Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

27. září 2018

Vítejte u prvního podzimního přehledu dění kolem Disney seriálů. Mějte toto roční období barevné, veselé a kouzelné, jako všichni ve světě Disney!

Disney podzim 2018

 

První nové video, které jsme pro vás vytvořili, vám ukáže přímé porovnání Kačera Kabrňáka, Rampy McKváka a zloduchů z nových Kačeřích příběhů (2018) a z původního seriálu Kačer Kabrňák (Detektiv Duck, 1991).

 

Druhé naše nové video vám ukáže originální animační list (fázi) původních Kačeřích příběhů tak, jak byl použit přímo v epizodě "Kdo je pánem džina".

 

Druhá série nových Kačeřích příběhů bude mít premiéru už v sobotu, 20. října 2018 na Disney Channel (USA)! Zazní v ní i hlasy těchto hvězd: Julie Bowen (“Modern Family”), Edgar Wright (“Baby Driver” director), Jack McBrayer (“30 Rock”), John Hodgman (“Vacationland: True Stories from Painful Beaches”), Jameela Jamil (“The Good Place”), Libe Barer (“Sneaky Pete”), Lance Reddick (“John Wick”), Paget Brewster (“Criminal Minds”) jako Della Duck, Bernardo de Paula (“Rio”) a Arturo del Puerto (“Fear the Walking Dead”) jako José de Carioca a Panchito Pistoles z The Three Caballeros.

Známy jsou už i názvy prvních dvou dílů:
26. "The Most Dangerous Game...Night!" (USA premiéra: 20. říjen 2018)
27. "The Depths of Cousin Fethry!" (USA premiéra: 27. říjen 2018)

 

Velmi nečekaně pak byla ohlášena hned třetí série nových Kačeřích příběhů! Stalo se tak s pomocí dabérů Bubíka, Kulíka a Dulíka (pod dohledem strýčka Skrblíka ;) ) v tomto videu:

 

I staré seriály stále žijí. Tyto nové ponožky s původními Kačeřími příběhy a Kačerem Kabrňákem se objevily v Disneylandu, stejně jako tento batoh a pouzdro s našlápnutým motivem původních Kačeřích příběhů. Chip a Dale z Rychlé Roty dostali pro změnu novou košili a tričko.

Disney seriály v roce 2018

 

Podívejme se i na kačery komiksové. Nové české video od Černodana vysvětluje tvorbu kačeřího kreslíře komiksů Williama Van Horna. "Mistr pružné linky a absurdního gagu, to je neúnavný kačmistr Van Horn. Jaké zvířátko si vybral jako svůj podpis a v kterém čísle české mutace časopisu Kačer Donald se setkal se svým synem? A proč se Rampa McKvák jmenuje stejně jako Skrblík McKvák? To a mnohem více se dozvíte v tomto videu."

William Van Horn

 

Od pondělí 15.10. v 15:00 bude mít na českém Disney Channel premiéru nový animovaný seriál na motivy populárního celovečerního filmu Velká šestka! Hlavním hrdinou bude oblíbený nafukovací robot Baymax a děj seriálu "Velká šestka: Baymax se vrací" navazuje tam, kde skončil původní film.

Velká šestka Baymax se vrací

 

Doplnili jsme pro vás program Disney filmů v televizi na následujících 14 dní, který najdete v rubrice Info a Data.

Vtipec na konec: Kačeří znělku si už zpívají i živí psi, kočky, sovy a lišky!! #kacerUUU

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

 

18. září 2018

Původní Kačeří příběhy a Rampa McKvák dnes slaví 31. narozeniny! Jejich americká premiéra proběhla 18. září 1987, což je stejný den, jako datum narození na novém řidičáku Rampy. Gratulujeme!

Kačeří příběhy 31. výročí 2018

 

Kačeří příběhy s novými dobrodružstvími víří v těchto dnech obrazovkami českého Disney Channel a my pro vás postupně doplňujeme popisy epizod do seznamu dílů nových Kačeřích příběhů.

Už 25. října 2018 Egmont vydá hned dvě nové knížky Kačeřích příběhů:

KAČEŘÍ PŘÍBĚHY - PŘÍRUČKA MLADÝCH SVIŠŤŮ:
Chtěli jste se stát zálesákem nebo Mladým svištěm? Teď se vám může tohle přání splnit. Přidejte se k Dulíkovi, Kulíkovi a Bubíkovi a naučte se spolu s nimi orientovat v noční obloze, postavit stan nebo udělat z nudného dne doma zážitek. V neocenitelné Příručce Mladých svišťů najdete odpověď opravdu na všechno, co si jen umíte představit - jak na ty nejneuvěřitelnější záhady, tak na praktické každodenní záležitosti. Navíc si ji snadno zabalíte do každého baťůžku... A dobrodružství může začít! Doporučená cena: 299 Kč (odkaz na knihu)

Knihy Kačeřích příběhů říjen 2018

KAČEŘÍ PŘÍBĚHY - KNIHA VTIPŮ:
Haló, haló! To jsem já, Rampa! Tenhle notes jsem si koupil, abych měl kam zapsat pár vtípků, které jsem posbíral na cestách. Tušíte správně! Já nejsem jen nadaný pilot, ale taky komik! Moje vtipy MILUJE každý, zvlášť mí kámoši Kulík, Dulík, Bubík a Kačka. Ale je tu jeden kačer, kterého se mi ještě nikdy nepovedlo rozesmát, a to je můj šéf, pan Es. Ale já jsem pevně odhodlaný, že i jeho rozesměju. S trochou pomoci od kamarádů se mi to určitě povede! (obr. 2) Doporučená cena: 199 Kč (odkaz na knihu)

 

Konečně vyšlo finální DVD Volume 4 se všemi 25 posledními díly původních Kačeřích příběhů (1987, zatím pouze v angličtině)! Stalo se tak prostřednictvím Disney Movie Clubu v polovině tohoto měsíce. Na 3 discích jsou tyto epizody:

"The Land of Trala La"
"Allowance Day"
"Bubbeo & Juliet"
"The Good Muddahs"
"My Mother the Psychic"
"Metal Attraction"
"Dough Ray Me"
"Bubba's Big Brainstorm"
"The Big Flub"
"A Case of Mistaken Secret Identity"
"Blue Collar Scrooge"
"Beaglemania"
"Yuppy Ducks"
"The Bride Wore Stripes"
"The Unbreakable Bin"
"Attack of the Fifty-Foot Webby"
"The Masked Mallard"
"A Duck Tales Valentine (Amour or Less)"
"Ducky Mountain High"
"Attack of the Metal Mites"
"The Duck Who Knew Too Much"
"New Gizmo-Kids on the Block"
"Scrooge's Last Adventure"
"The Golden Goose" (Parts 1&2)

Ducktales disc 4 2018

Posledně vydané DVD Volume 3 vyšlo už v roce 2007, takže jsme se pořádně načekali.

 

14. září roku 1926 vyšlo první vydání Medvídka Pú! Byla to knížka, o které se říká, že patří malým i velkým dětem. Kniha příběhů dobrosrdečného medvídka se stala velmi populární a byla přeložena do 50 jazyků, zfilmována a vznikl i úspěšný televizní seriál, který milujeme dodnes. Jak to tenkrát bylo, vám prozradí toto české video.

Medvídek pú

 

Seriál "Lví hlídka" dostane 3. sérii v roce 2019 na Disney Channel. Druhá série se chystá na Disney Channel v blízké době (USA).

Lví hlídka

 

Objevila se i tato "retro" trika s Gumídky ve velikostech S - XXL, jež jsou k mání na webu truffleshuffle (cena: 19,90 - 24,90 Euro).

Nahráli jsme pro vás také nová videa na náš YouTube kanál. Nově tam najdete upoutávku na Rychlou Rotu a Jake a piráti ze Země Nezemě z Déčka a  Kačeří příběhy z Disney Channel.

Dodatečně přejeme všem školákům ten nejlepší školní rok 2018/2019 ! Třeba i s kačeřím rozvrhem hodin. :)

Lví hurá do školy disney 2018 2019

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

1. září 2018

Začneme smutnou zprávou. Český herec a dabér Jan Kalous si ve 39 letech sáhl na život. Diváci ho znají z mnoha filmů a dabingu, kdy v dětství propůjčil svůj hlas například Simbovi ve Lvím králi nebo modrému kačírkovi Dulíkovi z původních Kačeřích příběhů...

 


Disney, Hulu a 20th Century Fox Television dali zelenou novému seriálu "Solar Opposites" od tvůrců seriálu "Rick a Morty". Seriál bude prvním vytvořeným Disney a FOXem, vysílaný na Hulu. V plánu jsou dvě série po 16 dílech od Mike McMahan (writer RaM) a Justin Roiland (Co Creator RaM). Solar Opposites sleduje rodinu mimozemšťanů "z lepšího světa", kteří se ocitli ve střední Americe. Roiland propůjčí hlas dvěma postavám, dále zazní Sean Giambrone (Goldbergovi) a komik Mary Mack. Jeho premiéra je naplánovaná na rok 2020.

Solar Opposites

 

Naše nové video je tentokrát věnováno té nejzářivější třpytce Klondiku, Zlatce. Porovnání prvních setkání Zlatky a Skrblíka z původního seriálu Kačeří příběhy (Návrat na klondike, 1987) a nového z roku 2017 (Zlatá laguna z Plání bílých muk, 2017) uvidíte v tomto videu:

 

Další naše nová videa vám ukážou originální animační listy původních Kačeřích příběhů tak, jak byly použity přímo v epizodě "Patálie s pokladem" a "Strýčkův mazlíček".

Disney zvežejnil úplně první videozáběry z nového Disney seriálu "101 Dalmatian Street", který je prvním Disney seriálem o dalmatinech od seriálu 101 dalmatinů (1997-1998). Premiéru bude mít v příštím roce na Disney Channel a videoukázku uvidíte tady.

Druhou, úplně první ukázku z nového "Star Wars Resistance" seriálu, uvidíte tady. Premiéru bude mít 7. října 2018 na Disney Channel (USA).

Třetí, úplně první ukázku z nového animovaného seriálu "Marvel’s Avengers: Black Panther's Quest", uvidíte tady.

 

Největší akce pro Disney fanoušky D23 EXPO se bude konat příští rok (23.-25. srpna 2019) v Anaheimu. SPeciální setkání s tvůrci, herci, výstavy filmových rekvizit, spousta merchandesingu, atmosféra, ale i čekání ve frontách, jako na každém"Conu". :)  Před pár dny byl odhalen tento oficiální plakát a další potřebné informace. Vstupenky jsou v prodeji už od 23. srpna 2018. Ceník, další informace a promo videa a materiály najdete průběžně v komentářích u tohoto příspěvku, tak se určitě podívejte.

