat s postavami a atmosférou ze seriálů i filmů té doby, proběhl včera v srdci nejstaršího Disneylandu v Kalifornii!

Disneyland After Dark 90s Nite březen 2019

Velký ohňostroj jen pro tento večer byl věnovaný slavným Disney seriálům jako Kačeří příběhy, Gumídci, Rychlá Rota, Letohrátky, Kačer Kabrňák nebo Goofy na výletě! Vzplál přímo nad zámkem Šípkové Růženky. To svět ještě neviděl, ale vy se určitě podívejte!

Zajímavost: Zámek je schovaný pod plachtami, protože prochází kompletní renovací s výsledným zbrusu novým barevným vzhledem. Vlog z celého večera i s postavičkami uvidíte tady.

 

Ždibec na konec: Nový Mickeyho kraťásek pořádně zacloumá časem! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

4. březen 2019

Nejlepší parta slídilů dnes slaví 30. narozeniny! Rychlá Rota Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho Jacka a Zipa odstartovala 4. března 1989. Za tu dobu naši hrdinové procestovali svět, vyřešili spoustu případů a prožili neskutečná dobrodružství. To (zatím) poslední, s číslem 65, skončilo 19. listopadu 1990. Zajímavostí je, že teoreticky by mohlo být datum premiéry už 27. srpna 1988, kdy byl odvysílán první díl "Kočičárny".

30 výročí Rychlá Rota 2019

Všechno nejlepší, Roťáci! :)

 

 

21. únor 2019

Česká premiéra nového animovaného Disney seriálu "Dalmatinská 101" se blíží! Hlavními hrdiny seriálu jsou rodiče Delilah, Doug a s nimi jejich 99 psích potomků. Všichni zažívají vtipná dobrodružství v současném Londýně. Seriál je inspirován klasickými animovaným filmem 101 Dalmatinů od Disneyho. První díl uvidíme už 25. března v 18:30 hod. na Disney Channel. 

Dalmatinská 101 premiéra březen 2019 jpg

 

Premiéra filmu Kim Possible proběhla v pátek, 15. února. Rozhovor na červeném koberci se Sadie Stanley, která hraje Kim:

Další videa související s premiérou filmu uvidíte v komentářích u tohoto příspěvku našeho facebooku.

 

Na včerejším hračkářském veletrhu Toy Fair se sice neobjevily žádné produkty, které by zahrnovali starší Disney seriály (The Disney Afternoon), ale Funko nezklamal a ohlásil nové kačeří figurky Kulíka, Dulíka a Bubíka z původních Kačeřích příběhů. Ty budou k dostání na Emerald City Comic Conu, který se koná 14.-17. března v rodném městě Funka, v Seattlu. Po skončení by ale mohli být k dostání i online. Cena je zatím neznámá, ale podobné figurky z této řady se pohybují kolem 11 dolarů, takže toto "trojbalení" by mohlo stát 20 - 30 dolarů. Přidají se tak po bok dříve vydanému Skrblíkovi (podzim 2017) a Robokačerovi (podzim 2018).

Kačeří figurky Kulík, Dulík Bubík Skrblík Robokačer Kačeří příběhy 2019

 

Z nových videí na našem YouTube kanále:

Zažijte svět původních Kačeřích příběhů v šířce, jako nikdy předtím. Spojením několika obrazovek z dlouhých záběrů v seriálu vznikly panoramatické obrazy, které ve spojení ze soundtrackem ze seriálu uvidíte v tomto videu:

 

Michael Eisner, prezident a CEO společnosti Disney, poslal tento vzkaz České republice a televizi Nova při jejím startu v roce 1994. Od tohoto roku přešlo vysílání bloku Disney seriálů "Walt Disney uvádí" z České televize na Tv Nova se seriály Malá mořská víla a Goofyho tlupa. Michael Eisner se zasadil o zrod seriálů jako Kačeří příběhy, Gumídci, Rychlá rota a další.

 

Pravá láska kvete každý den, bez ohledu na datum. Mickey a Minnie v Disneylandu Paris to vědí nejlip :)

 

Disney podepsal s Hulu smlouvu o vytvoření čtyř nových animovaných Marvel superhrdinských seriálů, včetně "Howard The Duck". Animované seriály pro dospělé budou dále vycházet z příběhů MODOK, Hit-Monkey a Tigra and Dazzler. Disney bude vlastnit 60% Hulu poté, co bude jeho fůze s Foxem uzavřena v tomto roce. Více se dočtete tady.

 

Disney vydal úplně první trailer pro Ledové království 2. Česká premiéra 21. listopadu 2019. První oficiální plakát pro Frozen 2 uvidíte tady.

 

Objevila se i nová ukázka z hraného Aladdina, která odhaluje nové scény, Jasmínu a nezahalenou postavu modrého Willa Smitha, jako džina, jež vyvolal spoustu tvůrčího nadělení na internetu.