D23 Expo 2018 plakát

 

Ždibec na konec: Když nemáte žádnou jistotu, věřte, že Rampa McKvák to myslí vždycky upřímně!

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. srpen 2018

Dnes má v kinech českou premiéru Disney hraný film "Kryštůfek Robin"!  O filmu: Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. (Falcon)

Kryštůfek robin 2018

 

 

22. srpen 2018

Prázdninový čas si vybral daň i tady v Novinkách, ale ti, co sledují náš facebook Disney svět, přesto dostávali velkou porci Disney novinek a zajímavostí každý den. ;) Pojďme si tedy shrnout to nejhlavnější, co se týká tématu těchto stránek, tedy Disney seriálů.

Rychlá Rota se vrací na naše obrazovky! Uvidíme ji už od pondělí 3. září 2018 na programu ČT:D v rámci Disney klubu s 65 díly každý den v 18:55 hod. Naposledy jsme ji viděli minulý rok od května do července.

Rychla Rota se vrací 2018

Jako druhý seriál bude v Disney klubu (který se tak vrací po prázdninové pauze) odvysílaný seriál Jake a piráti ze Země Nezemě od 19:15 hod. každý den.

Jake a piráti ze Země Nezemě

 

Uvidíme i nové díly Kačeřích příběhů v češtině na Disney Channel už od 10. září 2018! Vždy v 15:30 hodin v premiéře, všechny zbývající díly 1. série (15.-25. díl)!  #kacerUUU

15. JAW$! - 10. září 2018
17. Day of the Only Child! - 11. září 2018
18. From the Confidential Casefiles of Agent 22! - 12. září 2018
19. Who is Gizmoduck?! - 19. září 2018
20. The Other Bin of Scrooge McDuck!- 13. září 2018
21. Sky Pirates...In the Sky! - 14. září 2018
22. The Secret(s) of Castle McDuck! - 17. září 2018
23. The Last Crash of the Sunchaser! - 18. září 2018
24. The Shadow War Part One: The Night of De Spell! SEASON FINALE - 20. září 2018
25. The Shadow War Part Two: The Day of the Ducks! SEASON FINALE - 20. září 2018

Po zbytek září budou opakovány i předchozí díly nových Kačerů.

Kačeři nové díly září 2018

 

V nových dílech Kačeřích příběhů, odvysílaných v srpnu, jsme viděli mimo jiné návrat Robokačera. Kdo je srdcem Robokačera? Fenton Filuta, či Fenton Skořápka, podle toho, ve kterém seriálu se na něj díváte. Přímé porovnání obou verzí teď uvidíte v našem novém videu.

Fenton Filuta 1987 / 2018

 

Porovnání zrození Robokačera z původních Kačeřích příběhů (1987) a nového seriálu, uvidíte v tomto dalším novém videu, které ukazuje podobné scény stvoření Robokačera.

Fenton Filuta 1987 / 2018

Další novinky o tomto seriálu najdete v rubrice Nové Kačeří příběhy.

 

Objevil se tento úplně první teaser na novu hranou verzi Kim Possible, který by měl mít premiéru v roce 2019 na Disney Channel:


Nové Funko Pop figurky s postavičkami z Disney seriálu Letohrátky jsou tady!

Funko Pop figurky Letohrátky léto 2018

 

Shrňme si nové Disney seriály pro novou Disneyho streamovací službu, kterých bychom se mohli později dočkat i jinde u nás: The Muppet Show , Monsters Inc The Series, Star Wars The Clone Wars , High School Musical The Series, Nepojmenovaný a neoznámený Marvel seriál. Většina seriálů bude stát 25-35 milionů dolarů.
Seriál "Star Wars" přinese na platformu Jon Favreau, režisér filmů jako Iron Man a The Jungle Book. Měl by stát zhruba 100 milionů dolarů za 10 epizod.
Ricky Strauss, prezident Disney marketingu, brzy ohlásí data premiér nových seriálů a filmů a byl to on, kdo pomohl vzniku úspěšných filmů filmů jako Black Panther, Kráska Zvíře, Star Wars 7 nebo V hlavě.
Objeví se zde mnimálně 5000 epizod starých televizních seriálů značky Disney ((Playhouse Disney, Toon Disney, One Saturday Morning, Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, The Disney Afternoon).

Nová Disney streamovací služba


Ke každému kulatému výročí dostává Mickey Mouse speciální portrét malovaný slavným umělcem. K letošním 90. narozeninám, které oslaví 28. listopadu, to bude tento portrét s názvem “Spreading Happiness Around the World" od animátora Marka Henna.

Mickey Mouse portrét  90. narozeniny 2018

Mark Hen spolupracoval na filmech jako Malá mořská víla, Lví král, Lilo a Stitch, Odvážná Vaiana a spoustě dalších. Řekl:“It is one of the great honors of my career to be asked to paint Mickey’s 90th birthday portrait. I was greatly inspired by the portraits painted by John Hench. I wanted to capture some of the same style and sense of youth that John achieved in his portraits.”

Toto parádní video ukazuje, jak vznikal tento portrét od Marka Henna a co ho zrovna k této podobě vedlo.

Kompletní panel k 90. výročí Mickey Mouse plný hromady zajímavostí, jak proběhl na San Diego Comic-Conu 2018, uvidíte v tomto videu.

Dokážete si představit svět bez Walta Disneye? Jak těsně unikl smrti 4. září 1918, během první světové války uvidíte tady.

V těchto dnech běží v televizi skvělý dokument o celém životě Walta Disneye s názvem " Walt Disney - Od myšáka k Disneylandu" a vy ho můžte sledovat po nějaký čas i online na stránkách České televize nebo si jej stáhnout v naší rubrice Download.

Walt Disney dokument


Superfanoušci Disneyho udělali speciální výzvu, kdy během jednoho dne navštívili 4 Disney parky a projeli na nich všech 49 atrakcí! Zachytili to v tomto videu.  A jaké je vaše #vysluněnéléto? :)

Ždibec na konec: Detektiv Duck, který se objevil i v nových Kačeřích příbězích, si vyjímečně zazpíval česky v jednom díle svého původního seriálu, tak vzhůru do toho! :D

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

6. srpen 2018

Ode dneška má českou premiéru pět dílů nových Kačeřích příběhů (11. - 15.)! Uvidíme je každý den až do 10. srpna v 18:00 hod. na českém Disney Channel a jejich opakování následující den v 11:00 hod.

Kačeří příběhy nové díly

 

 

2. srpen 2018

Dnes má českou premiéru Disney film Úžasňákovi 2 v našich kinech (trailer) ! Vrací se tím po 14 letech od prvního dobrodružství. Takhle se mezitím zamilovaný páreček Elastička a pan Úžasňák producírují a zdraví vás z Disneylandu Paris.

úžasňákovi 2 #uzaleto

 

 

24. červenec 2018

Obrovský hurikán novinek se objevil ve světě nových Kačeřích příběhů v uplynulých 14 dnech! Najdete je přehledně v rubrice Nové Kačeří příběhy a za všechny se tu podívejme na  nejnovější trailer na finále první série, který byl odhalen na San Diego Comic-Conu 2018. Ukazuje hromadu nových záběrů, Dona Fanfána v akci, zvraty, napětí a poprvé Magiku VonČáry!

 

Další nové easter eggy a zajímavosti ke Kačeřím příběhům, které skvěle postřehl a sepsal náš čtenář Tomáš Durdil, jsme přidali do jejich rubriky Kačeří příběhy - Easter Eggy. Stejně tak Tomáš dopsal i popisy dalších epizod a najdete je i s aktualizovanými daty vysílání v rubrice Kačeří příběhy - Seznam dílů.

Nezapomeňte, že nové, česky dabované díly nových Kačeřích příběhů uvidíme už od 6. srpna 2018 na českém Disney Channel! Program vysílání Disney filmů a seriálů najdete jako vždy aktualizovaný v rubrice Info a data.

 

První pohled na Kim Possible v její hrané podobě (klik pro zvětšení), jak byl odhalen na San Diego Comic-Conu 2018 (dále jen SDCC2018):

Živá Kim Possible ve filmu 2019

 

Disney vrací seriál "Star Wars: The Clone Wars". Na panelu k 10. výročí seriálu na SDCC2018 oznámili 12 nových epizod pro Disney streamovací službu někdy během příštího roku. Ukázali i tento nový epický trailer.

Znělka nového Disney serálu "Amphibia" od Matt Braly, režiséra seriálu "Městečko záhad", byla také ukázána na SDCC2018 a vy ji uvidíte tady. Premiéru bude mít v roce 2019 na Disney Channel.

Amphibia 2019

 

Nový Disney seriál 101 Dalmatian Street byl, z původního plánu vysílání v roce 2018 na Disney Channel, odsunut na rok 2019 (USA).

Po posledním dílu seriálu Lilo a Stitch, který bude odvysílán 9. srpna na Déčku, uvidíme na jeho místě ne-Disney seriál Viking Vic. Ten se tak uvelebí vedle Včelky Máji a tím přes prázdniny obsadí blok pro Disney klub. Od září se, doufáme, Disney seriály zase vrátí.

Malou náplastí může být od 10. srpna 2-5 minutový animovaný seriál "Butik myšky Minnie" inspirovaný epizodou z Mickeyho klubíku, který sleduje módní ikonu Minnie v rolích hostesky, organizátorky oslav, módní poradkyně a průvodkyně turistů. Na Déčku v 19:45 hod.

Butik Myšky Minnie

 

Ždibec na konec: Nejnovější kraťásek s Mickeym a Minnie uvidíte tady! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů jsme vám mezitím přinesli každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě si je prohlédněte nezapomeňte nám dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého!

DIsney svět na Facebooku

 

 

8. červenec 2018

Gumídci se objevili v nových Kačeřích příbězích, kde je jejich hopsinková šťáva důležitým pojítkem! Videoukázku s Gumídky v epizodě "From the Confidential Casefiles of Agent 22!" uvidíte v tomto videu.

Gumídci v nových Kačeřích příbězích 2018

 

Ve stejné epizodě nových Kačeřích příběhů se poprvé objevil i profesor Ludwig Von Drake během vzpomínkové části se Skrblíkem a paní Čvachtovou. Videoukázku prvního zjevení profesora Ludwiga Von Drakea v kačeří epizodě "From the Confidential Casefiles of Agent 22!" uvidíte v tomto videu.