Tuhle verzi Aladina však v kinech ani televizi neuvidíte! A pozor, je to drsné! ;)

 

Ždibec na konec: Nejnovější Mickeyho animovaný kraťásek je pěkný nervák! ;D

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

10. únor 2019

Konečně bude odvysílán nový díl druhé série Kačeřích příběhů. Stane se tak 9. března 2019, na americkém Disney Channel a ponese název "Whatever Happened to Della Duck!". Zatím poslední díl "Last Christmas" byl v USA odvysílán v prosinci 2018. Česká premiéra druhé série zatím není stanovená.

Della Duck

 

Dosáhli jsme krásných 9 000 odběratelů na našem YouTube kanále LLaddak. Děkujeme! Máte se tam určitě na co těšit i v budoucnosti, protože pro vás chystáme spoustu novinek. Proto, pokud ho náhodou ještě nemáte, dejte si odběr, ať o nic nepřijdete.

9000 odběratelů na youtube LLaddak

 

Od minule jsme pro vás připravili například tato videa:

Živý Mickey Mouse od Walta Disney ve slavném českém seriálu:

 

Když princezna Sofie První zazpívá česky a zatančí živě v pařížském Disneylandu:

 

A jako bonus: Knííížoooo! ;)

 

Disney vydal tento pohled do zákulisí nátáčení nové hrané Kim Possible, jejíž premiéra se už blíží:

 

9. února 2019 zemřel herec Petr Oliva (1943 - 2019), který ztvárnil i spoustu nezapomenutelných dabingových rolí. U Disneyho to byl například pan Brambůrek v Toy Story nebo Don Fanfán v seriálu Letohrátky. Bylo mu 75 let.

Petr Oliva

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

28. leden 2019

Sadie Stanley, která hraje Kim Possible v novém hraném filmu pro Disney Channel, zpívá znělkovou píseň "Call Me, Beep Me!" v oficiálním videoklipu i s ukázkami z tohoto filmu:

Objevila se i kompletní znělka z tohoto nového hraného filmu:

Porovnání s originální kreslenou verzí ze seriálu uvidíte tady. Další nové video představuje Rufuse.

Kim Possible měla nedávno i svou vlastní atrakci "Kim Possible World Showcase Adventure" v Disney parku. Byla jedinečná v tom, že vás mohla dostat do jedné ze sedmi různých zemí, které se nacházejí kolem World Showcase v Disney Epcot parku v Kalifornii, který je jakousi výstavou mini zemí z celého světa. Více se o tom nově dočtete v rubrice seriálu Kim Possible.

Kim Possible atrakce Kimmunicator

 

Paříž minulý týden zasáhly přívaly sněhu. Kompletní průchod krásně zasněženým pařížským Disneylandem uvidíte v tomto 4K videu:

Tygr si ten den paráďácky užíval koulovačku s hosty. Další videa a fotografie uvidíte u tohoto příspěvku. Další krásné záběry během sněžení v Disneylandu Paris uvidíte tady.


Takhle vypadá logo nového komediálně fantasy-hororového animovaného Disney seriálu "The Owl House", který bude mít premiéru na Disney Channel během tohoto roku (USA).

The Owl House logo  Winnie the Pooh Mini Vinyl Figures by Funko

 

Doplnili jsme pro vás tv program Disney filmů a seriálů vysílaných v únoru v celoplošných televizích a na českém Disney Channel. Najdete je, jako vždy, v rubrice Info a data.

disney filmy v tv

 

Premiéra druhé série oblíbeného animovaného seriálu inspirovaného celovečerním filmem Na vlásku se blíží. S princeznou Locikou, Flynnem Rychlíkem a všemi dalšími populárními hrdiny se uvidíme všichni už od 25. února 2019 na českém Disney Channel v 18:30 hod.. Nově se seriál jmenuje "Locika: Dobrodružství na vlásku".

Locika: Dobrodružství na vlásku

 

Momentálně nás Sofie První navštěvuje každý večer v 18:50 hod. na Déčku a my jsme pro vás zachytili i upoutávku, která ji doprovází. Stejně tak se nám podařilo nahrát i druhou upoutávku pro seriál Goofyho tlupa, která běží každý den hned po Sofii od 19:10 hod.. S dalšími je najdete kdykoliv v rubrice Ukázky ze seriálů 3.


Zbrusu nová světelná show s ohňostrojem, věnovaná hlavně Mickeymu, je nyní k vidění v nejstarším americkém Disneylandu! #Mickey90 Uvidíte a uslyšíte netradiční taneční mixy Disney klasik a určitě byste neměli propásnout nový řízný styl "Let It Go" z Frozen (od 07:07):

Jiný výhled pak nabízí toto video nebo ještě jiný, tentokrát ve 4K. Tato show je ve stejný okamžik k vidění i sprojekcemi na atrakci "it's a small world", jak uvidíte tady. Mickeyho 90. narozeniny sice proběhly už v listopadu, ale americký Disneyland chystá jeho velké oslavy až letos od ledna do března.


V lednu vyšly nové Funko figurky s Medvídkem Pú a jeho přáteli. Sada "Winnie the Pooh Mini Vinyl Figures" obsahuje těchto dvanáct mini figurek.

Winnie the Pooh Mini Vinyl Figures by Funko

 

Čeští studenti se předvedli s velkým Disney maturitním předtančením v Lovosicích a musíme říct, že se jim to opravdu moc povedlo!  Napsali: "Jako v Disneylandu jste se včera mohli cítit na plese oktávy z Lovosic! Mickey Mouse, Trpaslíci, Aladin, Lví král, Medvídek Pú a mnoho dalších pohádek od Walta Disneyho otřáslo litoměřickým kulturákem! Tohle je bomba. Mrkněte se, jaké originální předtančení studenti připravili!". Na video se podívejte tady.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

12. leden 2019

Vítejte u prvního shrnutí novinek ze světa Disney (zde hlavně toho seriálového) v roce 2019 ! Podívejme se nejprve, jak Nový rok vítaly Disney parky po celém světě.

Krásný novoroční ohňostroj přímo z nám všem nejbližšího Disneylandu Paris nad zámkem Šípkové Růženky:

Ohromný půlnoční ohňostroj se konal i na jezeře v Disney Village u Disneylandu Paris a uvidíte ho tady.

Odpočítávání a ohňostroj vítající rok 2019 z nejstaršího Disneylandu na světě v Kalifornii sledujte v tomto videu:

 

Velkolepý silvestrovský ohňostroj z Walt Disney Worldu na Floridě si vychutnejte tady (oficiální stříhaný live přenos tady):

Novoroční ohňostroj z Disney parku EPCOT na Floridě uvidíte tady.

Disney California Adventure park ohňostroj byl letos bez fontán, kvůli jejich rekonstrukci, i tak to byla podívaná.

Novoroční ohňostroj nad jezerem v tokijském Disney SEA parku uvidíte tady. Novoroční přání Disney postaviček z tohoto tokijského Disneylandu sledujte tady.

Šťastný rok 2019 přeje Disneyland Paris tímto krásným oficiálním videem:

Nejdelší přehlídka Disney postaviček byla k vidění pro silvestrovské návštěvníky právě v Disneyland Paris a uvidíte ji tady.

 

I my jsme pro vás na konec roku připravily nová videa. Locika, Flynn a Maxim slavnostně zakončili rok a odstartovali do toho nového s plnou parádou a byli jste pozvání jako host na  silvestrovskou oslavu s kráskou Belle a ostatními.

Den Kouzelné Berušky uvidíte v exkluzivním videu na našem YouTube.

Den Kouzelné Berušky Kouzelná beruška a Černý kocour 2019

 

Naše nové video přineslo i šokující setkání Vladimíra Menšíka a Disney Sněhurky a sedmi trpaslíků z českého seriálu Arabela ;)

 

Dnes začíná ve Walt Disney Studios v Disneylandu Paris sezóna Star Wars pojmenovaná " Legends of the Force: A Celebration of Star Wars". Odkaz na oficiální stránky Disneylandu vám dá jasný přehled o všem, co bude zahrnovat v přehlídkách, show a dalších programech. Na našem facebooku najdete postupně videa a další informace pro co nejlepší přehled v tomto příspěvku. Sezóna potrvá od 12. ledna do 17. března 2019.

Star Wars Season Disneyland Paris 2019

 

 

Před pár dny zemřela herečka a dabérka Inka Šecová (†75). Nadabovala spoustu různých postav, hlavně ale těch pro děti. Její hlas máme navždy v paměti v roli Kulíka z Kačeřích příběhů, Kryštůfka Robina z Medvídka Pú nebo jako Peg z právě vysílaného seriálu Goofyho tlupa a nespočtu dalších.

Inka Šecová 1943 2019 RIP

Jako poctu Ince Šecové za její role v Disney filmech a seriálech, pro ni máme toto video:

 


Výstava PIXAR 30 let animace bude od 15. února do 26. května 2019 k vidění na výstavišti Praha!

"V prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Praha se uskuteční velkolepá výstava světově známého animačního studia světa – Pixaru. Výstava s názvem Pixar – 30 let animace, představí:

- historii i současnost věhlasného studia,
- nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety,
- odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů,
- originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.

Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě. Nyní se chystá na svou premiéru v České republice.