Profesor Ludwig von Drake v nových Kačeřích příbězích 20182018

 

Don Rosa, tvůrce skrblíkova životopisu v knize "The Life and Times of Scrooge McDuck", který jsme vám před časem převyprávěli v rubrice Skrblík a spol. (česky vyšel nedávno pod názvem "Život a doba Skrblíka McKváka"). Nejen o jeho tvorbě komiksového kačeřího světa vzniká už delší dobu filmový dokument "The Scrooge Mystery", který bude mít premiéru na Comic Con Paris a vydán pak bude 31. října 2o18 na DVD a Blu-ray discích (předobjednávky)

Oficiální trailer k filmu se Stevenem Spielbergem:

 

Disney v tichosti poprvé odvysílal nový seriál "Legend Of The Three Caballeros", ale pouze na Filipínách! Stalo se tak na kanále Disneylife. V současnosti je hotových třináct 22 minutových dílů, ve kterých se objevuje Kačer Donald, José Carioca a Panchito Pistoles z Disneyho filmu "The Three Caballeros" (1944).

Zajímavostí je, že seriál vytvořili v Disney Interactive a ne Walt Disney Television Animation a také to, že koproducentem seriálu je Frank Agones, který potvrdil, že seriál byl dokončen dřív, než začali práce na nových Kačeřích příbězích (DuckTales).
Ukázku z nového Disney seriálu "Legend Of The Three Caballeros" uvidíte tady.

 

Seriál "Na vlásku" odstartoval s druhou sezónou (USA), nově nazvanou "Rapunzel's Tangled Adventure". Původní název, tohoto na cenu Emmy nominovaného seriálu, jehož třetí řadu už má Disney objednanou, byl: "Tangled: The Series" (2017). Jeho nová znělka:

 

Velmi zajímavý článek o tom, jaký je skutečný a pravý podpis Walta Disneye. V průběhu let se objevilo až 20 různých jeho verzí. Ten, co známe z loga to tak úplně není, jak uvidíte v tomto článku.

Ždibec na konec: Takhle by vypadala znělka Detektiva Ducka/Kačera Kabrňáka, kdyby se zrodil v době technicoloru, v roce 1940 :)

 

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. červen 2018

Právě jsme se dozvěděli, že nové díly Kačeřích příběhů s českým dabingem (takhle vzniká) uvidíme na Disney Channel 6. - 10. srpna 2018, vždy v 18:00 hodin v premiéře!

Kačeří příběhy nové díly

 

 

24. červen 2018

Kačeří příběhy byly velkou hvězdou zvláštního večera Disney FanDaze pro všechny skutečné Disney fanoušky v Disneylandu Paris, 2. června 2018. Speciální paráda Kačeřích příběhů proběhla jenom třikrát během tohoto jediného večera.
Podívejte se, jak to kačerovští parádně rozjeli i s dvěma tanečními zastávkami do kterých se mohl zapojit každý!

 

Také Max a Goofy ze seriálu Goofyho tlupa a filmu "Goofy na výletě" měli během FanDaze večera speciální show s mnoha dalšími Disney postavičkami (Zootropolis, Lilo a Stitch a další), tanečníky, speciálními efekty a filmovou hudbou! Podívejte se, jak to 3x za večer velkolepě rozpálili:

 

Nechyběly ani fotolokace s Chipem a Dalem z Rychlé Roty, Balúem a Luďou z Letohrátek, Kačerem Kabrňákem a Rampou z Detektiva Ducka, Phineas a Ferb, Pleakley a Jumba Jookiba  z Lilo a Stitch a spousta dalších!

Disney seriály na Fandaze 2018

 

Kompletní program FanDaze večera, kde se objevilo přes 100 Disney postaviček, parády, show a speciální konference s tvůrci a významnými osobnostmi (klik pro zvětšení):

Full Program Fandaze

Full Program Fandaze

Full Program Fandaze 3

 

Celý večer byl také živě přenášenna facebooku a youtube a tady uvidíte celý 6,5 hodinový záznam:

Velkou fotoreportáž z Disney FanDaze najdete s videí a fotografiemi na tomto odkaze.

 

Seriál Letohrátky skončí na Déčku zítra, 25. června, a po něm bude nasazen seriál Včelka Mája. Z Disney seriálů tak zůstane jen Lilo a Stitch. Tato "tradice", kdy Disney klub přes prázdniny omezuje Disney seriály, se tedy opakuje i letos.

Lilo a Stitch

Český dobový trailer z oficiální VHS videokazety na film Lilo a Stitch v kinech v roce 2001 uvidíte tady.

 

Slavný hudebník Marshmello se spojil s novými Kačeřími příběhy a dnes vydal toto hudební video "FLY"!

 

Dvě nové obálky komiksu DuckTales #13, který vyjde v září (USA) uvidíte tady.

Disney Channel ovládly na červen tyto speciální předěly s Kačeřími příběhy (USA):

 

Disneyland Paris odstartoval novou Marvel Summer of Super Heroes sezónu, která poběží od 10. června 2018 do 30. září 2018 - teaser oznamující sezónu.

Marvel Summer of super heroes Disneyland Paris

 

Video ze zahájení Marvel Summer of Super Heroes a představení této sezóny:

 

 

Léto je tedy oficiálně tady! Mějte ho parádní, veselé, pohodové a vysluněné, jako nikdy! :)

Disney vysluněné léto 2018

 

 

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. květen 2018

Lilo a Stitch se vrací! Jejich seriálová dobrodružství uvidíme ve dvou kompletních řadách od 6. června 2018, každý den v 19:15 hod na programu ČT:D. Naposledy jsme je na stejném místě viděli loni od března do května. Nahradí do té doby vysílaný seriál Phineas a Ferb.

Lilo a stitch se vrací 2018 logo

 

Naše nové video porovnává Housera Kliku v původním seriálu Kačeří příběhy (1987, první CZ dabing) a Gustu Klikaře v novém (2017):

 

Byla odvysílána nová epizoda Kačeřích příběhů "The Missing Links of Moorshire!" na Disney Channel USA a tady z něj uvidíte ukázku. Další díl "McMystery at McDuck McManor!" uvidí v Americe už 25. května a 15. díl "JAW$!" pak až 16. června 2018.

Nejnovější Mickeyho kraťásek, tentokrát inspirovaný Disney filmem Fantasia (1940) uvidíte tady.

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

17. květen 2018

Před 90 lety, 15. května 1928 byl poprvé představen Mickey Mouse! A i když skutečné oficiální narozeniny slaví až 18. listopadu, připomeňme si, jak přišel na svět už o chvilku před tím v tomto českém videu na stream.cz.

Mickey mouse tehdy a dnes 90

 

Nová komiksová kniha "Zlatá klasika Vicar" vyjde už příští měsíc 18. června 2018!

Víctor Arriagada Ríos je jedním z mnoha autorů, kteří takřka v anonymitě rozvíjeli postavu kačera Donalda. Jeho výborné komiksové série si však postupně získaly oblibu a podpis Vicar se stal ikonickým. Jeho díla vycházela více než třicet let a byla populární zejména mezi mladými čtenáři - nejen proto, že jeho styl přetéká nápady a vynalézavostí. Jeho příběhy přispěly k dalšímu rozvoji a oživení nezapomenutelných obyvatel Kačerova. (ofic. popis albatrosmedia.cz)

Zlatá Klasika Vicar

Detektiv Duck (Kačer Kabrňák) se objevil v nových Kačeřích příbězích v epizodě "Beware the B.U.D.D.Y. System!" při premiéře v Americe (ukázka). Žije ve Svaté Kachně (jak bylo nově přeloženo město St. Canard), která sousedí s Kačerovem. Rampa McKvák je tu stále velkým fandou Detektiva Ducka i když pro něj přímo nepracuje.

Detektiv Duck Kačer Kabrňák 1991 vs 2018 Kačeří příběhy

Viděli jsme i novou podobu tohoto města a záporáků Tekutátora, Kvákavého Jacka a Megavolťáka.  Jejich obrázky i s porovnáním s původní verzí najdete v rubrice Detektiv Duck.

Ve stejném díle se poprvé představil i Robokačer a Fenton! Jeho proměnu v Robokačera uvidíte v tomto videu.

Robokačer tehdy a dnes

 

Originální dabéři Kačeřích příběhů četli naživo scénář k tomuto seriálu na speciální akci Disney Channel Go Fan Fest jak uvidíte v tomto videu!

Kačeří plyšoví tsu tsumáci jsou právě teď nově zde na ShopDisney.com.

Tsum Tsum plyšáci Kačeřích příběhů 2018

 

V listopadu 2017, ve francouzské verzi časopisu Kačer Donald, Picsou Magazine (Časopis Skrblík), vyšel dárek brýle pro virtuální realitu k seriálu Kačeří příběhy! Krabička z papíru, do které se dá mobil a po přiložení k očím jste mohli sledovat toto 360° video ve 3D. Načtení videa fungovalo skrze GR kód.

VR brýle pro 360 video Kačeří příběhy

 

Další obrázky a zajímavosti, včetně našeho nového videa porovnávajícího získání skrblíkova prvního desetníku v původním i novém seriálu najdete v rubrice Nové Kačeří příběhy.

 

11 nových animovaných Disney seriálů se objeví v následujících dvou letech. Právě se pracuje na více než 300 jednotlivých dílů:

Výhled Disney seriálů

 

Letohrátky startují na našich obrazovkách denně v 18:55 na ČT:D. Podívejte se, jak reagují tvůrci jejich znělky na 9 cover verzí v dnešní době v tomto videu.

Takhle bude vypadat "živý" Medvídek Pú, Prasátko, Oslík a Tygr v Disney filmu "Christopher Robin", který bude mít premiéru letos 23. srpna. Další exkluzivní nové obrázky uvidíte tady.

Medvídek Pú a přátelé v novém filmu 2018

 

Tyto seriály a filmy na českém Disney Channel nás čekají v červnu, jak představuje jejich infografika (klik pro zvětšení):

novinky na Disney Channel červen 2018

 

Ždibec na konec: Komiksu Kačer Donald se občas podaří i nechtěný vtípek, kdy jednu obálku zopakuje během roku hned u dvou různých čísel:

I to se občas stane :)

 

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

1. květen 2018

Otevřeli jsme pro vás novou rubriku Easter Eggy a zajímavosti s přehledem narážek, odkazů a zajímavostí, tzv. easter eggů, v nových Kačeřích příbězích. Tyto easter eggy sepsal náš čtenář Tomáš Durdil, za což mu moc děkujeme!

kačeří příběhy easter egg zajimavosti

Spoustu dalších easter eggů a zajímavostí pro vás už teď chystáme, tak se tam občas vraťte a prohlédněte si je.  Můžete nám také napsat do komentářů pod článek vaše postřehy a tipy, které jste během sledování nových Kačeřích příběhů zahlédli a můžeme je do tohoto přehledu také přidat.