30 let PIXAR animace Praha 2019

Výstava Pixar 30 let animace je oficiální putovní expozicí významného studia, které v roce 1995 uvedlo na plátna kin přelomový film Toy Story a přepsalo tak historii animace. Více než třicet let vývoje a práce, z malé skupiny nadšenců až k nejslavnějšímu animačnímu studiu planety – tak by se dal ve zkratce charakterizovat celkový vývoj studia Pixar. Návštěvníci se seznámí s celkovou historií studia, zjistí, jaké to je tvořit animovaný film a co všechno předchází tomu, než postava ožije a začne vyprávět příběh. V rámci expozice usednou do kinosálu zvaného „Artscape“, kde zhlédnou speciální film, ve kterém se na jednom plátně potkají nejznámější postavy, které pod hlavičkou Pixaru vznikly. Velkým lákadlem bude také speciální zařízení Zoetrop, díky kterému ožijí modely postaviček přímo před zraky diváků. Českým pořadatelem výstavy je společnost Art Movement, která v minulosti v Praze organizovala další úspěšné výstavy, například o expozici “Tim Burton a jeho svět” nebo “David Cronenberg: Evolution”." (text pořadatele) Oficiální stránky a ceny vtupenek najdete na oficiálních stránkách.

 

Autoři hry Sonic Mania chtěli udělat pokračování disneyovské videohry Darkwing Duck (Kačer Kabrňák), která vyšla na konzole NES už v roce 1992 (gameplay původní hry).
Pracoval na ní Aaron Sparrow, jako scénárista a James Silvani, jako tvůrce vzhledu (nakreslil i komiks Darkwing Duck). Capcom ale neměl zájem, tak vydali alespoň  demo, které si může zahrát každý už teď! Obsahuje zvuky z původní hry a jednu kompletní úroveň si můžete stáhnout a zahrát tady. Podívat se na ni můžete i v tomhle gameplay videu.

Darkwing Duck NEW nes game 2019 Kačer Kabrňák

 

V těchto dnech můžete sledovat každý den v podvečer Goofyho tlupu na programu ČT:D a zde vám přinášíme jeho oficiální upoutávku:

 

Nový animovaný Disney seriál "Greenovi ve velkoměstě" bude mít premiéru už od 21. ledna 2019 na českém Disney Channel. Vysílat se bude vždy od pondělí do pátku (trailer).

Greenovi ve velkoměstě poprvé na Disney Channel 2019

 

Ať se Vám plní v tomto královsky kouzelném roce 2019 sny, jako tomuhle roztomilému Disney káčátku! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

10. leden 2019

Dnes má premiéru Disney film Raubíř Ralf a internet v českých kinech.

raubíř ralf a internet

 

 

29. prosinec 2018

Rok 2018 se chýlí ke konci a byl to jistě superkalifradžilistikexpijalidózní rok! :) Viděli jsme například tyto zbrusu nové Disney animované seriály v premiéře na českém Disney Channel:

Kámoši hafíci - od 29. ledna 2018 (upoutávka)
Nové Kačeří příběhy - od 29. březena 2018 (upoutávka). Přesně 27 let a 89 dní od české premiéry prvního dílu původních Kačeřích příběhů. Přinesli jsme vám letos i exkluzivní reportáž z natáčení jeho dabingu.
Star Wars: Odboj - od listopadu 2018 (upoutávka)
Velká šestka: Baymax se vrací - od 15. října 2018 (upoutávka)
Dalmatinská 101 - od 21. prosince 2018 ukázka jednoho dílu (upoutávka)

Nové Disney seriály v roce 2018 na Disney Channel

 

Podívejme se, co nám v roce 2018 přinesl Disney v kinech:

Disney filmy 2018 jpg

O svém TOP Disney filmu roku 2018 můžete hlasovat na našem facebooku Disney svět.


Rok 2019 bude u Disney ještě nabitější! Vyberete si svůj hit? :) Napište nám to na náš facebook.

Raubíř Ralf a internet - česká premiéra 10. ledna 2019
Captain Marvel - česká premiéra 7. březen 2019
Dumbo - česká premiéra 28. březen 2019
Avengers: End Game - česká premiéra 25. duben 2019
Aladin - česká premiéra 23. květen 2019
Toy Story 4: Příběh hraček - česká premiéra 8. srpen 2019
Spider-Man: Daleko od domova - česká premiéra 4. červenec 2019 (pozn. jedná se o Sony film, který se s Disney filmy pouze protíná v rámci Marvel Cinematic Universe na základě dohody mezi Sony a Disney)
Lví král - česká premiéra 18. červenec 2019
Artemis Fowl - česká premiéra 22. srpen 2019
Ledové království 2 - česká premiéra 21. listopad 2019
Star Wars: Episode IX - česká premiéra 19. prosinec 2019

Disney filmy 2019

 

Už v lednu 2019 nás čeká návrat animovaných seriálů na televizi Déčko. V bloku Disney klub uvidíme Goofyho tlupu od 7. ledna 2019, kdy bude odvysíláno každý den od 19:15 hod. všech 78 dílů v HD. Naposledy jsme jej viděli od května do července 2017. Nahradí do té doby vysílaný seriál Na vlásku.

Goofyho tlupa se vrací 2019

 

Od 11.ledna 2019 bude Déčko vysílat opět Mickeyho klubík. V cca 06:35 a v 10:30 hod. každý všední den tak nahradí do té doby vysílanou Doktorku Plyšákovou.

mickeyho-klubik-500.jpg

 

Od 12. ledna 2019 uvidíme na stejném místě, v 18:50 hod. každý den, seriál Sofie První. Nahradí do té doby vysílaný seriál Moji kamarádi Tygr a Pú.

Sofie první se vrací od ledna 2019

 

Doplnili jsme pro vás i přehled Disney filmů v televizích až do 20. ledna 2019. Najdete ho tradičně v rubrice Info a data.

 

Královsky kouzelný rok 2019 Vám přeje celý náš Disney tým! :)

 

 Královsky kouzelný rok 2019 přejí Disney stránky

 

 

 

21. prosinec 2018

Nahráli jsme pro vás upoutávku na seriál Na vlásku, který v těchto dnech běží v premiéře na Déčku. Najdete ji tady nebo v rubrice Ukázky ze seriálů 3.

Exkluzivní video na našem youtube představuje Annu, Elsu, Olafa, Krystoffa, a Hanse z Ledového království, jak zpívají a tančí na ledě v Disney On Ice: Reach for the Stars, která proběhla 15.-16. prosince 2018 v TipSport aréně v Praze.

 

 

Další naše videa zachycují celý příběh Malé mořské víly z Disney on Ice v Praze. Zde uvidíte první část, zde druhou část a zde finále. Přejete-li si i další příběhy (Na vlásku, Kráska a zvíře, Ledové království atd.), dejte těmto videím lajk (alespoň 30 lajků), komentář nebo sdílení.

 

Další vystoupení tohoto Disney on Ice: Reach for the Stars proběhne 15. - 16. ledna 2019 v Ostravar Aréně (ČEZ Aréna) v Ostravě.

 

Podívejte se na suvenýry, které bylo možné zakoupit na tomto představení Disney On Ice  v Praze. Všechny fotografie uvidíte tady. Vyberete si?

Suvenýry Disney on Ice Praha 2018

 


Nová streamovací služba Disney+ má novou českou stránku, kde už teď můžete dát odběr novinek! Jak stránka uvádí: "Dostupnost v závislosti na dokončení 21CF transakce." Což znamená dokončení koupě 21st Century Fox, které by mělo proběhnout začátkem příštího roku.

český Disney plus

 

Disney Channel dnes vydal tento nový trailer pro hranou verzi Kim Possible.

Objevil se tento nový oficiální batůžek a taška ve stylu Mladých svišťů s novými Kačeřími příběhy.

ducktales batohy prosinec 2018

 

Vánoční ukázka z nového Disney seriálu "Dalmatinská 101" ukazuje vánoční čas se štěňaty. Česká premiéra úvodního dílu proběhla dnes, 21. prosince na Disney Channel.

 

Vánoční píseň zazněla i v závěrečných titulkách nových Kačeřích příběhů. Jejich podoba byla inspirována těmi úvodními z Disney filmu "Mickeyho vánoční koleda" (1983) - ukázka.

 

 

Kouzelně krásné Vánoce všem, přeje celý náš tým! :)

Obrazek

 

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

20. prosinec 2018

Dnes má v českých kinech premiéru Disney film "Mary Poppins se vrací".

Mary Poppins se vrací 2018

 

 

12. prosinec 2018

I letos vám přinášíme velký přehled Disney filmů vysílaných od teď, přes Vánoce, až do 4. ledna 2019 na celoplošných TV i na Disney Channel. Najdete jej v rubrice Info a data.

Disney filmy v televizi 2018 jpg


Jak už od nás víte, nový animovaný Disney seriál "Dalmatinská 101" se blíží na český Disney Channel a už nyní na YouTube (neoficiálně) unikla celá jeho úvodní znělka:

 

Disney oficiálně vypustil do světa úplně první trailer k hrané filmové verzi Kim Possible pro Disney Channel. Premiéra 15. února 2019.

 

Drobec na konec: Český článek o bohatství Kačera Skrblíka vyšel nedávno na serveru Tv Nova. Objevila se také informace, že Paní Čvachtová poprvé spustila svůj Instáč ;)

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

5. prosinec 2018

Dnes by Walt Disney oslavil své 117. narozeniny! 5. prosince 1901 se Walter Elias Disney narodil Eliasovi a Floře Disney v Chicagu, Illinois, jako čtvrté z pěti dětí.

Walt Disney

 

Zbrusu nový Disney seriál "Dalmatinská 101" uvidíme poprvé už v prosinci na českém Disney Channel! Úvodní díl seriálu (v originále "101 Dalmatian Street") uvidíme 21. prosince 2018 od 18:30 hod..

Dalmatinská 101

 

Nová exkluzivní soška Chipa a Dalea z Rychlé Roty od Beast Kingdom je nyní k objednání v zahraničních i českých komiksových e-shopech. Jde o skutečně špičkovou sérii sošek Master Craft: Chip 'n Dale MC-009 (OCT188595) za cenu 185 dolarů.