Je možné, že se tato scéna Kačeřích příběhů inspirovala scénou ze slavné videohry Tomb Raider: The Last Revelation z roku 1999? (sledujte se zapnutým zvukem):

 

Nové Kačeří příběhy uvidíme v květnu 2018 každý všední den v 15:00 a 18:00 hod. na Disney Channel s opakováním všech dosud odvysílaných dílů.

kačeří příběhy 2017

 

Českého komiksu s novými Kačeřími příběhy se zřejmě dočkáme dřív, než se očekávalo! Na zadní straně současného čísla komiksu Kačer Donald se objevuje upoutávka na nový komiks "Kačeří příběhy: Série nešťastných výměn!" do čísla 05/2018 s výtvarným stylem tohoto nového seriálu:

Kačer Donald Kačeří příběhy komiks

 

Co ovšem není dobrá zpráva, komiks Kačer Donald s největší pravděpodobností přestane od července 2018 vycházet v České republice! Jakmile budeme vědět více, dozvíte se to na našem facebooku jako první.

 

Velká videorecenze komiksové knihy "Život a doba Skrblíka McKváka", která je nyní k dostání v České republice, uvidíte tady:

Už máte svůj svazek, který by neměl chybět u žádného skutečného Disney fanouška? ;)

 

Figurky Disney Afternoon postaviček, jako Rychlá Rota, Kačeří příběhy a Detektiv Duck, z řady Mystery Minis, už jsou k dispozici i v českých eshopech!

Disney Afternoon mini figurky mystery minies

 

Sadie Stanley a Sean Giambore ztvární živou Kim Possible a Rona Stoppabla v novém live-action filmu Kim Possible na Disney Channel někdy v roce 2019! Video s oběma herci uvidíte tady. Více o seriálu najdete v rubrice Kim Possible.

Sadie Stanley a Sean Giambore ztvární Kim Possible a Rona Stoppabla

 

Ždibec na konec: Najdete "easter egg" na tomto záběru z poslední upoutávky na nové díly Kačeřích příběhů? ;)

Easter Egg?

 

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. duben 2018

Hromadu nových záběrů z dosud neodvysílaných dílů nových Kačeřích příběhů přináší tento nový trailer, ve kterém se objeví i jeden nejmenovaný pirát:

Jak jste asi poznali správně, je to Don Fanfán z Letohrátek, který by se měl v kačeřím seriálu objevit i se svými vzdušnými piráty!

Don Fanfán letohrátky Kačeří příběhy 2018

 

Letohrátky v těchto dnech vysílá každý den program ČT:D a tak jsme pro vás nahráli na náš Youtube kanál vzácnou dobovou upoutávku na vydání seriálu Letohrátky na VHS videokazetách od Hollywood Classic Entertainment z roku 1996:

 

A Don Fanfán nebude jediné cameo. Objevil se i tento obrázek, který potvrzuje dřívější spekulace o zjevení Detektiva Ducka (Kačera Kabrňáka) v nových Kačeřích příbězích! Ten ostatně žije ve Svaté Kachně, která sousedí s Kačerovem. Pěkně se nám ty světy propojují, co říkáte? :)

Detektiv Duck Kačer Kabrňák v nových Kačeřích příbězích 2018

 

Dozvěděli jsme se přímo od vydavatele, že pokud se bude první DVD s filmem Kačeří příběhy: Žjóva! dobře prodávat, budou u nás vycházet i další DVD s tímto seriálem (samozřejmě, až vyjdou i v USA). Už máte vlastní žjóvácké DVD?

Kačeří příběhy Žjóva DVD duben 2018

Takhle budou vypadat obálky 11. čísla komiksu DuckTales v USA. České vydání zatím Egmont zvažuje a objevit by se tak u nás mohly nové kačeří komiksy nejdříve na konci tohoto roku. Pokud jim napíšete (kontakt na Egmont), že si ho přejete, pravděpodobnost se ještě zvýší! ;)

obálky 11 čísla komiksu DuckTales 2018

V komiksu se ztratí Strýček Skrblík a rodina se vydává na pátračku! Ale co když Skrblík nechce být nalezen? V dalším příběhu, kdy je zpochybněna pověst kačeří rodiny, vyrazí Skrblík s dětmi do rodného Skotska!

Mimochodem připomínáme, že komiksová kniha "Život a doba Skrblíka McKváka", kterou jsme vám už dříve převyprávěli v rubrice Skrblík a spol., už je konečně na skladech k objednání u různých prodejců!

Život a doba Skrblíka McKváka 2018 komiks

 

Vytvořili jsme pro vás i toto nové video, kde uslyšíte přímé srovnání celé anglické a české znělky nových Kačeřích příběhů: vlevo = anglicky (Felicia Barton), vpravo = česky (Debbi):

 

Disney vydal na svém kanále česky dabovanou verzi interaktivního 360 stupňového videa! Sleduj strýčka Skrblíka a jeho synovce Kulíka, Dulíka a Bubíka, jak utečou z jednoho epického dobrodružství v závodě rychlých aut (použít můžete buď příslušenství pro virtuální realitu nebo pohybovat a otáčet obrazem pomocí kurzoru myši):

 

Těsné propojení Disney seriálů Phineas a Ferb a Milo a Murphyho zákon, na kterých pracuje většina stejných autorů vám přehledně vysvětlí toto české video s přímými ukázkami od Vitoxe:

 

Tyto novinky na českém Disney Channel nás čekají v květnu, jak představuje jejich infografika:

novinky na Disney Channel květen 2018

 

Nový kraťásek s Mickeym, Donaldem a Goofym uvidíte v originále už teď na tomto odkaze.

Spoustu dalších novinek a zajímavostí z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

12. duben 2018

Letohrátky se vrací na naše obrazovky! Už v neděli 22. dubna k nám přiletí první z 65 dílů, které bude každý následující den vysílat Déčko v 18:55 hod. v rámci Disney klubu. Naposledy jsme viděli Letohrátky na stejném místě únor-duben 2017. Nahradí do té doby vysílaný seriál 7T.

Letohrátky se vrací 2018

 

Letohrátky se vrací v novém díle Kačeřích příběhů? Možná ano. V novém díle seriálu se objeví scéna, jejíž osazenstvo a stroje velmi nápadně připomínají vzdušné piráty a jejich letadla ze seriálu Letohrátky, jak uvidíte na tomto obrázku:

Letohrátky v nových Kačeřích příbězích 2018?

V pohybu tuto scénu uvidíte v tomto novém americkém promo videu. Navíc, jméno San Bambína, města z Letohrátek, už zaznělo hned v úvodním filmu Žjóva!

Objevilo se logo nového Disney seriálu "101 Dalmatian Street". Seriál bude odvysílán v druhé části tohoto roku na Disney Channel (US). Tešíte se na nový seriál a máte rádi ten původní 101 dalmatinů z roku 1997?

101-dalmation-street 2018

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni!

DIsney svět na Facebooku

 

9. duben 2018

Dnes má českou premiéru samostatný seriál nových Kačeřích příběhů! Od 18:00 hod. uvidíme na Disney Channel epizodu "Zkázonosná zábava" a každý následující den uvidíme 1 - 7 dílů. Kompletní přehled vysílání najdete v rubrice Info a data a seznam všech dosavadních dílů i s popisem uvidíte v seznamu dílů nových Kačeřích příběhů.

DuckTales 2017 Kačeří příběhy 2017 premiera serialu DNES

U té příležitosti Disney vydal tuto novou českou upoutávku:

 

Kdo chce být maximálně v obraze, měl by znát skutečný životopis Strýčka Skrblíka a poznat to, co ho přivedlo k dnešním dobrodružstvím. Ten, ze kterého vychází i nové Kačeří příběhy, jsme vám převyprávěli celý v rubrice Skrblík a spol. a jeho pokračováních.

zivotopis-kacera-skrblika-510.jpg

 

Debbi, která zpívá znělku nových Kačeřích příběhů byla 4. dubna 2018 hostem v Show Jana Krause, jejíž záznam uvidíte tady.

Debbi v show Jana Krause

A když už jsme u znělky, co říkáte na tuto drsnější verzi od Jonathana Younga? :)

Podívejme se také na unboxing dobových hraček k původním Kačeřím příběhům z roku 1987 v tomto novém videu. Se kterou byste si rádi hráli tenkrát nebo dnes, či si ji vystavili? ;)

unboxing starších hraček z Kačeřích příběhů 2018

 

Přidejte se u příležitosti premiéry nových Kačeřích příběhů k naší události "Hurikán Kačeřích příběhů" nebo se staňte fanoušky našeho facebooku Disney svět, kde najdete vždy všechno z první ruky a nepřijdete o žádnou zajímavost.

Kačeří příběhy se vrací  tehdy a dnes Disney Channel

 

Připomeňme, že jarní sezóna pirátů a princezen je v Disneylandu Paris​ v plném proudu! A že je to skutečně nabitá, barevná, veselá a parádní zábava uvidíte v tomto nabušeném souhrnném článku na disneyandmore.

Pirates and Princesses Festival 2018

 

A nakonec je tu znělka nových Kačeřích příběhů, jak si ji představují youtubeři Smusa a Kovy. :)

 

 

4. duben 2018

Nové Kačeří příběhy válí v současných dnech opravdu jako hurikán. A Žjóvou to nekončí, Žjóvou to teprve začíná! ;) Pojďme se na to podívat.

Dnes vychází oficiální DVD s úvodním filmem Kačeří příběhy: "Žjóva!"!

Kačeří příběhy Žjóva DVD duben 2018

Výbava DVD:
2017, USA, 42 min.
Režie: John Aoshima, Dana Terrace
Hrají v českém znění: Pavel Franek, Roman Štabrňák, Jana Páleníčková, Robin Pařík, David Štěpán, Bohuslav Kalva, Jan Battěk, Zdeněk Maryška, Martin Zahálka, Josef Carda
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky
Titulky: angliké pro neslyšící
Obraz: 16:9

Distribuční text: Život je jak hurikán když Dulík, Bubík a Kulík zjistí, že jejich strýčkem není nikdo jiný než milionářský lovec pokladů Skrblík. Bohužel Skrblíka už honba za poklady dávno nezajímá. Teď je na jeho synovcích a akční kamarádce Kačce, aby ho probudili z letargie tím, že v jeho domě vyvolají cosi jako nadpřirozené jevy. Je možné, že ho přesvědčí, aby je vzal na nejlepší rodinný výlet všech dob do bájné Atlantidy! Společně musí udělat vše pro to, aby přežili zrádné chrámy a jejich pasti a v neposlední řadě i ochranitelského strýčka Kačera Donalda a dokázat, že rodina je to největší dobrodružství ze všech.