Soška Chip a dale Master Craft Chip n Dale MC-009 OCT188595

 

Kompletní finanční výsledky společnosti Disney za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2018 uvidíte tady. Výcuc a shrnutí toho nejzajímavějšího uvidíte tady.

Disney oznámil nový animovaný seriál inspirovaný indickou kulturou. Bude se jmenovat “Mira, Royal Detective”, zaměří se na předškolní děti a premiéru bude mít na Disney Junior v roce 2020. Další info naleznete tady.

Mira Royal Detective

 

Elektronická brožura Disneyland Paris​ na rok 2019-2020 je právě online pro každého na tomto odkaze.

Bláznivé pletené vánoční svetry s Disney, Marvel, Star Wars a další tématikou jsou k dispozici právě teď.

Disney vánoční svetry vánoce 2018

 

Nadějný komiksový kreslíř, scénárista a vydavatel v jednom - FOXTER - je i velkým fandou Disney komiksů, na kterých vyrůstal. Kompletně zrestauroval a přeložil třeba původní komiks Disneyho "Sněhurky" nebo vytvořil vlastní Disney komiksové výběry, které se jinde spolu nepotkaly. Teď našemu facebooku Disney svět poskytnul tento příjemný rozhovor a nakreslil i tento speciální obrázek. Děkujeme! :)

foxter kačeři 2018

 

Na této stránce se sice věnujeme hlavně Disney seriálům, ale nemůžeme pominout úplně první teaser trailer na Disney 3D animovaný film "Lví král", který je přímým remakem stejnojmenného 2D animovaného Disney hitu z roku 1994. Premiéru bude mít 19. července 2019.


Přímé porovnání tohoto prvního traileru na nového Lvího krále (2019) s jeho originálem z roku 1994 uvidíte v tomhle videu.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

27. listopad 2018

Úplně poprvé uvidíme animovaný Disney seriál Na vlásku (2017) každý den od 12. prosince 2018 na programu ČT:D! Dosud byl u nás vysílaný jen na kanálu Disney Channel. V Disney klubu na Déčku tak od 19:20 nahradí do té doby vysílaný seriál Jake a piráti ze Země Nezemě.

seriál na vlasku 2017 SE VRACÍ

 

Vánoční sezóna začíná postupně ve všech Disneylandech na světě!  U tohoto příspěvku na našem Facebooku najdete postupně všechno, co je během tohoto nejkrásnějšího období v každém Disney parku k vidění. Těšíte se na Vánoce?

Disney Vánoce

 

Nová kačeří epizoda "Last Christmas!" se bude odehrávat o Vánocích a premiéru bude mít 1. prosince na Disney Channel (USA). Úplně první ukázku uvidíte tady.

Tento speciální vánoční díl dostane i tuto vánoční znělku, která je první speciální znělkou od počátku nových Kačeřích příběhů:

 

Skrytý odkaz, který se objevil v nejnovějším Mickeyho narozeninovém kraťásku u Donalda na lodi, je téměř přesnou kopií kačera Malcolma "Matey" McDucka z rodokmenu Kačera Donalda od Dona Rosy. Celý veselý kraťásek uvidíte tady.

Kačer v Mickeyho kraťásku

 

K devadesátinám Mickey Mouse se ve Vídeňském obchodním domě Donau Zentrum objevilo několik narozeninových atrakcí a náš kolega Vitox vám jej přiblíží a vysvětlí v tomto videu.

 

Nový Disney seriál "101 Dalmatian Street" by měl být poprvé odvysílán na Disney Channel v Evropě už v únoru 2019! Jesti tak bude i nás, zatím není potvrzené.

101 Dalmatian Street seriál

 

Novou českou knihu "Kačeří příběhy - Deník dobrodružství" vydal EGMONT ČR - Nakladatelství pro děti a mládež 15. listopadu 2018 za cenu 149,-.

kaceri_pribehy_zabavny_denik_cz

 

Jak si můžete hrát s plyšáky a jinými hračkami podle nových Kačeřích příběhů? Takhle! :)

Disney oznámil, že jeho nová streamovací služba se bude jmenovat Disney+ !

Disney+ logo

Očekávají se filmy a seriály jako:
- prequel seriál k filmu Rogue One: A Star Wars Story, ve kterém bude hrát Diego Luna z původního filmu
- Star Wars: The Mandalorian (seriál)
- High School Musical (seriál)
- hraný film Lady a Tramp a další.

Bob Iger oznámil, že uvede i novou dokumentární seriál o Disney Imageneeringu a Walt Disney Studios’ Ink & Paint Department, na kterém už se pracuje. Start Disney+ se očekává v druhé půlce roku 2019. Více na variety.com.
 

Dřív, než přjde nový hraný film s Kim Possible na Disney Channel, vyjde tento 80 stránkový sešit za 9,99 dolarů v únoru 2019 (USA) se všemi existujícími komiksy Kim Possible v jednom svazku s novou obálkou.