Cena se pohybuje do 199,-.

Objevilo se několik nových českých promo videí k premiéře seriálu Kačeří příběhy, který bude vysílán od 9. dubna 2018. Přesný přehled vysílání jednotlivých dílů najdete v naší rubrice Info a data. Seznam a popisy jednotlivých epizod najdete v našem seznamu dílů nových Kačeřích příběhů. Jednotlivá proma uvidíte tady, tady, tady a:


Plyšáci kačírků Kulíka, Dulíka, Bubíka a Kačky z nových Kačeřích příběhů jsou teď na Disney Store:

Plyšáci Kulíka dulíka Bubíka a Kačky 2018

 

Vytvořili jsme pro vás přímé porovnání českých znělek nových Kačeřích příběhů! Vlevo uvidíte původní znělku z roku 1987 a v levém sluchátku uslyšíte Viléma Čoka (1991) a vpravo uvidíte novou znělku z roku 2017 a v pravém sluchátku Debbi (2018):

 

V druhém našem videu se Debbi a Vilém Čok virtuálně setkali po 27 letech  ve znělce nových Kačeřích příběhů a vznikl z toho tento společný duet :)

 

Víte, že několik scén v úvodní znělce nových Kačeřích příběhů má skrytý význam? Jsou to totiž inspirovány slavnýmy obrazy Carla Barkse, stvořitele kačeřího světa! Podívejte se (klik pro zvětšení):

Obraz Carla barkse ve znělce kačeřích příběhů 3  http://disneypoznavacka.wz.cz/Obraz Carla barkse ve znělce kačeřích příběhů 4.jpg

Obraz Carla barkse ve znělce kačeřích příběhů 2  Obraz Carla barkse ve znělce kačeřích příběhů

 

Nové Kačeří příběhy ale také  mohly vypadat úplně jinak! Tyto koncepty namaloval Fabien Mense. Líbíla by se vám tato podoba? Další možné podoby od jiných autorů najdete v článku k seriálu.

Možná podoba nových Kačeřích příběhů od  Fabien Mense

 

Připomeňme si i tento vzácný archivní článek, který vyšel u příležitosti 1. vysílání původních Kačeřích příběhů v českých novinách Rudé právo roku 1991. O Disneym se u nás tehdy téměř nic nevědělo a i Disneyland Paris se měl otevřít teprve následující rok (klik pro zvětšení):

O Kačeřích příbězích  - rudé právo 1991

 

O nových Kačeřích příbězích se samozřejmně píše i dnes na různých českých webech. Zmiňme například článek na skylink.cz nebo žena-in.cz. Velmi pěkný a obsáhlý článek o vzniku nových Kačeřích příběhů i s obrázky ze zákulisí přinesl server iDnes.cz.

Zákulisí Kačeřích příběhů 2017 Los Angeles

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku a v události Hurikán nových Kačeřích příběhů. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

vesele-velikonoce-ze-stokorcoveho-lesa-panorama-kopie.jpg

Přejeme vám nejbarevnější Velikonoce a krásné jaro! :)

 

 

29. březen 2018

JE TO TADY! Zapněte si pásy, vlétáme do úžasných dobrodružství s nejslavnějším bilionářem Kačerova, Skrblíkem McKačerem, a jeho prasynovci, rošťáckými trojčaty Kulíkem, Dulíkema Bubíkem.  Trojčata společně s Kačkou, vnučkou paní Čvachtové, objevují dlouho tutlaná rodinná tajemství ze Skrblíkovy divoké minulosti, kvůli kterým pak rodina podniká smělé eskapády po celém světě. Legendární Kačeří příběhy se vracejí v novém kabátě! Nepromeškejte speciál a těšte se na duben, kdy se objeví navazující seriál. #kacerUUU

Česká premiéra filmu kačeří příběhy Žjóva 29. března 2018

 

Na tuto chvíli jsme čekali přesně 27 let a 89 dní od české premiéry prvního dílu původních Kačeřích příběhů. Vychutnejte si je dnes hned 3x za den v 11:30, 16:00 a 20:00 hod. na Disney Channel.

Kačeří příběhy se vrací  tehdy a dnes Disney Channel

Dobrodružství právě začalo! :)

 

 

27. březen 2018

Dnes Disney zveřejnil plnou českou verzi úvodní písně nových Kačeřích příběhů, kterou nazpívala 24 letá zpěvačka Debbi, jež poprvé zazářila v pěvecké soutěži Česko hledá Superstar a její píseň Touch the Sun získala cenu Anděl pro nejlepší píseň roku (viz wikipedie).

Debbi zpívá znělku Nových Kačeřích příběhů 2017

Přímé srovnání české a anglické znělky uslyšíte v tomto jediném videu a sami tak můžete posoudit, jak se zpěv Debbi podobá originální Felicii Barton . :)

Disney vydal i tyto nové české promo materiály se zajímavostmi a časovou osou Kačeřích příběhů:

Zajímavosti Kačeřích příběhů

Časová osa Kačeřích příběhů

Více novinek a zajímavostí o nových Kačeřích příbězích a najdete denně na našem facebooku Disney svět a v události Hurikán nových Kačeřích příběhů. Do obou jste srdečně zváni! :)

 

 

26. březen 2018

Po 27 letech a 3 měsících uvidíme tento týden premiérové díly Kačeřích příběhů! Poprvé byly odvysílány v pořadu Walt Disney uvádí v neděli 6. ledna 1991 na programu F1 a podruhé to bude ve čtvrtek 29. března 2018 na Disney Channel! Proto bude tento týden na našem facebooku patřit hlavně jim!

Kačeří příběhy se vrací  tehdy a dnes Disney Channel

Ať už jste u toho byly tehdy nebo u toho budete teď, vytvořili jsme facebookovou událost "Hurikán nových Kačeřích příběhů!", kde najdete zajímavosti z minulosti i budoucnosti tohoto seriálu, data vysílání pro každý den a další. Všichni jste srdečně zváni se k této vyjímečné události přidat! :)

Hurikán nových Kačeřích příběhů

Jste-li fanoušky Kačeřích příběhů použijte hashtag  #KacerUUU

 

 

23. březen 2018

Už za necelý týden budou mít českou premiéru nové Kačeří příběhy. Úplně první ukázka české znělky a prvních 5 minut z jejich úvodní epizody "Žjóva!" v češtině je tady už teď:

Jak vypadal vznik jejich českého dabingu si můžete přečíst v naší exkluzivní reportáži z dabingu nových Kačeřích příběhů v SDI Media.

 

Objevila se i nová česká promo videa k novým Kačeřím příběhům. Prvním je "Důvod, proč je milujeme #1 / Jak se stát bohatým" , druhým je "Důvod, proč je milujeme #2 / Rodinná tajemství".

Úvodní film nových Kačeřích příběhů poběží, narozdíl od naší republiky, v polských kinech sítě Helios 7. - 8. května 2018. Tomu říkáme přístup! :) Premiéra seriálu tam následně proběhne hned následující den, od 9. května 2018 na Disney Channel.

Úvodní film Kačeřích příběhů v polských kinech květen 2018

 

Podívejme se také na obálky 10. čísla DuckTales komiksu, který vyjde v USA letos v červnu (kdy vyjdou u nás se zatím neví). V jednom příběhu Kulík objeví "tajemství živých plotů" a v druhém Skrblík s Donaldem a chlapci dostanou při hledání pokladu dvouhlavého koně víc hlav, než očekávali. Tady jsou:

DuckTales komiksy  červen 2018

 

Tyto odznáčky s Letohrátkami a Detektivem Duckem/Kačerem Kabrňákem se objevily v Disneylandu na Floridě:

Letohrátky a Kačer Kabrňák odznáčky 2018

 

Hra Disney Emoji Blitz dostala update v podobě postaviček z původních Kačeřích příběhů, Rychlé Roty a Kačera Kabrňáka. Speciální předměty, ikonky, oblečky a další najdete už teď ve hře Disney Emoji Blitz na Google Play i iTunes. Líbí, vyzkoušíte, hrajete? ;)

Disney Emoji Blitz s Disney Seriály  březen 2018


Disneyland Paris veřejně ukázal, co nabídne jeho nová letní MARVEL superhrdinská sezóna od 10. června 2018. A bude to opravdu velké! Více dalších informací a detailů najdete v komentářích u tohoto příspěvku na našem facebooku Disney svět, kam jste všichni srdečně zváni pro odběr každodenního nášupu Disney novinek a zajímavostí! ;)

DIsney svět na Facebooku

 

18. březen 2018

Už 12. dubna u nás vychází komiksová kniha Život a doba Skrblíka McKváka! Je souborem dvanácti příběhů, které mapují celoživotní příhody nejbohatšího kačera na světě, jak jej barvitě vykreslil podle svých představ známý interpret disneyovského světa Don Rosa. Vydejte se po Skrblíkových šlépějích ze skotského Glasgow a Vysočiny přes prérie i řeky tehdy divoké Ameriky, Klondike, jižní Afriku i Austrálii, poznejte jeho rodinu a těšte se ze všech neuvěřitelných dobrodružství, jež zažil! (text Egmontu)

život a doba Kačera Skrblíka

Don Rosa získal za tento komiks v roce 1995 Cenu Willa Eisnera (komiksového Oskara). Už o hodně dříve jsme jej pro vás převyprávěli na naší stránce Skrblík a spol.. a jeho pokračováních. Líbí a pořídíte si jej do sbírky?

zivotopis-kacera-skrblika-510.jpg

 

Gumídek Brepta dostal tuhle novou sošku v limitované edici ruční výroby! Líbí se vám podoba nejmoudřejšího gumídka v Gumdolí, který díky kouzelnému medailonu a velké gumídkovské knihy dokáže zázraky, ale taky dovede všechno ukázkově pomotat? :)

Brepta soška 2018

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni!

 

 

14. březen 2018

Už se to blíží! Za 15 dní uvidíme českou premiéru nových Kačeřích příběhů na Disney Channel a už teď vám přinášíme detailní přehled všech vysílání úvodního filmu i jednotlivých seriálových epizod:

Film Kačeří příběhy: Žjóva!:
29.3.2018 - 11:30 hod.
29.3.2018 - 16:00 hod.
29.3.2018 - 20:00 hod.
30.3.2018 - 18:00 hod.
31.3.2018 - 11:30 hod.
1.4.2018 - 07:30 hod.
3.4.2018 - 11:30 hod.

Kačeří příběhy česká premiéra


Mini série Kačeřích příběhů, kde se představí jednotlivé postavy:
29.3.2018 Donald - 14:55 hod.
30.3.2018 Kačka - 14:5 hod.
31.3.2018 paní Čvachtová - 14:55 hod.
1.4.2018 Skrblík - 14:55 hod.
2.4.2018 Kulík - 14:55 hod.
3.4.2018 Rampa - 14:55 hod.
4.4.2018 Donald - 14:55 hod.
5.4.2018 Kačka - 14:55 hod.
6.4.2018 paní Čvachtová - 14:55 hod.

DuckTales 2017 kačeří příběhy mini série od  29. března 2018


Seriál Kačeří příběhy:

9.4.2018 Zkázonosná zábava!- 18:00 hod. (česká premiéra)

10.4.2018 Zkázonosná zábava! - 15:00 hod.
10.4.2018 Šlamastika s desetníkem! - 18:00 hod. (česká premiéra)


11.4.2018 Šlamastika s desetníkem! - 15:00 hod.
11.4.2018 Mela na narozeninové oslavě Rafanů! - 18:00 hod. (česká premiéra)

12.4.2018 Mela na narozeninové oslavě Rafanů! - 15:00 hod.
12.4.2018 Hrůzostrašní podzemní koulíci! - 18:00 hod. (česká premiéra)

13.4.2018 Hrůzostrašní podzemní koulíci! - 15:00 hod.
13.4.2018 Klikař Gusta - 18:00 hod. (česká premiéra)
13.4.2018 Zkázonosná zábava! - 19:00 hod.
13.4.2018 Šlamastika s desetníkem! - 19:30 hod.
13.4.2018 Mela na narozeninové oslavě Rafanů! - 20:00 hod.
13.4.2018 Hrůzostrašní podzemní koulíci! - 20:30 hod.
13.4.2018 Klikař Gusta - 21:00 hod.

14.4.2018 Zkázonosná zábava! - 11:00 hod.

15.4.2018 Šlamastika s desetníkem! - 11:00 hod.

16.4.2018 Klikař Gusta - 15:00 hod.
16.4.2018 Pekelná praxe u Semzy Zobana! - 18:00 hod. (česká premiéra)

17.4.2018 Pekelná praxe u Semzy Zobana! - 15:00 hod.
17.4.2018 Toth-Raovy živé mumie! - 18:00 hod. (česká premiéra)

18.4.2018 Toth-Raovy živé mumie! - 15:00 hod.
18.4.2018 Nedosažitelný vrchol hory Fakt Nejdeslézt! - 18:00 hod. (česká premiéra)

19.4.2018 Nedosažitelný vrchol hory Fakt Nejdeslézt! - 15:00 hod.
19.4.2018 - Žjóva! - 18:00 hod. (česká premiéra samostatného dílu)

20.4.2018 - Žjóva! - 15:00 hod.
20.4.2018 Vzhůru do Atlantidy! - 18:00 hod. (česká premiéra samostatného dílu)
20.4.2018 Pekelná praxe u Semzy Zobana! - 19:00 hod.
20.4.2018 Toth-Raovy živé mumie! - 19:30 hod.
20.4.2018 Nedosažitelný vrchol hory Fakt Nejdeslézt! - 20:00 hod.
20.4.2018 - Žjóva! - 20:30 hod.
20.4.2018 Vzhůru dolů do Atlantidy! - 21:00 hod.

21.4.2018 Mela na narozeninové oslavě Rafanů! - 11:00 hod.

22.4.2018 Hrůzostrašní podzemní koulíci! - 11:00 hod.

23.4.2018 Vzhůru dolů do Atlantidy! - 15:00 hod.
23.4.2018 Zkázonosná zábava! - 18:00 hod.

24.4.2018 Zkázonosná zábava! - 15:00 hod.
24.4.2018 Šlamastika s desetníkem! - 18:00 hod.

25.4.2018 Šlamastika s desetníkem! - 15:00 hod.
25.4.2018 Mela na narozeninové oslavě Rafanů! - 18:00 hod.

26.4.2018 Mela na narozeninové oslavě Rafanů! - 15:00 hod.
26.4.2018 Hrůzostrašní podzemní koulíci! - 18:00 hod.

27.4.2018 Klikař Gusta - 18:00 hod.

28.4.2018 Klikař Gusta - 11:00 hod.

29.4.2018 Pekelná praxe u Semzy Zobana! - 11:00 hod.

30.4.2018 Klikař Gusta - 15:00 hod.
30.4.2018 Pekelná praxe u Semzy Zobana! - 18:00 hod.

Česká premiéra seriálu DuckTales 2017 Kačeří příběhy 2017

 

Přehled vysílání teď najdete také v rubrice Info a data. Jak jste si asi všimli, úvodní film Žjova! bude od 19.4. rozdělený na dva samostatné díly. A poznamenejme, že epizoda s Klikařem Gustou bude mít premiéru v pátek třináctého. ;)

Na youtube se objevilo nové české představovací video, tentokrát s Kačkou Kvákalovou.

Původní Kačeří příběhy, které vysílá Tv Nova každou sobotu a neděli ráno, budou odvysílány jen s 95 díly! Je to sice lepší, než 65 při minulém vysílání v r. 2014, ale pořád nám chybí těch kompletních 100 dílů. V neděli 25. března 2018 pak začne Nova vysílat původní Kačeří příběhy po 95. díle hned znovu od prvního dílu v rámci jejich dvoudílného bloku.

1400x1050-kaceri-rodinka-wallpaper-cz-jpg.jpg

 

Nové roťácké Tsum Tsum plyšáky budou mít v japonském Disney Store už koncem tohoto měsíce! Zip, Chip, Monty Jack, Gedžitka, Chip nebo Tlusťoch, kterého byste si vybrali?

Rychlá Rota Tsum Tsum

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni!

DIsney svět na Facebooku

 

 

10. březen 2018

Podívejme se, co uplynulé dny přinesli nového převážně kolem Disney seriálů, ale i filmů a parků.

Objevilo se nové české promo video, které představuje Kulíka z nových Kačeřích příběhů. Bylo nadabováno ve studiu SDI Media, odkud jsme vám přinesli exkluzivní reportáž minule. Tato minisérie s představovačkami jednotlivých postav se objevuje na Youtube před premiérou seriálu. Dulík je dalším a uvidíte ho v tomto videu:

Další videa postav najdete postupně v rubrice Nové Kačeří příběhy.

V Disneylandu na Floridě jsou teď k dostání tato nová trička s tématem Disney seriálů Rychlá Rota, Kačeří příběhy, Letohrátky a Kačer Kabrňák, které jsou stále populární i po desetiletích! V plné velikosti si je můžete prohlédnout zde na facebooku.

Trička Disney seriálů ve Walt Disney World v březnu 2018

 

Disney/Pixar film COCO získal dva Oscary na 90. ročníku filmových cen Academy Awards jako: Nejlepší animovaný film a Nejlepší originální píseň - "Remember Me" ("Vzpomínku máš"). Gratulujeme všem tvůrcům!

DVa Oscaři pro DIsney Pixar Coco 2018

 

Disney filmů bude v kinech letos víc než loni a objevily se k nim i nové trailery. Úplně první teaser trailer pro Disney film "Kryštůfek Robin" uvidíte tady. Českou premiéru bude mít 23. srpna 2018.

Úplně první trailer na film "Raubíř Ralf a internet" uvidíte tady. Česká premiéra 22. listopadu 2018.

Úplně první teaser trailer se objevil i pro film "Mary Poppins Returns" uvidíte ho tady. Českou premiéru bude mít 20. prosince 2018.

Zmíníme tu také, že Disney se vrací do Happy Mealu v McDonald's. Jejich původní spolupráce skončila v roce 2006 a do té doby se v něm objevila i řada seriálů, kterým se tu věnujeme. Už v červnu 2018 přijdou jako první Úžasňákovi 2 a po nich Raubíř Ralf a internet v listopadu.

V pařížském Disneylandu startuje sezóna pirátů a princezen "Festival of Pirates and Princesses", která slibuje úplně nové a zajímavé věci! Podívejte se, co všechno nabídne od 31. března do 31. května 2018 na webu Disney and more. Další detaily a novinky najdete postupně v komentářích našeho facebooku.

Princezny a piráti Disneyland Paris 2018

Nové detailní informace o 2 miliardovém rozšíření Disneylandu Paris, o kterém jsme vám přinesli informaci před pár dny, najdete už teď velmi pěkně zpracované na tomto odkaze stránky Disney and more.

Disney přesouvá premiéru filmu "Mulan" na 27. březen 2020 a "Avengers: Infinity War" o týden dříve - na 27. duben 2018. A přichází i další změny, čtěte dále na našem facebooku.

V úterý, 6. března 2018 zemřel herec Vlastimil Bedrna, který mimo jiné skvělé role nadaboval i několik postav v Disney seriálech. Jako poctu mu věnujeme tohle krátké video:

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni!

DIsney svět na Facebooku

 

 

3. březen 2018

Dnes vám přinášíme exkluzivní velkou reportáž z dabingu nových Kačeřích příběhů! Dozvíte se například kdo koho dabuje a proč, jak dabing vznikal, jaká bude znělka, příhody z natáčení, postřehy Zdeňka Štěpána, který režíroval i původní seriál a další zajímavosti z prvních momentů českého znovuzrození Kačeřích příběhů! Najdete ji v nové rubrice Dabing Kačerů v SDI Media.

Kačeří příběhy Dabing v SDI Media

 

Úvodní film "Kačeří příběhy: Žjóva" uvidíme poprvé česky už 29. března 2018 na českém Disney Channel.

Kačeří příběhy česká premiéra

K příležitosti premiéry úvodního filmu vyšel tento český trailer:

 

Na něj naváže seriál, který uvidíme na stejném místě od 9. dubna 2018 od pondělí do pátku vždy v 18:00 hod.!

Česká premiéra seriálu DuckTales 2017 Kačeří příběhy 2017

 

 

1. březen 2018

Bob Iger (Disney CEO) oznámil, že Disney investuje 2 miliardy euro (2,5 miliardy dolarů/ asi 50 miliard Kč) do dalšího růstu Disneylandu Paris! Půjde o největší investici a rozmach parku od jeho otevření v roce 1992. Ve Walt Disney Studios parku se tak objeví nové atrakce, jezero, pozemky, včetně nové MARVEL země, STAR WARS země, FROZEN země a spousta dalšího! Práce začnou v roce 2021 a zde je oficiální artwork budoucího rozšíření (klik pro zvětšení):

Rozšíření Walt Disney Studios parku v Disneylandu Paris
Další detaily najdete na tomto odkaze.