Kim Possible komiks 2019

 

Seriál Lilo a Stitch dostal nové pokračování. Jmenuje se "Stitch & Ai" (An Ling and Stitch) a byl vyrobený pro čínské publikum. Premiéru měl už 27. března 2017 a  jedná se tak o třetí televizní seriál na motivy filmu Lilo a Stitch (2002). Prvním byl americký animovaný seriál "Lilo & Stitch: The Series", druhým japonský anime "Stitch!".

Stitch & Ai navazuje na události filmu Lilo & Stitch a jeho následné televizní pokračování až po film Leroy & Stitch. Byl vyroben v angličtině a poté přeložen do čínštiny, neboť byl produkován za pomoci amerických animátorů, včetně těch, kteří dříve pracovali na "Lilo & Stitch: The Series". Původní anglickou verzi začal vysílat Disney Channel Asia 5. února 2018.

Čínský trailer:

Úvodní znělku v angličtině uvidíte tady.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

18. listopad 2018

Mickey Mouse dnes slaví 90. narozeniny! #Mickey90

Mickey 90 1928 - 2018 Disney

Jeho dnem narození je premiéra krátkého filmu "Steamboat Willie" z 18. listopadu 1928, kde se objevila i jeho celoživotní láska Minnie Mouse.


Mickey i Minnie se sice poprvé  objevili už v černobílém filmu "Plane Crazy", jež měl byl vydán 15. května 1928, ale protože studio nenašlo vhodného distributora, musel být vydán až v březnu 1929.
Většina původních umělců věděla, že se objevil na podzim, ale nikdo nevěděl, kdy přesně. Díky Waltově korespondenci a programu kina z New Yorku, kde byl Steamboat Willie promítán poprvé, bylo možné tuto historickou událost zařadit na 18. listopad 1928.

"I only hope that we never lose sight of one thing - that it was all started by a mouse" _Walt Disney


Všechno nejlepší, Mickey! Happy Birthday Mickey!

To nejlepší začalo Tebou! Buď ten nejlepší navždy, Mickey!! 

 

 

 

7. listopad 2018

Nové video na našem YouTube kanále vám přináší porovnání Magiky Von Čáry z původního seriálu Kačeří příběhy (1987) a její podoby v nových Kačeřích příbězích (2018). Válka stínů začíná! Nebo pokračuje?? #kačerUUU

 

Další naše nové video přináší nostalgický mix 4 Disney seriálů, kterými to v tehdejším Československu odstartovalo v bloku Walt Disney uvádí (1991-1992).

 

Velmi zajímavý pohled na to, jak vznikaly první Disney seriály pro televizi koncem 80. let, přímo s jejich tůrci, pohledem do zákulisí doby, kdy se Disney společnost potácela na místě a nevěděla, co dál. Tak vznikly seriály pod označením "The Disney Afternoon", jako Gumídci, Letohrátky, Kačeří příběhy, Rychlá rota, Kačer Kabrňák nebo Goofyho tlupa a mnohem více se dozvíte tady.

disney afternoon oral history

 

Tento měsíc slaví Mickey a jeho láska Minnie Mouse 90. narozeniny! Stane se tak 18. listopadu 2018. Přejeme jim nejkouzelnější čas a magicky krásné chvíle! #Mickey90 #Minnie90

Mickey 90

 

Velká narozeninová show k 90. narozeninám Mickey Mouse, byla odvysílaná už v neděli 4. listopadu na stanici ABC! Podívejte se na její finále v tomto videu:

Další záznamy celého večera se spoustou osobností a zajímavostí uvidíte na tomto kanále ABC.

 

Od 4. do 17.11.2018 udělejte fotku, na které ukážete vaše "uši Mickey Mouse" - nebo jakékoliv kreativní "uši" - a nahrajte je na Facebook, Instagram nebo Twitter. Za každou zveřejněnou fotku s hashtagem #ShareYourEars poskytne Disney Worldwide Services částku 5 dolarů společnosti @MakeAWish a @MakeAWishIntl až do výše 2 milionů USD, aby splnila co nejvíce přání dětem s vážnými nemocemi. #Mickey90

Mickey Mouse Ears

 

Tuto sobotu bude mít premiéru nová epizoda Kačeřích příběhů "The Town Where Everyone Was Nice!", kde přikvačí na scénu dva staří známí Donalda - José Carioca a Panchito Pistoles, kteří se poprvé setkali při dobrodružství v "Three Caballeros" (1944)#kačerUUU První ukázku z tohoto dílu uvidíte tady.

Kačer Donald José Carioca a Panchito Pistoles kačeří příběhy 2018

 

A když už jsme u Josého a Panchita, je tu nový plakát pro Disney seriál "Legend Of The Three Caballeros". Seriál, který nesouvisí s Kačeřími příběhy, ale spolupracují v něm tito dva s Donaldem, měl premiéru pouze na Filipínách už v tomto roce (psali jsme dříve), ale objevit by se měl na více místech už v roce 2019, dokonce i s druhou sérií.