 

Už letos v květnu budou k dostání tito plyšáci podle seriálů z bloku "Walt Disney uvádí" (The Disney Afternoon v USA)  od Funko! Vyberete si Chipa nebo Dalea z Rychlé Roty, Skrblíka z Kačeřích příběhů nebo Kabrňáka z Detektiva Ducka? :)

Funko plyšáci z Disney seriálů

Nová fotka k nám zamířila i ve figurkové podobě nových Kačeřích příběhů:

Figurky nových Kačeřích příběhů

Vlastní POP! figurky dostane i Herkules:

Herkules POP figurky 2018

 

Tyto speciální obrazy Disney seriálů, které diváky baví už desetiletí, byly k vidění na výstavě, kterou pořádali Disney Television Animation, Cyclops Print Works, a Gallery Nucleus od 24. února do 11. března 2018 v USA.

obrazy Disney seriálů z výstavy 2018

Objevily se například: Chip n’ Dale Rescue Rangers, Darkwing Duck, DuckTales (original), DuckTales (2017), Gargoyles, Gummi Bears, Talespin, Gravity Falls, Lilo & Stitch: The Series, Recess, Tangled: The Series, Timon and Pumba, Tron: Uprising, Big Hero 6: The Series, Star Vs. The Forces of Evil, Pickle and Peanut a další. Uvidíte je také natočené v tomto pěkném videu z výstavy:

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

22. únor 2018

Disney seriál 7T se vrací od 9. března 2018, každý den v 18:55 hod., na ČT:D. Naposledy jsme jej na stejném místě viděli v únoru před rokem. Nahradí do té doby vysílané Gumídky.

7T se vrací v březnu 2018

 

 

20. únor 2018

Disney plánuje vydat novou řadu hraček inspirovanou novými Kačeřími příběhy! Bude obsahovat akční figurky, hrací sady, plyšáky, sběratelské předměty, sady vozidel a další inspirované tímto rebootovaným seriálem. Výroba bude zahájena letos v létě. Tato, zatím jediná dostupná fotka, ukazuje figurky Skrblíka, Kačky a synovců.

Figurky nových Kačeřích příběhů

Aktualizovaný seznam Disney filmů v televizi na 14 dní dopředu najdete v rubrice Info a Data.

Disneyland Paris reaguje na ohlasy návštěvníků, přidává výhody pro držitele ročních vstupenek (tzv. Annual Pass) a také o něco zvyšuje cenu.Tato vstupenka se vyplatí každému, kdo jede do Disneylandu na více než 3 dny (a případně bydlí mimo Disney hotel) a platí až 365 dní v roce (podle typu). Podívejte se na přehled cen a výhod jednotlivých Annual Passů s platností od 21. března 2018 (klik pro zvětšení):

roční vstupenka disneyland paris annual pass 2018

Další detaily najdete na webu disneyandmore.


Kim Possible dostane vlastní hraný film na Disney Channel! Po 16 letech od premiéry seriálu, kdy se tato rusovláska, která ve volném čase zachraňuje svět před zlými darebáky stala hitem, dostane pokračování. Nadcházející extravagantní muzikálový film "Zombies" (trailer) bude s filmem Kim Possible provázaný a vytvoří tak novou značku pro Disney Channel. Více o filmu na deadline. Stejně, jako nové Kačeří příběhy, by měl tento film s Kim Possible dostat vlastní řadu hraček.

Kim Possible Movie

 

Dnes jsme dosáhli krásných 5000 odběratelů na našem YouTube kanále! Děkujeme!

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

5. únor 2018

Právě jsme se dozvěděli přesné datum české premiéry nových Kačeřích příběhů! Na Disney Channel uvidíme úvodní film, který ponese český název "Kačeří příběhy: Žjóva!" (v orig. DuckTales: Woo-oo!), už 29. března 2018 hned 3x za den - v 11:30, 16:00 a 20:00 hod.!

Kačeří příběhy česká premiéra
Na něj pak navážou premiérové díly seriálu od dubna 2018, jak bylo oznámeno dříve.

Upozorňujeme také na fakt, že po více jak 10 letech začalo vysílání druhé řady původních Kačeřích příběhů na Tv Nova, každé víkendové ráno! Bohužel s druhým dabingem. Přehled všech vysílání od premiéry v roce 1991 najdete v rubrice Data vysílání.

1400x1050-kaceri-rodinka-wallpaper-cz-jpg.jpg

 

Podívat se můžete i na obálky 8. čísla komiksu DuckTales. Mimo jiné bude paní Čvachtová zavolána Britskou zpravodajskou službou zpátky do špionážní služby, ale když je zaneprázdněna, nahradí ji Kačka a Lena Le Strange! A objeví se i bezhlavý jezdec!? V prodeji 11. dubna 2018 (USA).

Tyto hrnečky podle starších Disney seriálů Kačeří příběhy, Rychlá Rota, Letohrátky a Kačer Kabrňák budou k dostání letos ve Disneylandech! Disneylandy se věnují v drtivé většině Disney filmům, takže taková pozornost některému ze seriálů zvlášť potěší. Zatím neznají cenu ani datum vydání, ale kochat se můžete už teď:

Disney hrnky

 

Podívejte se, jak původní skladatelé znělky Gumídků (1985), Michael Silversher a Patricia Silversher, reagují na 9 TOP přezpívaných verzí od jednotlivců i skupin.

Seriál Phineas a Ferb slaví 10. výročí! Podívejte se, co všechno dokázali v tomto videu. U této příležitosti promluvili i tvůrci seriálu.

Nakonec si dáme nejnovější kraťásek s Myšákem Mickeym a Myškou Minnie v Riu, který uvidíte tady! :)

 

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. leden 2018

Dnes vám přinášíme rozšíření pro nové Kačeří příběhy! Ty se u nás budou vysílat na Disney Channel až od dubna 2018, ale už dnes si můžete přečíst o čem budou první díly. Najdete je v našem novém seznamu dílů nových Kačeřích příběhů! O popisy se postaral náš milý čtenář Tomáš "Durďas" Durdil a moc se mu povedly, podívejte se.

Kačeří příběhy seznam dílů

U této příležitosti přinášíme i osobní pozdrav od samotného strýčka Skrblíka, který nám věnoval přímo v Disneylandu Paris! Oblečen ve slavnostním outfitu pro 25. výročí Disneylandu je tu jen pro Vás:

 

Už brzy chystáme další překvapení kolem nových Kačeřích příběhů, tak nás sledujte tady nebo na našem facebooku, ať to máte z první ruky ;)

DIsney svět na Facebooku

 

22. leden 2018

Od včerejška můžeme vidět seriál Phineas a Ferb od první řady na Déčku a upoutávku, která ji ten den doprovázela, teď najdete v rubrice Ukázky ze seriálů 3, kde nově najdete i upoutávku na film Sněhurka a sedm trpaslíků z Tv Nova.

Doplnili jsme pro vás kompletní seznam Disney filmů vysílaných v lednu a únoru 2018 na českém Disney Channel. Najdete jej v rubrice Info a data.

disney filmy v tv

 

 

18. leden 2018

Seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú slaví 30. výročí! Poprvé byl vysílán 17. ledna 1988 v Americe a u nás jsme ho poprvé viděli v roce 1993. Více  o seriálu  Nová Dobrodružství Medvídka Pú se dočtete v jeho rubrice.

originalni-hracky-z-medvidka-pu.jpg

 

Dnes měl českou premiéru nový Disney/Pixar film COCO v kinech. Určitě doporučujeme, je parádní! :)

Obrazek

 

Kouzelný Džin posílá pozdrav všem našim čtenářům a Disney fanouškům přímo z Disneylandu Paris! Z návratu seriálu Aladinova dobrodružství, po 20 letech na naše obrazovky, měl skutečně velkou radost.

 

Byl zveřejněn kompletní rozhvrh pro speciální večer "Disney FanDaze Inaugural Party" v pařížském Disneylandu, včetně exkluzivní parády Kačeřích příběhů, postaviček z Rychlé Roty, Letohrátek, koncert s DJem Maxem z Goofyho tlupy a spousty dalších! Poprvé na světě se objeví i živá Ortensie, přítelkyně králíka Oswalda. Uskuteční se v sobotu, 2. června 2018 a program najdete na tomto odkaze.

Obrazek

 

Před pár dny se objevila nová groteska Myšáka Mickeyho "Feel for Bird" a je natolik zajímavá, že jsme si ji trochu rozebrali zde na našem facebooku.

Obrazek

 

Upoutávku na Disney filmy, které běží v těchto dnech na Tv Nova najdete v rubrice Ukázky ze seriálů 3 i s upoutávkou na Toy Story 3.

TOP Disney filmem roku 2017 se, podle vašeho hlasování, stal film Kráska a zvíře! Výsledkovou tabulku všech míst najdete v tomto příspěvku na našem facebooku.

Obrazek

 

Doplnili jsme také seznam Disney filmů v celoplošných televizích až do konce ledna a najdete ho, jako vždy, v rubrice Info a data, kde jej postupně doplňujeme.

disney filmy v tv

 

Nakonec doporučujeme přečíst velmi zajímavý článek o vzniku nejznámější a nejdokonalejší minutové skladby, znělky Kačeřích příběhů, který najdete na tomto odkaze na Vanity Fair! Berte to jako přípravu na novinky kolem nových Kačeřích příběhů, kterých se tu už brzy dočkáte. ;)

Další novinky a zajímavosti z Disney světa najdete denně na našem facebooku. Jste srdečně zváni! :)

DIsney svět na Facebooku

 

4. leden 2018

Máme potvrzené, že nové Kačeří příběhy uvidíme na českém Disney Channel v dubnu 2018! Kačer, uÚu! :)

kačeří příběhy vysílání na Disney Channel 2018

 

 

2. leden 2018

Ahoj přátelé, fanoušci a všichni milovníci Disney seriálů i filmů u první novinky v roce 2018! Čeká nás toho letos určitě hodně a my se budeme snažit vás o tom nejnovějším a nejzajímavějším z Disney světa informovat na našem facebooku a tady na stránkách, kde se věnujeme hlavně Disney seriálům. A že se tu máte opravdu na co těšit ;) Pojďme rovnou na to!


Gumídci, jak už  od nás víte, přihopsají od 3. ledna na Déčko. Teď tu pro vás máme upoutávku, která jejich vysílání předchází (najdete ji i v rubrice Ukázky ze seriálů 3, kde jsme přidali také upoutávku na  Krásný Nový rok Medvídka Pú z Déčka):

Po jejich bok se od 21. ledna postaví seriál Phineas a Ferb! První řada začne tento den v 19:15 hod. a uvidíme je tak každý den, nejspíš se všemi čtyřmi sériemi. Naposledy jsme seriál viděli na stejném místě od října 2016 do března 2017. V Disney klubu tak nahradí do té doby vysílaný seriál Kid vs Kat.

Obrazek

 

Od 14. ledna 2018 pak každou sobotu a neděli ráno přiběhne seriál Lví hlídka kolem 08:00 na Tv Nova hned po Kačeřích příbězích.

Obrazek

 

Disney v roce 2018 přinese samozřejmě i celovečerní filmy v kinech. Bude jich o trochu více než v roce 2017 (hlasovat o ten nejlepší TOP 2017 můžete v této naší anketě na facebooku). Podívejme se tedy, které to letos budou:

Coco - 18.1.2018 (ČR), 22.11.2017 (US)

Black Panther - 15.2.2018 (ČR), 16.2.2018 (US)
A Wrinkle in Time (V pasti času) - 8.3.2018 (ČR), 9.3.2018 (US)
Avengers: Infinity War - 3.5.2018 (ČR), 4.5.2016 (US)
Solo: A Star Wars Story - 25.5.2018 (ČR), 24.5.2018 (US)
Incredibles 2 (Úžasňákovi 2) - 2.8.2018 (ČR), 15.6.2018 (US)
Ant-Man and the Wasp (Ant-Man a Wasp) - 5.7.2018 (ČR), 6.7.2018 (US)
Christopher Robin - 23.8.2018 (ČR), 3.8.2018 (US)
The Nutcracker and the Four Realms (Louskáček a čtyři říše) - 1.11.2018 (ČR), 2.11.2018 (US)
Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2 - 22.11.2018 (ČR), 21.11.2018 (US)
Mary Poppins Returns - 20.12.2018 (ČR), 25.12.2018 (US)

Obrazek

 

Příjemnou zprávou také je, že 20. ledna 2018 uvidíme v televizi první a nejslavnější Disney film v historii, který loni oslavil 80. narozeniny - Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)! Přesný čas a přehled ostatních Disney filmů a seriálů v televizi nacházíte pravidelně v rubrice Info a data.

Obrazek

 

Nakonec si připomeňme, jak Disney vítal rok 2018 ve svých parcích. Věnujeme se jim v tomto příspěvku na našem facebooku, kam jste srdečně zváni.

Obrazek

DIsney svět na Facebooku

 

Přejeme Vám

Obrazek

 

Děkujeme všem fanouškům, že jste s námi tady i na našem facebooku!

 

Pokračování novinek z roku 2017 najdete v rubrice Novinky 2017. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2.část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Disney klub

(-, 24. 6. 2015 14:58)

Jednou jsem se brzo ráno díval na některou z volně šířených rakouských stanic. A uviděl jsem že tam mají taky Disneyho blok. Úplnou náhodu jsem to objevil. A překvapila mně v tom ta návaznost. Znělku měli úúpllně stejnou až na to že náš blok se jmenuje "Disney klub" a jejich "Disney time". Prahl jsem po dalších informacích ale nic jsem nenašel. Jen jsem pomocí programu časem zjistil že v rakousku mají stejné pořady jako mi. Dokonce tam dávali dřív Hodně štěstí, Charlie. Od té chvíle kdy jsem to zjistil jsem věděl že to budou dávat i u nás. Sice to nebylo v tom bloku ale odvysílali to.

Re: Disney klub

(Kion, 20. 12. 2015 13:06)

Děkujeme za info! Ano, souhlasím. Disneyho blok je prvotřídně jeden z nejrozvinutějších částí stanic po celém světě a tím pádem je adekvátní s ostatními bloky Disneyho. Většina, ale používá Disney Club (Česká republika, Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko atd.). Co mě osobně ale překvapilo, že v intru, Česká republika neobsadila logo TV stanice, jako u většiny ze zemí. Co se týče seriálů, tak ano, je tu velice podobný výběr, ale s programem animovaných filmů a seriálů Disney Channel ČR, SR a H velice klesá, protože náš Disney Channel zde nevysílá tolik animovaných seriálů a filmů, než v dalších Disneyho televizních stanicí. Zachraňuje to pouze Disney Junior. To je samé s dabingem. Náš Disney dabing zachraňuje víceméně "Studio Virtual", ve kterém se dabují skoro všechny Disney díla, ale najdou se i takové seriály, které nejsou dabované, a proto nemohou být dostupné v naší TV stanici. Což u jiných zemí to tak nebývá.
_Kion_

Re: Re: Disney klub

(Mrozik, 21. 9. 2016 16:12)

Přesně tak. U nás nejsou klasické Disneyovky dost oblíbené, zato ty *nové současné známé* kreslené seriály jsou víc oblíbené u lidí. Klasické Disneyovky, zvláště komiksy Kačera Donalda, jsou moje velmi oblíbené, víc než kterýkoli jiný seriál. A tak by mě hodně zasáhlo, kdyby zanikl, nebo by se přestaly tisknout ty typy příběhů, co se tisknout teď ve stejnojmenném časopisu.

Dabing Gumídků

(Jan Kliment, 7. 1. 2015 22:02)

Jsem rád, že ty Gumídky ještě nenapadlo dodnes nikoho předabovat :-)

Re: Dabing Gumídků

(Kion, 20. 12. 2015 13:19)

Děkujeme za názor! Ano, souhlasím. Více méně, kdyby jste se ohlédl na seriál "Medvídka Pú" tak SDI Media neměla zas až tak špatný dabing. Záleží vše pouze o výběru lidí a kvality studia. Bohužel musím souhlasit, že u většině dabingů jsou ty autentický vždy nejlepší. To ukazuje i kvalitu znělky při: My z Kačerova a Rychlá Rota.
_Kion_

komiks

(horac, 15. 11. 2015 18:59)

V časopisu kd byla komiksová verze jedné z nových scének myšáka myckey.

.

(Vitox, 9. 9. 2015 20:35)

(Úžasný.) Hele, ty seš fakt nějak moc rychlej. Nejseš náhodou příbuznej s leopardem?

*Program Disney Klubu*

(oc, 17. 8. 2015 13:19)

Po Vílích dobrodružstvích bude v Disney Klubu Sofie První viz. http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/05.09.2015/#18:00

Re: *Program Disney Klubu*

(Disney Team, 18. 8. 2015 11:22)

Děkujeme za info! ;) Doplnili jsme do přehledů.

Disney channel

(Tonda, 31. 7. 2015 18:43)

Nevíte někdo jak sledovat tento program aniž by ho musel sledovat přes upc nebo o2 tv ?,pokud možno přes net.

Re: Disney channel

(Disney Team, 31. 7. 2015 20:11)

To nejspíš není vůbec možné.

Re: Disney channel

(-, 13. 8. 2015 9:46)

Tak Disney Channel je >placená< televize, takže zadara a přes net jí sledovat fakt jen tak nejde. (Aneb znám pár metod jak to udělat ale nenajde se žádnej blbec co by to udělal.) Ale je tu pár ale. Některé pořady Burákovy autogrotesky, Nová dobrodružství Medvídka Pú byly celé na jejich webových stránkách. A taky tam jsou části epizod, což mně osobně se moc nelíbí, protože to není celé ale aspoň něco. + jedno ale. V Německu je Disney Channel volně šířený na satelitu, což znamená že Německý Disney Channel může mít každý zadarmo pokud má satelit. Takže pokud umíte německy... tak zkuste zjistit víc v nejbližším elektru či líp v satelitní technice.

No zjistil jsem novinku!

(Zjistil jsem novinku!, 12. 8. 2015 19:57)

http://decko.ceskatelevize.cz/program/2015-08-29
Ve 13:30 na Déčku 29.8 poběží Phineas a Ferb ve paralerním vesmíru a navíc už se bude vysílat Aladin!!!!

Re: No zjistil jsem novinku!

(Disney Team, 13. 8. 2015 9:44)

Děkujeme za tip! V obou případech se bohužel jedná o filmy a ne o seriály.

letohrátky

(Jan Kliment, 22. 8. 2014 17:13)

Nejspíš budou zase Letohrátky vysílat v přeházeném pořadí, jako posledně.

Výborná práca, smekám.

(Miloš, čo má rád Kešu, 25. 7. 2014 18:00)

Udivuje ma to neuveriteľné množstgvo informácií, ktoré tu je, čo všetko a ako často sa pridáva. Chce to obrovský čas a znalosti. jednak písať o seriáloch, jednotlivých filmoch, niečo o histórií a sledovať aj scénu. 7 rokov byť online a prinášať novinky, je niečo neuveriteľné. Chcelo by to presunúť na vlastnú doménu a hosting a fungovať na svojom,.

Určite však smekám pred autormi. Je tu všetko z Disney sveta. Chýba mi tu už len Disney Infinity a popis tejto hry. Ide predsa len o jednu z troch najdrahších hier sveta, rozsiahle svety v ktorých sa dá hrať s disney postavičkami a chýba mi to tu. Inak nemám čo vytknúť a ani nemôžem. Ste super.

Re: Výborná práca, smekám.

(Disney Team, 28. 7. 2014 15:50)

Děkujeme za krásný komentář! Disney seriály jsou nadčasové a proto si zaslouží naši pozornost a přejeme si, aby se za nimi měli jejich fanoušci kam vracet. Vlastní doména by byla lepší, ale prozatím to technicky nevychází.

Disney Infinity je určitě skvělá hra a vlastně celý Disney svět ve virtuální realitě. Bohužel nikdo z nás zatím neměl možnost si ji zahrát nebo se jí více věnovat. Ale co není, může jednou být. Děkujeme!

Zajímavost

(Jan Kliment, 14. 1. 2014 23:39)

Protože je těch novinek málo, tak jste ty roky asi proto nerozdělili, to tu ještě nebylo.

Re: Zajímavost

(Disney Team, 15. 1. 2014 11:55)

Děkujeme za reakci! To není, myslím, úplně přesné. Pouze jsme aktuality a zajímavosti přesunuli na náš facebookový profil, kde jich přinášíme ještě víc a časteji než tady dříve. Všechny by se tu ani nevešly. Ať je facebook jakýkoliv a rozhodně ne dokonalý, přece jen je praktičtější a rychlejší než editor těchto stránek. Zkuste se tam sami podívat, není potřeba mít ani profil na facebooku (i když za každého nového fanouška budeme samozřejmě rádi).

Pokoušeli jsme se tu dělat výběry z FB, ale zabíralo to spoustu místa a vlastně i dvojnásobek času a těžké rozhodování co ano a co ne... Teď jsme tedy shrnuli jen to opravdu nejzásadnější z pohledu seriálů, kterým, se tu věnujeme a ty nejhlavnější přídavky na stránky. Není však vyloučeno, že se někdy klasické aktualizace vrátí.

novinky

(Jan Kliment, 12. 9. 2013 14:23)

Budou ještě další novinky?