Legend of the Three Caballeros

 

Byl odhalen nový plakát a obrázky postav z nového Disney seriálu "101 Dalmatian Street" a jejich hlasové obsazení. Premiéru bude mít na jaře 2019 na Disney Channel v Anglii a později i v dalších zemích. První malou ukázku z dabování seriálu uvidíte tady. Větší ukázka bude dostupná už letos v prosinci.

101 Dalmatian Street plakát

 


Ždibec na konec: Nejnovějšího Mickeyho kraťásek  a v něm Donald, Goofy a Mickey při snaze vymalovat Minnie domeček. :)

 

Z důvodu naplnění kapacity této rubriky jsme přesunuli část Disney Novinek do nové podstránky Novinky 2018 - 2.část. Děkujeme za pochopení!

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

1. listopad 2018

Nový hraný Disney film "Louskáček a čtyři říše" má dnes premiéru v českých kinech - český trailer.

 

 

Pokračování novinek z roku 2018 najdete v rubrice Novinky 2018 - 1. část a Novinky 2018 - 2. část. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 1.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 2.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re:

(lladda, 30. 9. 2010 0:22)

S datem prvního vysílání Letohrátek je to složitější. Wiki mluví o 9.září, ale jiné weby zmiňují spíše 10.září. V každém případě je co oslavovat! :)

poděkování

(Jan Kliment, 30. 9. 2010 0:03)

Díky, že mi vyhovíte, to je od vás milé, jsem milovník disneyho seriálů, nejradši mám Gumídky. A první epizoda z Letohrátek vznikla 9.Září.

re:

(lladda, 29. 9. 2010 22:54)

Ahoj, jsem rád, že se ti líbí! Medvídek Pú v tom videu není, tak jsem ho tam nenapsal. Jinak se mu tady taky rád věnuju. I když je pravda, že je tu spíš v menšině. Zkusím to napravit :) Díky za upozornění!
Přeju hodně kouzelných chvil s Disneyho příběhy!

PROSBA

(Jan Kliment, 29. 9. 2010 21:21)

Ta poslední novinka je skvělá, ale proč nikdy nenapíšete i Medvídka Pů, ten je též součástí bloku Walt Disney uvádí a taky jak tam máte o té premiéřer, tak Letohrátky jsou tam 2x!

Tarzan v češtině

(lladda, 9. 6. 2010 13:34)

Ahoj! Písně v Tarzanovi přezpíval do češtiny Petr Muk.

Tarzan song v češtině

(Alena, 9. 6. 2010 12:25)

Ahoj, nevíte nikdo kdo zpívá songy za tarzana 1 v češtině ?
Děkuju

Doprava u Disneylandu

(lladda, 7. 5. 2010 10:43)

Ahoj. pokud pojedete metrem do Disneylandu, stačí jet na trase A až na konečnou v Marne-la-Vallee. Tato posledni stanice je přímo u Disneylandu a busem už nikam nemusíte. Stačí vyjet eskalátorem nahoru a jste před Disneylandem :) Přeji hezké počasí a plno krásných zážitků! :)

doprava

(Klára, 7. 5. 2010 10:12)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, když pojedu metrem do disneylandu na konečnou stanici linkou A, budu už před disneylandem, nebo budu muset ještě jet autobusem? Předem děkuju za odpověď

zajímavost

(Jan Kliment, 4. 5. 2010 11:06)

3moulové nepatří mezi Disneyho seriály, to jo! Ale jsou hodně podobní Gumídkům!

Šmoulové

(lladda, 28. 3. 2010 13:53)

Ahoj, Šmoulové mezi Disney seriály nepatří. Jejich autorem je belgičan Pierre Culliford (známý jako Peyo)

smurf-šmoulove

(ondra, 28. 3. 2010 13:30)

Patři mezi disney seriali smoulove?kdo me odpovi tomu předem dekuju.

Mikyho Kiubík

(Kristýna Rubášová, 13. 11. 2009 7:45)

Moje sestra je má ráda.

Betynko

(lladda, 28. 1. 2009 0:54)

Děkujeme!! :)

veta

(betynka, 15. 1. 2009 19:43)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaahoj mam vas rada a miluju vas a bila sem tam na silvestra a mam rada muzikal ze střední.

Filmy

(lladda, 25. 9. 2008 15:31)

Díky! Jsme rádi, že se ti tu líbí!
Věnujeme se spiše kresleným seriálům. V budoucnu se tu tedy neobjeví... Pokud by se ale našel někdo ze čtenářů, kdo by se toho ujal, tak by tomu nic nebránilo! :)

krásný moc !!

(No prostě já :-), 11. 8. 2008 4:19)

Jůůůů..moc pěkné stránky.Ráda bych se zeptala,jestli tu budou i informace o hraných disney filmech?Díky
Jana PS:karaoke super!!

veruka

(veruka 7, 20. 6. 2008 20:26)

toje rostomli